Ankara Okul | Ortadoğulular Eğitim

Ankara Okul

Ortadoğulular Eğitim Ankara Okul

2.7.2019       340      


Ankara Okul

Ankara Okul

Ankara birçok alanda kendini geliştirebileceği çeşitli imkânlar sunar. Ankara’nın başkent olması, büyük şehir olması, sosyal ve kültürel yapının diğer illere nazaran çok daha fazla gelişmiş olması bünyesindeki okul kalitesini de etkiliyor. Eğitim kurumlarının merkezinin bulunduğu Ankara’daki birçok okul başarılı mezunlar veriyor. Geleceği parlak olan mezunların bir kısmı iş hayatına üst düzey pozisyonlardan başlıyor bir kısmı da bilimsel çalışmalarla kendini ifade ediyor.

Okul dönemi boyunca Ankara’nın ve okulun imkânlarından faydalanıp birçok etkinlikten yararlanan öğrenciler kendini sosyal ve kültürel açıdan geliştirirken yurt dışına da kapak atabiliyor. Burada ilkokul veya ortaokul düzeyinde eğitim gören kişi, gelecekteki eğitim hayatına hazır bir şekilde atılıyor. Ankara’daki liselerden mezun olan öğrenciler ise üniversitedeki derslerini kolaylıkla verebiliyor.

Başkent’imizde dünyayla yarışan üniversitelerimizin bulunması diğer eğitim kurumları için  de adeta bir velinimet. Bu üniversitelerin Eğitim Fakültesinden mezun olup deneyim kazanmış genel kültüre sahip nitelikli eğitim personelleri Ankara’daki diğer okullarda görev alıyor. Bu da Ankara’daki tüm eğitim kurumlarını nitelikli kılıyor. Ankara’daki okullara giden öğrencilerin ÖSYM, MEB gibi kurumların düzenlediği sınavlardaki başarı sıralamasında çoğunlukla önlerde yer alıyor.

Ankara’daki okullardan öğrenim görenlerin sadece akademik, iş veya sosyal ya da kültürel alanlarda başarılı değil. Bu okullarda okuyan öğrenciler tüm bunların yanı sıra sosyal duyarlılık kazanıyor. Bu okullar çevresine ve ülke gündemine duyarlı, yardımsever, hayvansever, saygılı, görgülü nesilleri doğuruyor.

Ankara’daki OkulSayısı

Ankara’dakiokul sayısının ve çeşidinin çok fazla olması, öğrencilerin kariyerinde birçok imkân sunuyor. 2017 – 2018 yılının verilerine göre; okul öncesi’nden Başkent Ankara’da toplam 2.868 okul, 976.972 öğrenci, 71.937 öğretmen, 41.623 derslik bulunmaktadır. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayan bu rakamlarda ise derslik başına düşen öğrenci sayısı kamu kurumlarında 30, vakıflarda 11’dir. 

Türkiye’deki üniversite sayısının en fazla bulunduğu il İstanbul’dan sonra üniversite sayısının fazlalığında ikinci sırada yer alan Ankara’daki yükseköğretim sayısı ise 18’dir. Akademik başarıda önce üniversitelerin 8’i devlete bağlıyken 10 tanesi bir vakıfa bağlıdır. Ankara’daki üniversite öğrencisi sayısı ise yaklaşık 200 bin. 

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki Okullar

Ankaradaki Okullar

Ankaradaki bazı okullar, diğer şehirlerdeki en bilinen okullardan daha avantajlıdır. Ankarada birçok okul bulunmaktadır. Ankara’nın merkezindeki ço...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Üniversite kazandıran okullar

Üniversite kazandıran okullar

Hangisi önemli sizce? Kazanmak mı kazandırmak mı? Bence kelimeler arasındaki ayrıntıyı anladınız. Kazanmak bireyi etkiler, kazandırmak bireyleri et...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.