Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri | Ortadoğulular Eğitim

Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri

Ortadoğulular Eğitim Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri

8.12.2018       780      


Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri

Ankara anadolu lisesi tavsiyleri

Eğitim yalnızca kişiler için değil toplumun geneli için önemli bir konudur. Bunun önemini bilen toplumlar eğitimi zorunlu kılmıştır. Türkiye’de de 12 yıllık eğitim zorunludur. Ancak gençlerin iyi bir gelecek kurabilmeleri için üniversite zorunlu olmasa da oldukça mühimdir. Üniversiteye hazırlık aşamasında da lise eğitimi çok önemlidir.

Üniversiteye hazırlık aşamasında birçok aile çocuklarını okula göndermenin yanı sıra özel derse ya da dershanelere de göndermektedir. Fakat bu ailelere fazladan maliyet anlamına gelirken çocuklar içinde ekstra yoğunluk demektir.

Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri arasında gösterilen Ortadoğulular Eğitim Kurumu bu sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Kurumumuzda verilen eğitimler ile öğrencilerin ek ders almasına, ailelerin de fazladan bütçe ayırmalarına gerek kalmamaktadır. Ankara özel okulları içinde önemli bir konuma sahip olan kurumumuz, öğrencilerine en iyi eğitimi verebilmek adına sürekli olarak yenilikleri takip etmektedir.

Akademik Başarı Geliştirme Programı

Kurumumuzda öğrencilerimizin gelişimlerini arttırmak için birçok farklı program uygulanmaktadır. Bu programlardan bir tanesi de akademik başarı geliştirme programıdır. Okulumuzda akademik anlamda başarılı olan öğrencilere daha derinlemesine eğitim verilerek bu öğrencilerin bilgilerinin arttırılması hedeflenmektedir. Bununla beraber de öğrencilerimize ulusal ve uluslararası sınavlarda ya da yarışmalarda okulumuzu temsil edebilme olanağı sağlanmaktadır.

Ders Dışındaki Faaliyetler

Derslerin olduğu kadar ders dışındaki faaliyetler de öğrencilerin gelişimleri konusunda etkilidir. Ayrıca bu etkinlikler öğrencilerin dersleri konusunda da motive edebilmektedir. Okulumuzda da birçok sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal ve fiziksel becerilerine katkı sunabilmek adına Yetenek Geliştirme Akademisi kurulmuştur. Bu akademi içerisinde matematik, fen, sanat gibi kulüpler dışında yer alan kulüplerden bazıları şunlardır:

  • Satranç kulübü,
  • İngilizce drama kulübü,
  • Sanat etkinlikleri kulübü,
  • BM Konferans kulübü,

Bunların yanı sıra okulumuzun spor takımları da bulunmaktadır. Bu takımlarımız okullarımızı yerel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda temsil etmektedir. Okulumuzdaki takımların bazıları şu şekildedir:

  • Basketbol,
  • Voleybol,
  • Hentbol,
  • Futbol,
  • Tenis.

Okulumuzun Ankara anadolu lisesi tavsiyeleri içinde yer almasının nedenleri hakkında detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişme geçilebilinmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki en iyi kolej

Ankaradaki en iyi kolej

Devlet okullarının yanı sıra Ankaradaki en iyi kolej okulları da bulunmaktadır ve devlet okullarına göre bazı avantajlar sağlamaktadır. Zorunlu eği...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara Anaokulu Tavsiyeleri

Ankara Anaokulu Tavsiyeleri

Ankara anaokulu tavsiyeler denildiğinde akla ilk gelen kurumlardan biri olma özelliğini taşımaktayız. Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak 2002 y...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.