Ankara Özel Okullar

Yayımlanma Tarihi 24.9.2018


Ankara Özel Okullar

Bir bireye okulda verilen eğitim hayatta başarısına için her zaman yeterli olmayabilir. Okulun ve bağlı olduğu eğitim kurumunun haricinde öğrencinin kendi kendini geliştirebilmesi gerekir. Birey okuyup araştırmadığı sürece okulun pek bir katkısının olacağını düşünülen büyük yanlışlardan biridir. bireyin kişisel gelimişimini sağlayabilmesi için okulun yanında kendi çalışmalar yapması gerekir. Peki bu kadar üzerinde durulan kişisel gelişim nedir ? Kişisel gelişimi ; yaşam kalitesini esas  unsurları doğrultusunda artıran sistem ve teknikler olarak ya da başkalarıyla ilişkiler ve iletişim kurmada adımlar atmak şekilinde tanımlayabiliriz. Bunun yanında insanın bulunduğu hal ve durumdan kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartması şeklinde de tanımlayabiliriz. Kişisel gelişimin amacına baktığımızda ise yaşamın esas unsurları olan, mutluluk sağlık yeterli maddi refah, güvenlik, ilişkiler, iç huzuru ve aile çevre ilişkilerinde iyi seviyelerde bulunmak ve bu konularda devamlı gelişim içinde olmak şeklinde belirlemiş olabiliz. Sıraladığımız tanımlar ve kişisel gelişimin amacına baktığımızda kişinin her zaman bir adım öne atması gerektiğini söyleyebiliriz. Bireyin küçük yaşlardan itibaren başlayan kişisel gelişim süreci ömrünün sonuna kadar devam etmektedir. Bu kadar uzun bir yolculuk içerisinde birey ilk adımı iyi atması gerekir. Evet az öncede dediğimiz gibi kişisel gelişimde sadece okulun katkısı yetmez. Fakat Kişisel gelişime ilk adım okullarda atılır. Artık kendinin farkında olmaya başlayan bireyler kişisel gelişimine katkıda bulunmaya başlar. Bu yüzden bireyin eğitim sürecinde bağlı olan kurumlar büyük önem taşımaktadır.

Ankara Özel Okullar olarak bünyemize kayıt olan öğrencilere hem kaliteli eğitim hizmeti sunarken hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak süreçte onları yönlendirmekteyiz. Kurumumuz kurulduğu ilk yıllarda butik dershane olarak hizmet vermekteydi. İlerleyen yıllarda elde ettiği başarısının yanında temel liseyi bünyesine dahil etti. AAnkara Özel Okullar olarak hizmet veren kurumumuz lisenin ilk yıllarından son senesine kadar öğrencinin yanında onları hem sınavlara hazırlarken her geçen gün kendilerinin bir adım önüne atmaları adına onlara yardımcı olmaktadır. Öncelikle Ankara Özel Okullarımızın eğitim fırsatlarından kısaca bahsedelim devamında kişisel gelişim adına nasıl bir yol izlediğinden bahsedelim. Ankara Özel Okullar olarak hizmet veren kurumumuz eğitim dönemine yaz kampı ile başlamaktadır. Ankara Özel Okullar butik eğitim anlayışı ile ilerlediğimiz süreçte sınıflarda az sayıda öğrenci barındırmaktayız. Böylelikle her ders özel ders niteliğinde geçmektedir. Bunun yanında bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, yaz ve yarıyıl kampları gibi çeşitli eğitim fırsatları sunmaktayız. Ankara Özel Okullar olarak sınav stresi yaşayan öğrencilerimiz için psikolojik danışmanlık gibi imkanlar sunarken sınav senelerinde nasıl bir yol izlemesi ve nasıl bir lise, üniversite seçiminde bulunmaları gerektiği konusunda eğitim koçluğu desteği sunmaktayız. Ankara Özel Okullar olarak aktif rehberlik kadromuz sayesinde her öğrenci ile birebir ilgilenerek nasıl verimli ders çalışmaları gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktayız. Sunduğumuz eğitim imkanları ile beraber birçok velinin ve öğrencinin tercihi haline geldik. Fakat bizim için eğitim bundan ibaret değildir. Her öğrencinin kendini geliştirebilmesi eğitim parçasıdır. Peki Ankara Özel Okullar bunun için nasıl bir yol izlemektedir ? Öncelikle öğrencinin kendinin farkına varması ve nasıl bir birey olmak istemesine dair onları eğitim koçları ile görüştürmekteyiz. Yapılan görüşmelerle beraber öğrenci öncelikle eğitim sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini görmektedir. Ankara Özel Okullar olarak hem öğrenciyi yakından tanıma fırsatı yakalarken hem de onları hedefleri doğrultusunda yönlendirmekteyiz. Bunun yanında eğitim sürecinin inişli çıkışlı bir süreç olduğunun farkında olan kurumumuz öğrencinin bu iniş çıkışlara kapılarak kendilerinin gerisinde kalmalarına izin vermiyoruz. Ankara Özel Okullar bünyesinde yer alan psikologlarımız öğrencilerle görüşmeler yaparak onların kendilerinden geride kalmalarına engel olmanın yanında kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Ankara Özel Okullar olarak öğrencinin sürekli araştırma ve kitap karıştırma içerisinde olması için braş öğretmenleri tarafından araştırma ödevleri verilmektedir. Bu sayede öğrenciler hep  bir araştırma içerisinde ve kendilerini geliştirmekte olurlar.

