2019 TYT sonuç | Ortadoğulular Eğitim

2019 TYT sonuç

Ortadoğulular Eğitim 2019 TYT sonuç

11.6.2019       726      


2019 TYT sonuç

2019 TYT sonuç

2019 TYT sonuç açıklamalarının ne zaman yapılacağı sınava girecek olan milyonlarca aday tarafından daha sınava girmeden merak uyandıran bir konu oldu. TYT sınavı için son durum şu şekilde belirlendi; 2019 YKS sınavı birinci oturumu olan 2019 TYT sınav tarihi 15 Haziran 2019, 2. Oturum olan 2019 AYT sınav tarihi ve YDT sınav tarihi ise 16 Haziran 2019 olarak açıklandı. Gerçekleşecek olan bu sınav için 2019 TYT sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden adaylar için hemen belirtelim; 2019 TYT sonuç bilgilerinin de 18 Temmuz 2019 tarihi itibari ile paylaşılacağı açıklandı.

TYT sonuçları

ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumu Sınavları yani kısaca YKS 2018 yılında ilk kez uygulamaya geçirilmişti. Bu sınav; TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumda gerçekleştiriliyor.  Yani YKS=TYT + (AYT-YDT) şeklinde nitelendirilebilir. YKS puanının % 60’ı AYT-YDT puanından , % 40’ı ise TYT puanından oluşuyor. İlk oturum olan TYT’de tüm derslerden sorulara yer verilirken, AYT’de bireylerin tercih edecekleri okullar tarafından öngörülen puanları etkileyecek dersler değerlendirmeye alınıyor. Bu puanlama da; sözel, sayısal ve eşit ağırlıklı olarak gruplandırılıyor.

2019 YKS 

Milyonlarca adayın büyük bir heyecanla beklediği 2019 YKS sınavına çok az bir zaman kaldı. Şu zamana kadar adaylar gerekli akademik çalışmalarını tamamlamış ve kendini sınava motive etmiş bir şekilde sınav gününe yoğunlaşmış durumdalar. Veliler tarafından da büyük umutlarla beklenen sınav tarihi yaklaştıkça heyecan da artıyor elbette ki. Fakat bu sınavda stresin ve sınav heyecanının sınav başarısını son derece olumsuz etkilediği unutulmamalıdır. Her yıl birçok aday bu heyecana yenik düşerek bilgi seviyelerinin çok altında sonuçlar elde etmektedir. Bu nedenle; adaylar için sınav stresini minimuma indirecek farklı aktivitelerle meşgul olmak şu dönemde yararlı olabilir. Elbette ki bu stres sınava girmekle sınırlı kalmayacak ve sonrasında 2019 TYT sonuç bilgileri paylaşılana kadar sürecek. Sınava kadar geçecek bu kısa süre zarfında öğrencilerin kendini sınava tam olarak hazır hissedememesi, kendini yetersiz görmesi oldukça sık rastlanan kaygılar. Bu konuda ebeveynlerin de uygun bir şekilde öğrencilere destek olması son derece önemli.

Ortadoğulular Eğitim TYT Deneme Sınavı Cevap Anahtarı

TYT Deneme Sınavı Cevap Anahtarı

TYT Deneme Sınavı Cevap Anahtarı

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim LGS sınav yerleri

LGS sınav yerleri

LGS sınav yerleri, önümüzdeki günlerde açıklanacak ve öğrenciler öncesinden sınava girecekleri yerleri görecekler.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.