Ankara okulları ve eğitim sistemi | Ortadoğulular Eğitim

Ankara okulları ve eğitim sistemi

Ortadoğulular Eğitim Ankara okulları ve eğitim sistemi

18.9.2019       273       Ömer Mavzer


Ankara okulları ve eğitim sistemi

Ankara okulları

Ankara okulları, kurslar ve dershaneler ile eğitim bütünlüğünün sağlandığı illerin başında gelmektedir. Bu kurumların tümü birbirini destekleyen, varlığı ile bireyleri eğitim alanında daha ileri noktalara taşıyan kurumlardır. Pek çok bireyin sadece okul eğitimini yeterli bulmadığı günümüzde kurslar ve dershaneler de okul başarısını artıran ve destekleyen kurumlar olarak değerlendirilmekte ve her yıl milyonlarca bireye farklı alanlarda destek sağlamaktadır.

Ankara okulları ve eğitim sisteminde değişiklikler

Eğitim konusunda ülkemizin nabzını tutan Ankara okullar açısından da oldukça verimli bir ildir. Ankaradaki okulların yurt genelindeki başarısını fark etmemek mümkün değil. Gerek Ankaradaki devlet okulları gerekse Ankara özel okulları arasında her yıl LGS, AYT, TYT gibi ülke bazında düzenlenen sınavlarda üstün başarılar elde etmiş öğrencilerin başarısında pay sahibi olan, eğitim kalitesi standartların çok üzerinde olan okullar bulunmaktadır. Okulların eğitim kalitesi genellikle bu tür sınavlarda daha belirgin olarak gözlenebilir olsa da anaokulları ve ilkokullar gibi sınav başarısı ile gündeme gelme olasılığı bulunmayan pek çok okul için de aynı kaliteli ve nitelikli eğitim söz konusudur aslında. Genel olarak bakıldığında; Ankaranın en başarılı okulları olarak değerlendirilen kurumlar arasında her kategoriden okul seçeneğinin yer aldığı rahatlıkla görülebilir.

Ülkemizde “başarılı okul” sıfatı, Ankaranın en çok tercih edilen liseleri ya da Ankaradaki LGS başarısı en yüksek okullar gibi başarısı istatiksel olarak değerlendirilebilen kurumlara mâl ediliyor olsa da; Ankara okulları grubu içinde yer alan ve aslında bir birey için eğitimin başlangıç noktası sayılan anaokulları ve ilkokullar da gözden kaçırılmamalıdır. Özellikle anaokulları; öğrencilerin okula bakışı, davranış oluşumu, örgün eğitim ile tanışması, kişilik gelişimi, sorumluluk alma yetisinin gelişmesi ve akademik eğitime ilk adımı atma bakımından son derece önemlidir. Aynı şekilde ilkokullarımız da çocuklarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmesi gereken ilk kurumdur aslında.

Aile içinde sürekli olarak ebeveynler tarafından ilgi ve sevgi ile desteklenen, anaokullarında daima bu konuda eğitim almış bir yetişkinin yani öğretmenin sürekli gözetimi altında bulunan çocuklarımız ilkokula adım attıkları andan itibaren kendileri adına bazı sorumlulukları da üstlenmiş olmaktadır. Burada da okul disiplini, öğrenci ile öğretmen arasındaki ilişki ve ilgi, öğretmenin sorunları çözme konusundaki yeterliliği ve hassasiyeti, okulun fiziki şartlarının okula yeni başlamış küçük yaş grupları için güvenli olması ve daha birçok konu son derece önemlidir. Ve tüm bu şatları sağlayabilmiş okullar da elbette ki Ankara okulları grubu içinde, kendi kategorilerinde “en iyi okul” olma sıfatını hak etmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Mamak özel lise fiyatları

Mamak özel lise fiyatları

Mamak özel lise fiyatları 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunun açılmasına az bir zaman kala belirlendi. İndirimli fiyatlardan yararlanmak için yap...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim En iyi Ankara liseleri

En iyi Ankara liseleri

En iyi Ankara liseleri  taban puanları tercihlerini Ankaradaki Anadolu Liseleri yönünde kullanacaklar için son derece önemli bir bilgi. Bu yıl sına...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.