1 Haziran LGS | Ortadoğulular Eğitim

1 Haziran LGS

Ortadoğulular Eğitim 1 Haziran LGS

7.6.2019       392      


1 Haziran LGS

1 Haziran LGS

Geçtiğimiz sene sınav sisteminde değişiklik olmasının ardından 2018 tarihinde 2 Haziranda gerçekleşen sınav bu yıl  1 Haziranda öğrencilere uygulanacaktır. 1 Haziran LGS sınavına girecek olan öğrencilere kısaca bilgi aktaracağım. LGS sınavı iki oturum şeklinde öğrencilere sunulacak.

Her iki oturumda öğrencilere aynı gün uygulanacak. Toplamda 90 sorusu bulunan sınav çoktan seçmeli olarak öğrencilere sunulacak. Geçen yıl ki sınavın soruları ve bir önceki yılların sınavları incelendiğinde uzmanlar bu yıl ki uygulanacak olan LGS sınavının biraz daha zor olacağını bildirdi. Sistem değiştiği için sınavda çıkan soruların mantığı da biraz değişiklik göstermiş gibi duruyor. Akademik yeterliliği bulunan öğrenciler bu sınavdan daha kolay bir şekilde ayrılacak. Ancak akademik alanda yeterliliği bulunmayan öğrencilerin hu sınavda hayli zorlanacağı açık bir durum gibi. Sözel ve sayısal bölüm olarak iki oturumda gerçekleşecek olan sınavda ilk oturumda öğrencilere 5ü soru sorulacak. Geriye kalan 40 soru is öğrencilere sayısal bölümde yani ikinci oturumda sorulacak. İlk oturumda sorulacak olan 50 doru için öğrencilere 75 dakika sure tanınacak ve bu süre içerisinde öğrencilerin başarılı olmaları beklenecek. İkinci oturumda öğrencilere sorulan 40 soru için kendilerine 60 dakika süre verilecek . Bu süre geçmiş yıla göre 20 dakika daha uzatılmıştır. Öğrenciler için yeterli olmayan süre bu şekilde yeterli hale getirilmeye çalışılmıştır. Yani toplamda 90 soru için öğrencilere tanınan toplam süre 135 dakikadır. Yapılan araştırmalarda akademik alanda başarılı olan ve yetenekli olan öğrenciler bu süre zarfında bu soruları rahatlıkla cevaplamaktadır.

LGS sınavına hazırlık

1 Haziran LGS sınavı uygulanmadan öğrencilerin bu sınava tam olarak hazırlıklı olmaları önemlidir. Geçmiş günlerini verimli bir şekilde değerlendiren öğrenciler bu sınav günü sonuçlarını görecektir etkili bir hazırlık dönemi geçirmiş olan öğrenciler için sınav daha kolay geçecektir. Son bir kaç gün içerisinde bazıları hiçbir şekilde derslere bakmamaları gerektiğini söylemektedir. Tam olarak kendisini hazır hisseden öğrenciler için bu doğru bir tespittir. Öğrencilerin son bir kaç gün içerisinde kendilerine çok bir şey katacakları aşikar bir durumdur. Ancak konu eksiği olan öğrenciler için bu doğru değildir. Son günlerde öğrenciler en önemli gördükleri notlara bakmalıdır. Konu çalışmak ya da test çözmek yerine özet okumalıdırlar. Bu şekilde bazı şeyler kafalarında daha iyi oturabilir. Bu güne kadar düzenli olarak çalışmak öğrencilerin yapması gereken bir durumdur ancak hala eksik hisseden öğrenciler ve eksik çalışan öğrenciler için önemli kısa notları okumak daha avantajlı olacaktır. Öğrenciler bu güne kadar denemeler çözmüş olmalıdır. Öğrenciler sınav günü kılavuzu okuyarak sınav yerine gitmeli ve istenilen talimatları uygulamalıdır. Aksi halde o kadar emek verdikleri bir durum hüsran ile sonuçlanabilir. Sınavda çok stres yapmamaları ve sakin bir şekilde soruları okumaları gerekir.

Bugün ki yazım da sizlere 1 Haziran LGS hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonra ki yazım da sizlere Ankara YKS hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Büyük kolej

Büyük kolej

Büyük kolej her kolej gibi en iyi şekilde öğrenciler yetiştirmeye özen gösteren, eğitime gerekli önemi ve değeri veren diğer kolejler gibidir. Başa...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Özel lise Ankara

Özel lise Ankara

Özel lise Ankara ana başlığı altında sizlere öncelikle Ankara ilinden bahsedeceğim. Ankara’nın gezilecek, görülecek yerleri, tarihi, bu güne kadar ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.