Ankaradaki Okullar | Ortadoğulular Eğitim

Ankaradaki Okullar

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki Okullar

30.7.2019       322      


Ankaradaki Okullar

Ankaradaki Okullar

Ankaradaki okullar nitelikli bireyler yetiştirmektedir. En fazla okula sahip olan İstanbul’un yanı sıra okul sayısının en fazla olduğu ikinci il Ankara olmasına rağmen Ankaradaki liseler İstanbul’daki çoğu okullardan daha fazla imkân sunup Ankaradaki okullardan çıkanların başarı sıralaması daha yüksek olmaktadır. Bunun sebebi başkent olan Ankara’nın gelişirken sosyal ve kültürel faaliyetlere oldukça önem vermesi, çeşitli üniversiteleri bünyesinde barındırması olarak sıralanabilir.

Türkiye’nin en kaliteli üniversitelerini içinde barındıran Ankaradaki üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinden mezun olan deneyimli ve birikimli eğitimcilerin varlığı da Ankaradaki okulların kalitesini büyük oranda artırıyor. Ankara’daki okullar sınavlarda yüksek puan alıp dereceye giren öğrenciler mezun ediyor.

Ankara’nın gelişmiş birçok imkâna sahipken öğrenciler kaliteli okulların yanı sıra kendilerine olan katkısnın ömrü boyunca süreceği okul dışında gideceği kurslar, kulüpler, festivaller düzenlenmektedir. Ayrıca çocuğun ders dışındaki ayrı bir yeteneğini geliştireceği bu kursların yanı sıra derslerine destek olabilecek kurslardan da yararlanabilmektedir. 

Ankaradaki Okullar ve Ankarada Okumak

Ankaradaki okullar ile beraber Ankaradaokumak birçok avantajı bir arada sunar. Ankara’da okuyanlar, şehrin kültüründen de yararlanır ve yerinde görür. Çoğu Çankaya’da – yani merkezde- bulunmak üzere 53 tane müze bulunuyorken 50’den fazla kütüphane vardır. Sınava hazırlananlar okulun yanı sıra Ankaradaki çeşitli kurslardan da faydalanabilir. 

Okulların kulüplerinde düzenlenen kültür ve sanatın yanı sıra futbol, basketbol, hentbol, voleybol, satranç, yüzme gibi spor faaliyetlerinde öğrenciler bulunabilirken resim, dans, müzik, bilgi, şiir veya öykü gibi faaliyetlerin bulunduğu ulusal ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil edebiliyor. 

Ankara’da birçok köklü okul bulunmaktadır. Bu okullardan hazırlık sınıfı veren okul bulunmaktadır. Temel ders olan İngilizcenin yanı sıra Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Çinceyi de öğrenim süresi boyunca öğrencilere okutmaktadır. Dereceye girip köklü bir liseye giren öğrencilere burs verilip yol masrafları karşılanıyor. Ankara’da ikamet etmeyen öğrencilerin ise barınma ihtiyaçları yurt gibi ortamlarda karşılanıyor. Buradaki köklü liselerden mezun olanlar Türkiye’deki en iyi üniversiteleri kazanmalarının yanı sıra yurt dışındaki üniversitelere de yerleşebiliyorlar. Ankara’da okumanın avantajlarını sadece kariyer bazında düşünmek yanlış olur. Öğrenciler, ayrıca, çeşitli üniversitelerde düzenlenen şenliklere katılıp yeni insanlar tanıma fırsatını bulup çok farklı ortamlar görüyor.

Ortadoğulular Eğitim 2020 AYT

2020 AYT

YKS’nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) dört yıllık lisans eğitimi almak her adayın gireceği bir sınavdır. İki oturumdan oluşan YKS...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Bakırköy özel okullar

Bakırköy özel okullar

Bakırköy özel okullar ve kolejler bakımından, her yaş grubundan öğrencinin eğitim alabileceği alternatiflere sahiptir. Özellikle Bakırköy kolejleri...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.