2019 LGS merkezi sınav tarihi belli oldu! | Ortadoğulular Eğitim

2019 LGS merkezi sınav tarihi belli oldu!

Ortadoğulular Eğitim 2019 LGS merkezi sınav tarihi belli oldu!

26.11.2018       1914      


2019 LGS merkezi sınav tarihi belli oldu!

2019 LGS Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavının tarihi belli oldu. Yapılan açıklamaya göre , LGS kapsamındaki merkezi sınav 1 Haziran 2019'da yapılacak. Sınav tarihinin belirlenmesiyle birlikte öğrencilerin merak ettiği bir konuda sınav sistemi oldu.

Sınav 2 bölüm şeklinde yapılacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru olacak. Sayısal testin süresinde 20 dakikalık artış yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, sayısal alan sınav oturumunda 60 dakika olan sürenin 20 dakika uzatılmasını karar verdi. BYapılan açıklamaya göre , sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika süre tanınacak.

Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak 

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ekim ve kasım aylarında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen bu yeni uygulamaya, her ay örnek soru kitapçığı yayımlanarak devam edileceği bildirildi. 

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki özel anadolu liseleri

Ankaradaki özel anadolu liseleri

Eğitim, belli bir konuda istendik sürekli davranışlar kazandırmak amacıyla oluşturulmuş bir bilimdir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitime veri...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankaranın en iyi koleji

Ankaranın en iyi koleji

 Ankara’nın en iyi koleji olmamızın temel nedeni ise öğrencilere olan yaklaşımlarımızdır. Başarılı olmak isteyen bir öğrenci her şeyden önce mutlu ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.