Ankara kolej tavsiyeleri

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankara kolej tavsiyeleri

6.12.2018    1


Ankara kolej tavsiyeleri

Ankara Kolej Tavsiyeleri

Ailelerin çocukları için en çok önemsediği konulardan bir tanesi çocuklarının iyi eğitim alabilmesidir. Çünkü iyi bir eğitim, iyi bir iş fırsatı, bununla beraber de daha rahat bir yaşam doğurmaktadır. Bu doğrultuda da günümüzde en çok tercih edilen okullar özel okullar olmaktadır. Veliler çocukları için Ankara kolej tavsiyeleri alarak seçimler yapmaktadır.

Özel Okullar

Özel okullar devlet okullarına göre daha fazla imkan sağlamaktadır. Aileler özel okulların eğitim kaliteleri devlet okullarına göre çok daha iyi olduğunu düşünmektedir. Bunun dışında özel okullardaki İngilizce ders saatlerinin fazla olması ailelerin tercih nedenleri arasında bulunmaktadır.

Özel okulların maddi olanakları devlet okullarına göre daha geniş olmasından dolayı öğrencilere ders dışında gezi, tiyatro gibi sosyal faaliyetler de sunabilmektedir. Derslerin yanı sıra sosyal becerilerin de insan hayatında önemli yerinin olduğunu düşünen aileler, çocukları için bu imkanları sağlayan okulları tercih etmektedir.  

Eğitim Sisteminin Önemi

Günümüzde ailelerin eğitim ile ilgili en çok şikayetçi oldukları konulardan bir tanesi okulların ezberci eğitim sistemine sahip olmalarıdır. Ezberci eğitim çocukların analitik zekalarına katkı sunmamaktadır. Aileler çocukları için okul seçerken bunları göz önüne alarak tercihler yapmaktadır.

Bunlardan dolayı Ortadoğulular Eğitim Kurumu bünyesinde sorgulayıcı bir eğitim modeli belirlenmiştir. Bu eğitim sistemi ile öğrencilerimizin neden sonuç ilişkisi kurabilme, araştırma yapıp bilgiye ulaşabilme yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin ruhsal durumlarında da problemler olabilmektedir. Sınava hazırlanma sürecinin stresi ile beraber öğrenciler aileleri ve çevreleriyle de sorunlar yaşayabilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı okulumuzdaki öğrencilere psikolojik danışmanlık verilmektedir. Bunun yanında öğretmenlerimiz ile velilerin daima iletişim halinde olabilmeleri adına yaptığımız uygulamalarla aileler çocukları ile daha iyi iletişim kurabilmekte ve okuldaki ya da sınıftaki davranışlarını öğrenebilmektedir.

Psikolojik danışmanlık doğru kariyer planlaması yapma açısından da oldukça önemlidir. Öğrenciler ya da veliler çocukların ilgi alanları dışında kariyer seçimleri yapabilmektedir. Bunun için de kurumumuzdaki danışmanlar devreye girmektedir.

Ankara kolej tavsiyeleri arasında gösterilen okulumuza kayıt olabilmek ve daha çok bilgi edinebilmek için kurumumuz ile irtibata geçilebilinmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ankara’nın en iyi Anadolu liselerinin eğitim süresi genel olarak 4 yıl olarak belirlenmiştir. Bu liselerde kimi zaman 1 sene hazırlık sınıfı bulunabilir. Bu nedenle bu liseler 5 sene eğitim veren liseler olarak karşımıza çıkarlar.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankara Özel Anadolu Liseleri Fiyatları

Ankara Özel Anadolu Liseleri Fiyatları

Okul tercihi öğrencilerin geleceğine yön verme konusunda oldukça önemlidir. Doğru okul tercihleri ile öğrenciler iyi bir eğitim alıp, geleceğe dair hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Bundan dolayı aileler çocukları için dikkatli tercihler yapmalıdır.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.