Ankara lise taban puanlar | Ortadoğulular Eğitim

Ankara lise taban puanlar

Ortadoğulular Eğitim Ankara lise taban puanlar

5.7.2019       405      


Ankara lise taban puanlar

Çocuk olmaktan yetişkin bir birey haline gelmemizin ilk basamağıdır lise. Yaşadıklarımızın her yeni gün daha da anlam kazandığı, yeni bir şeyler öğrendiğimiz, hayatımızın birçok ilkinin yaşandığı ne kadar yıllar geçerse geçsin, ne kadar okul okursak okuyalım bir öğrencinin en güzel yıllarıdır lise yılları. Eğitim sistemi sürekli değişiklik gösterse de siz siz olun ve yaşayacağınız birkaç yılı hatırlanacak halde yaşayın.

Her yıl olduğu gibi bu yılda değişime ayak uyduran yeni eğitim sistemine göre iki oturumdan oluşan (TYT-AYT) üniversite sınavı için öğrencilerin okudukları liseler büyük önem kazanmaktadır. Öğrenim göreceği liseyi seçebilmesi için geçen sene ilk uygulaması gerçekleştirilen LGS (Liseye Geçiş Sınavı) bu yılda 2 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek ve öğrencilerin hangi liselerde okuyacaklarını belirleyecektir. Sınavla öğrenci alacak okullardan birine gitmek isteyen kişinin taban puanlarını bilmesi ve buna göre kendini programlaması gerekmektedir.

Ankara okul puanları

LGS ile adrese dayalı kayıt işlemleri hayata geçirilmesinden dolayı yaşadığınız şehir ve semt bu durumda en büyük etken hale gelmiştir. Bu sebeple Ankara lise taban puanlarını iyi analiz etmeli ve sınav ile kayıt alan nitelikli okulları iyi araştırılmalıdır. Ankara lise taban puanları öğrenci başarı sıralamasını, açılan kontenjan durumları, il bazında kaçıncı sırada olduklarını göstermesi açısından önem taşımaktadır. Bu sonuçların akabinde lise tercihi yaparken üniversite kazandıran okullar çerisinde olup olmadıklarını çıkarmak da mümkün olabilmektedir.

Üniversite kazandıran okullar

Yeni eğitim sistemi 2019’a göre bilgiye dayalı sistemden çıkılarak yeterlilik durumlarının ortaya çıkarılması amaçlanan bir sistem kurulmaya çalışılmaktadır. Öğrenci TYT 2019 ve AYT 2019 ile tanışmadan lise tercihini Ankara lise taban puanlarına göre gerçekleştirmek isteyecek ve bu sınavlar sonucunda istediği üniversite kapısından içeri girmiş olacaktır. Ancak bir önceki basamak olan lise öğrenimi için her ne kadar öğrencilerin sınava değil de derslerine odaklanması amaçlanmış olsa da sınav ile kayıt alan bir okulda okumak isteyen öğrenci Ankara lise taban puanlarına göre bu sınava hazırlanmak durumunda kalıyor.  Okul başarı puanını ortaya çıkaran bu puanlama sistemi de öğrencinin üniversite kazandıran okullar seçiminde kendisine kolaylık sağlamış oluyor.

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki Liseler

Ankaradaki Liseler

LGS ile yorulan gençlerin YKS’ye kadar eğitim sürecine devam edecekleri lise, dikkatle tercih edilmesi gereken bir eğitim basamağıdır. Tercih yapar...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kayseri dershaneler

Kayseri dershaneler

Kayseri dershaneler yeni sezonda indirimli kayıt fiyatlarıyla kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Kolejleri araştırarak en indirimli fiyatları su...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.