Ankaradaki okullar | Ortadoğulular Eğitim

Ankaradaki okullar

Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki okullar

21.8.2019       306      


Ankaradaki okullar

Ankaradaki okullar

Ankaradaki okullar, her yıl yüz binlerce öğrenciyi hem bir üst eğitim kademesine, hem de hayata hazırlıyor. Bizden sonra çocuklarımızın ikinci ailesi ve ikinci evi haline gelen okullar; onların hayata bakışında, davranış ve alışkanlık kazanmasında belki biz ebeveynlerden çok daha fazla etkili. Bu yüzden okul seçimi üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir konu kesinlikle.

Ankaradaki okullar ve eğitim düzeyi

Çocuklarımız için anaokulları ile başlayan eğitim serüveni çok uzun yıllar devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite derken çocuklarımız neredeyse evlerinden çok okullarda zaman geçiriyorlar. Bu süre içinde bizim bebeklikten itibaren edindirmeye çalıştığımız tüm alışkanlıklar, davranış modelleri de yavaş yavaş değişiyor ister istemez. Çocuğumuzun bizim dışımızda ve bizim hükmedemediğimiz bir yaşamı daha oluyor. Bu her ne kadar kulağa çok korkutucu gelse de yaşamın bir gerçeği. Ebeveynler olarak çocuğumuzu okula teslim ettiğimiz ilk günden itibaren çeşitli kaygılarımızın olması son derece normal.

Okula uyum sağlayabilecek mi, kendi kendini idare edebilecek mi, haksızlığa uğradığında kendini savunabilecek mi, öğretmeni ve arkadaşları ile sağlıklı bir ilişki kurabilecek mi gibi bir sürü kaygı uzunca bir müddet peşimizi bırakmıyor. Ta ki çocuğumuzun bu sisteme uyum sağladığını görene kadar. Tabi bir de işin eğitimsel yönü var. Acaba okulda yeterli eğitimi alabilecek mi, öğretmeni disiplinli mi, eğitimci yönü güçlü mü, çocuğumun duygusal tepkilerine karşı duyarlı davranacak mı? Anne babalar olarak okullardan ne kadar çok şey bekliyoruz. Bu da bizi Ankaradaki en başarılı okul ya da Ankaranın en iyi okulları gibi başarısından ve güvenilirliğinden emin olabileceğimiz okulları aramaya itiyor. Ankaradaki okullar arasında tercih yapabilecek lüksümüz yok mu, o zamanda okuldaki en iyi öğretmeni araştırıyoruz. Hangi öğretmen daha disiplinli, hangisi derslerde daha sıkı, hangisinin eğitimci kimliği daha baskın? Bunların hepsi birer ebeveyn olarak çocuğumuzu emin ellere emanet ettiğimizi bilme ihtiyacımızdan kaynaklanıyor.

Kimi ebeveyn bu hissi Ankaradaki okullar içinde adını duyurmuş olan Ankaradaki en iyi özel okullar arasında arıyor, kimi ebeveyn devlet okulları arasında. Kurumlar değişiyor, tercihler değişiyor, isimler değişiyor lakin değişmeyen tek şey ebeveynsel kaygılar ve beklentiler.

Ortadoğulular Eğitim Ankara kolej fiyatları

Ankara kolej fiyatları

Ankara kolej fiyatları 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için netlik kazanalı uzun bir süre oldu. Şimdi sırada gelecek yıl Ankara kolejleri için şim...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Özel okul Ankara

Özel okul Ankara

Özel okul Ankara seçeneklerini değerlendirirken hem fiyat açısından hem de eğitim kalitesi açısından beklentilerinizi karşılayacak okulu seçmeniz ö...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.