ANKARA ÖZEL LİSELER

Yayımlanma Tarihi 24.9.2018


ANKARA ÖZEL LİSELER

Eğitim sürecinin en önemli dönemlerinin başında lise dönemi yer almaktadır. İlkokul ve ortaokula oranlar daha önemli olmasının sebebi ise lisenin sonunda öğrencilerin lise son sınıfta hayatlarına büyük ölçüde şekil verecek olan üniversite sınavına girecek olmalıdır. Bir öğrenci lise dönemini ne kadar verimli geçirirse üniversite sınavında o kadar başarıyı elde eder. Eğer gerektiği kadar verimli çalışmasalarda sonuç başarısızlık olabilir. Bu yüzden öğrencinin lise sürecinde gittiği okuldan, seçtiği bölüme kadar her ayrıntı önem taşımaktadır. Liseye yeni başlayacak öğrencilerin karşısına birçok lise seçeneği çıkmaktadır. Meslek liseleri, Anadolu liseleri, fen liseleri ve özel liseler karşımıza çıkmaktadır. Bu liseler arasında yeterli puanı olması ile beraber Anadolu lisesi, fen liselerini tercih etmektedir. Yeteri puanı alamayan öğrencilerin ise meslek lisesi tercih ettiğini görmekteyiz. Tam olarak bu etapta öğrencilerin karşısına özel liseler gibi bir avantaj çıkmaktadır. Meslek liselerine oranla özel liselerin tercih edilmesinin sebebi ise öğrencilerin meslek dersleri yerine sayısal, eşit ağırlık veya sözel bölümleri üzerinde üniversite sınavına hazırlanmak istemeleridir. Meslek liselerinde öğrencilere ağırlıklı verilen mesleki eğitimler onların üniversite sınavında elde etmek istedikleri başarıya götürmemektedir. Özel liseler böylelikle öğrencinin en iyi çıkış yoludur. Bunun yanında yeterli puanı almış ve Anadolu lisesi, fen lisesi gibi devlet liselerine gitme hakkı kazanıp daha kaliteli eğitimden yararlanmak isteyen öğrencilerinde tercihi haline gelmiştir özel liseler. Özel liselerin bu kadar popüler hale gelmesinin sebebi ise sağladığı avantajlardır. Devlet liselerine oranla daha çok imkana sahip olan özel liseler öğrencilerin hak ettikleri başarıyı elde etmesinde büyük rol oynamaktadır. Devlet liselerinin çeşitllik gösterdiği gibi özel liselerde çeştllik göstermektedir. Kendi içerisinde özel fen lisesi, özel Anadolu lisesi, özel mesleki liseler olarak ayrılırken eğitim kaliteli açısından da okul okul ayrılmaktadır. Öğrencilik hayatının en önemli dönemlerinde olan lise döneminde öğrencinin dört yılını tamamlayacak olduğu özel liseyi yapılan derin araştırmalar ile beraber en iyisini seçmek gerekmektedir.

Ankara’daki en iyi özel lise dedinildiğinde ilk akıllara gelen Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır. 2002den beri gelen tecrübesi ve her geçen gün artan başarı ivmesi sayesinde Ortadoğulular eğitim kurumları özel lise olarak eğitimlerine devam etmektedir. Ortadoğulular eğitim kurumlarının özel liseler arasında elde ettiği başarının nedenlerini ve eğitim anlayışını sıralayalım.

  • Ortadoğulular eğitim kurumları olarak butik eğitim anlayışını benimsediğimiz için sınıflarda az sayıda öğrenci bulundurmaktayız. Öğrencilerimizin kalabalık sınıflarda dersten uzak eğitimin yerine dersin her saniyesine hakim olduğu bir süreç geçirmesi kurumumuzun temel ilkeleri arasında yer almaktadır.
  • Ortadoğulular eğitim kurumları olarak öğrencilerimizin üniversite sınavı gibi büyük sınavlara hazırlanırken sınav kaygısı yaşamaması adına ve eğitim senesi içerisinde olumsuz etkenlerinden etkilenmemesi adına bünyemizde eğitim koçları ve psikolojik danışmanlar barındırmaktayız.
  • Ortadoğulular eğitim kurumlarının Ankara’daki en iyi özel liseler arasında yer almasının bir diğer etkenlerinden biri de zengin kaynaklar ve düzenli olarak uygulanan deneme sınavlarıdır. Öğrencilerin üniversiteye hazırlandığı süreçte en kaliteli kaynaklardan yararlanmalarını ve düzenli olarak kendilerini ve bilgilerini denemelerini sağlıyoruz.
  • Ortadoğulular eğitim kurumları olarak öğrencilerimizi lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavına hazırlamaktayız. Bunun nedeni ise öğrencilerin son sene konular arasında sıkışıp kalmalarını engellemektir. Özel lise başlığı altında eğitim veren kurumumuzun en büyük ayrıcalığından sadece bir tanesidir.
  • Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sağladığımız yarıyıl kampları ve yaz kampları ile tatil süreçlerini verimli geçirerek rakiplerinden bir adım önde yer almalarını sağlamaktayız.

Lise tercihi olarak aklında özel lise olan öğrenciler ve veliler sizin için en doğru adres Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır.


Özel Öveçler Anadolu Lisesi Kızılay Temel Lise Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay Özel Öğretim Kursu Kızılay Kişisel Gelişim Kursu Kızılay Matematik Kursu Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz Eğitim Koçluğu Özel Okul Ankara EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ Ankara Kolej ANKARA KOLEJLERİ ANKARA ÖZEL LİSELERİ Ankara`daki Dershaneler Kızılay Dershane Ankara Kolej Ankara Kolej Fiyatları ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU ANKARA ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI Ankara Özel Okullar Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz? DOĞRU SEÇİM ANKARA ÖZEL LİSELER MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK ÖĞRENCİ TAKİP MERKEZİ SINAVLARDAN ARTIK KORKMUYORUZ! Farklı Öğrencilerin Ortak Alanda Bulmasına Nasıl Yardımcı Olunur? Ankara İngilizce Kursu Ankara‘nın En İyi Anadolu Liseleri Ankara`nın En İyi Koleji Ankara Eğitim Kurumları Öveçler anadolu lisesi SİNCANDAKİ ÖZEL OKULLAR Öveçler Anadolu Lisesi Çankaya Anadolu lisesi Öveçler Özel Okul ANKARADAKİ ÖZEL ANADOLU LİSELERİ Öveçler Özel Lise ANKARADAKİ KOLEJLER KIZILAYDAKİ KOLEJLER Öveçlerdeki Kolejler Yenimahalle Kolej ANKARANIN EN İYİ ANADOLU LİSESİ ANKARANIN EN İYİ ÖZEL LİSELERİ Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Kızılay Özel Lise Dikmen’deki Anadolu liseleri ÇANKAYADAKİ ÖZEL OKULLAR Mamaktaki Özel Anadolu Liseleri  Öveçler Özel Anaokulları Ankara’daki En İyi Özel Liseler Ankara Özel Anadolu Lisesi Tavsiyesi ÖVEÇLER KOLEJ ÖVEÇLERİN EN İYİ KOLEJİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER ANKARA ÖZEL ANADOLU LİSELERİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER KIZILAYIN EN İYİ LİSESİ İşkur Altınpark Anfa Stand