Ankara Özel Okullar | Ortadoğulular Eğitim

Ankara Özel Okullar

Ortadoğulular Eğitim Ankara Özel Okullar

24.9.2018       863      


Ankara Özel Okullar

Bir bireye okulda verilen eğitim hayatta başarısına için her zaman yeterli olmayabilir. Okulun ve bağlı olduğu eğitim kurumunun haricinde öğrencinin kendi kendini geliştirebilmesi gerekir. Birey okuyup araştırmadığı sürece okulun pek bir katkısının olacağını düşünülen büyük yanlışlardan biridir. bireyin kişisel gelimişimini sağlayabilmesi için okulun yanında kendi çalışmalar yapması gerekir. Peki bu kadar üzerinde durulan kişisel gelişim nedir ? Kişisel gelişimi ; yaşam kalitesini esas  unsurları doğrultusunda artıran sistem ve teknikler olarak ya da başkalarıyla ilişkiler ve iletişim kurmada adımlar atmak şekilinde tanımlayabiliriz. Bunun yanında insanın bulunduğu hal ve durumdan kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartması şeklinde de tanımlayabiliriz. Kişisel gelişimin amacına baktığımızda ise yaşamın esas unsurları olan, mutluluk sağlık yeterli maddi refah, güvenlik, ilişkiler, iç huzuru ve aile çevre ilişkilerinde iyi seviyelerde bulunmak ve bu konularda devamlı gelişim içinde olmak şeklinde belirlemiş olabiliz. Sıraladığımız tanımlar ve kişisel gelişimin amacına baktığımızda kişinin her zaman bir adım öne atması gerektiğini söyleyebiliriz. Bireyin küçük yaşlardan itibaren başlayan kişisel gelişim süreci ömrünün sonuna kadar devam etmektedir. Bu kadar uzun bir yolculuk içerisinde birey ilk adımı iyi atması gerekir. Evet az öncede dediğimiz gibi kişisel gelişimde sadece okulun katkısı yetmez. Fakat Kişisel gelişime ilk adım okullarda atılır. Artık kendinin farkında olmaya başlayan bireyler kişisel gelişimine katkıda bulunmaya başlar. Bu yüzden bireyin eğitim sürecinde bağlı olan kurumlar büyük önem taşımaktadır.

Ankara Özel Okullar olarak bünyemize kayıt olan öğrencilere hem kaliteli eğitim hizmeti sunarken hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak süreçte onları yönlendirmekteyiz. Kurumumuz kurulduğu ilk yıllarda butik dershane olarak hizmet vermekteydi. İlerleyen yıllarda elde ettiği başarısının yanında temel liseyi bünyesine dahil etti. AAnkara Özel Okullar olarak hizmet veren kurumumuz lisenin ilk yıllarından son senesine kadar öğrencinin yanında onları hem sınavlara hazırlarken her geçen gün kendilerinin bir adım önüne atmaları adına onlara yardımcı olmaktadır. Öncelikle Ankara Özel Okullarımızın eğitim fırsatlarından kısaca bahsedelim devamında kişisel gelişim adına nasıl bir yol izlediğinden bahsedelim. Ankara Özel Okullar olarak hizmet veren kurumumuz eğitim dönemine yaz kampı ile başlamaktadır. Ankara Özel Okullar butik eğitim anlayışı ile ilerlediğimiz süreçte sınıflarda az sayıda öğrenci barındırmaktayız. Böylelikle her ders özel ders niteliğinde geçmektedir. Bunun yanında bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, yaz ve yarıyıl kampları gibi çeşitli eğitim fırsatları sunmaktayız. Ankara Özel Okullar olarak sınav stresi yaşayan öğrencilerimiz için psikolojik danışmanlık gibi imkanlar sunarken sınav senelerinde nasıl bir yol izlemesi ve nasıl bir lise, üniversite seçiminde bulunmaları gerektiği konusunda eğitim koçluğu desteği sunmaktayız. Ankara Özel Okullar olarak aktif rehberlik kadromuz sayesinde her öğrenci ile birebir ilgilenerek nasıl verimli ders çalışmaları gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktayız. Sunduğumuz eğitim imkanları ile beraber birçok velinin ve öğrencinin tercihi haline geldik. Fakat bizim için eğitim bundan ibaret değildir. Her öğrencinin kendini geliştirebilmesi eğitim parçasıdır. Peki Ankara Özel Okullar bunun için nasıl bir yol izlemektedir ? Öncelikle öğrencinin kendinin farkına varması ve nasıl bir birey olmak istemesine dair onları eğitim koçları ile görüştürmekteyiz. Yapılan görüşmelerle beraber öğrenci öncelikle eğitim sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini görmektedir. Ankara Özel Okullar olarak hem öğrenciyi yakından tanıma fırsatı yakalarken hem de onları hedefleri doğrultusunda yönlendirmekteyiz. Bunun yanında eğitim sürecinin inişli çıkışlı bir süreç olduğunun farkında olan kurumumuz öğrencinin bu iniş çıkışlara kapılarak kendilerinin gerisinde kalmalarına izin vermiyoruz. Ankara Özel Okullar bünyesinde yer alan psikologlarımız öğrencilerle görüşmeler yaparak onların kendilerinden geride kalmalarına engel olmanın yanında kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Ankara Özel Okullar olarak öğrencinin sürekli araştırma ve kitap karıştırma içerisinde olması için braş öğretmenleri tarafından araştırma ödevleri verilmektedir. Bu sayede öğrenciler hep  bir araştırma içerisinde ve kendilerini geliştirmekte olurlar.

Ankara Özel Okullar kayıt olarak kaliteli eğitimin yanında kişisel gelişim fırsatlarından yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

 

 

Ortadoğulular Eğitim Ankara Kolej Fiyatları

Ankara Kolej Fiyatları

Kolej eğitimi günümüzün önemli konularından birisidir. Tüm Türkiye’de kolej sayısının her geçen gün artıyor olması bize bunu göstermektedir. Kolej ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz?

Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz?

Ankara Özel Anaokulları eğitmenimiz Burçak Hanıma bugünkü paylaşımından dolayı teşekkür ederiz. Bir sonraki yazımızda Ankara Özel Anaokulları Eğitm...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.