Ankara Özel Lise Ücretleri | Ortadoğulular Eğitim

Ankara Özel Lise Ücretleri

Ortadoğulular Eğitim Ankara Özel Lise Ücretleri

16.12.2018       1234      


Ankara Özel Lise Ücretleri

Ankara özel lise ücretleri başlıklı yazımda sizlere Ankara ilimizden, Ankara ilimizdeki devlet okulları ile özel liseler arasındaki farktan ve Ankara özel lise ücretleri ne seviyededir bunlardan kısaca bahsedeceğim.

1923 yılından bu yana başkentimiz olan Ankara iç anadolu bölgesinde yer almaktadır. Yazları sıcak kışları ise yer yer karadeniz bölgesinin ikliminden dolayı soğuk ve yağışlı geçer. Ankara Türkiye’nin başkenti olduğu için siyasetinde kalbidir. Bakanlıklar başbakanlık cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Ankara ilimizde bulunmaktadır. Türkiye’de ki bütün önemli şeylere siyasiler Ankarada imza atmaktadır. 2017 verilerine göre 5 buçuk milyon olan nüfus dış göçler ve suriyeli mülteciler ile birlikte 2018 yılında 6 milyonu bulmuştur. Ankara’nın 25 tane ilçesi bulunmaktadır ki bunlardan Keçiören ve Çankaya ilçeleri sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin de en büyük 2 ilçesidir. Bu 2 ilçenin ortalama nüfusu 1 milyonar civarındadır. Ankara’da hacıbayram camii, anıtkabir, kocatepe camii ve Ankara kalesi gibi mimari ve tarihi anlamda önemli yere sahip olan ve mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler mevcuttur. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir dışardan Ankara’ya gelen her kesin iş yada gezi için olsun mutlaka buraya gidip gezdiği bilinmektedir. Türkiye’nin her yerinden okullar Anıtkabir’e geziler düzenler öğrencilerini anıtkabiri görmeye getirirler.

 

 ANKARA ÖZEL LİSE

 

Özel lise: devlet okulları dışında yine milli eğitim kontrolünde olan belirli bir ücret karşılığında milli eğitimin müfredatına uygun ancak genelde sınavlara yönelik eğitim veren özel kurumlara denir. özel anadolu lisesi yada kolej adı altında açılan kurumlardır.

Bilindiği üzere 2012 yılında çıkan yasa ile dershaneler kapatılıp dershane sahiplerine temel lise adı altında özel okullar açma imkanı sağlanmıştır. Kolejlere nazaran daha esnek şartlara sahip olan temel liseler diğer illerde olduğu gibi Ankara’nında her semtinde yaygın olarak açılmıştır. Malesef devlet okullarının sınavlarda yeterli başarıyı yakalayamaması sebebi ile veliler öğrencilerini devlet okulu yerine temel liselere yollamaya başlamıştır. Normalde kolej fiyatları 20 binin üzerinde iken temel liselerin açılması ile birlikte maddi imkanları olmayan insanlarada çocuklarını özel okullara gönderme olanağı sağlanmış oldu. Ankara’da çok sayıda temel lise olması özel okul fiyatlarında rekabet ortamının oluşmasına neden oldu ve fiyatlar cüzzi rakamlara ulaştı. Artı olarak devlet teşviği ile birlikte neredeyse dershane fiyatına veliler çocuklarını özel okullara göndermeye başladı. Ankara özel lise ücretleri temel liselerin yoğun bir şekilde artması ile düşme yaşadı fakat eğitim anlamında geçtiğimiz senelere nazaran bir artış yaşandı. Çocuklar hem okul eğitimlerini hemde dershane eğitimlerini aynı anda alabildikleri kurumlara yani temel liselere Ankara özel lise ücretleri düşünce rahat bir şekilde gidebildiler.

Ankara özel lise ücretleri başlıklı yazım ile Ankara’mızdan ve Ankara özel lise ücretleri velilere ne gibi avantajlar sağladığından bahsettim.

Ortadoğulular Eğitim Çankayadaki Özel Anaokulları

Çankayadaki Özel Anaokulları

Anaokulları genellikle 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara hizmet vermektedir. Bu yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalar çocuklarının gün içerisin...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara anadolu lisesi taban puanları

Ankara anadolu lisesi taban puanları

Ankara Anadolu lisesi taban puanları diğer liseleri göz önüne aldığımızda yüksek bir puan olmaktadır. Anadolu liselerinde istenilen puanların yükse...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.