Ankara Özel Okullar kayıt olarak kaliteli eğitimin yanında kişisel gelişim fırsatlarından yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

 

 


Özel Öveçler Anadolu Lisesi Kızılay Temel Lise Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay Özel Öğretim Kursu Kızılay Kişisel Gelişim Kursu Kızılay Matematik Kursu Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz Eğitim Koçluğu Özel Okul Ankara EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ Ankara Kolej ANKARA KOLEJLERİ ANKARA ÖZEL LİSELERİ Ankara`daki Dershaneler Kızılay Dershane Ankara Kolej Ankara Kolej Fiyatları ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU ANKARA ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI Ankara Özel Okullar Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz? DOĞRU SEÇİM ANKARA ÖZEL LİSELER MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK ÖĞRENCİ TAKİP MERKEZİ SINAVLARDAN ARTIK KORKMUYORUZ! Farklı Öğrencilerin Ortak Alanda Bulmasına Nasıl Yardımcı Olunur? Ankara İngilizce Kursu Ankara‘nın En İyi Anadolu Liseleri Ankara`nın En İyi Koleji Ankara Eğitim Kurumları Öveçler anadolu lisesi SİNCANDAKİ ÖZEL OKULLAR Öveçler Anadolu Lisesi Çankaya Anadolu lisesi Öveçler Özel Okul ANKARADAKİ ÖZEL ANADOLU LİSELERİ Öveçler Özel Lise ANKARADAKİ KOLEJLER KIZILAYDAKİ KOLEJLER Öveçlerdeki Kolejler Yenimahalle Kolej ANKARANIN EN İYİ ANADOLU LİSESİ ANKARANIN EN İYİ ÖZEL LİSELERİ Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Kızılay Özel Lise Dikmen’deki Anadolu liseleri ÇANKAYADAKİ ÖZEL OKULLAR Mamaktaki Özel Anadolu Liseleri  Öveçler Özel Anaokulları Ankara’daki En İyi Özel Liseler Ankara Özel Anadolu Lisesi Tavsiyesi ÖVEÇLER KOLEJ ÖVEÇLERİN EN İYİ KOLEJİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER ANKARA ÖZEL ANADOLU LİSELERİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER KIZILAYIN EN İYİ LİSESİ İşkur Altınpark Anfa Stand