Ankaradaki özel okullar

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankaradaki özel okullar

5.12.2018    2


Ankaradaki özel okullar

Ankara’daki Özel Okullar

Günümüzde birçok aile çocuklarını özel okullara göndermektedir. Bunda da en önemli etken ailelerin özel okullarda, devlet okullarında olandan daha iyi bir eğitim verileceğini düşünmesidir. Bir diğer önemli faktör ise özel okullardaki İngilizce eğitim saatlerinin daha yüksek olmasıdır. Ankara’daki özel okullar da diğer illerde olduğu gibi rağbet görmektedir.

Öğrenci fazlalığı ve devlet olanaklarının kısıtlılığından dolayı özel okullar açılmıştır. Özel okulların maddi imkanlarının daha fazla olmasından dolayı sunduğu fırsatlar da daha çoktur. Örneğin birçok özel okulda derslerin yanı sıra çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler bulunmaktadır. Öğrenciler bir yandan iyi bir eğitim alırken bir yanda da sanat, müzik, tiyatro konularındaki bilgilerini de geliştirebilmektedir.

Bunun yanı sıra okulların sunduğu tenis, voleybol, hentbol gibi kurslarla da öğrenciler sportif faaliyetler içerinde yer alabilmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin öğrencilerin dersleri açısından da önemli olduğu düşüncesindeyiz. Bu yüzden de bu tür aktiviteleri öğrencilerimize fazlasıyla sunmayı hedeflemekteyiz.

Öğretmen Kadromuz

Her kurumumuzdaki öğrenmen kadromuz detaylı bir inceleme sonucunda seçilmektedir. Diğer özel okullardan farklılaşabilmek adına okullumuzdaki eğitmen kadrosuna oldukça önem vermekteyiz. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimize daha iyi dersler sunabilmeleri için her yılın başında oryantasyon seminerleri verilmektedir. Bunun yanı sıra yılda iki kez de performans değerlendirmesi yapılmaktadır.

Bu değerlendirmelerde öğretmenlerimiz ya da okulumuz ile ilgili eksik olan şeyleri giderilmesi için programlar oluşturulmaktadır. Tüm bunlar ile öğrencilere en iyi eğitim imkanı sunma amaçlanmaktadır.

Akademik Programlar

Öğrencilerimizin başarılı oldukları ve yetersiz kaldıkları noktalar ile ilgili akademik programlar oluşturulmuştur. Başarılı öğrenciler için olan akademik başarı geliştirme programı, öğrencilerin bilgi düzeylerini arttırarak ulusal ve uluslararası sınavlarda okulu temsil etmesi amaçlanmaktadır. Bunun dışında akademik anlamda yetersiz olan öğrencilerimiz için ise akademik başarı destek programı oluşturulmuştur. Müfredata uyumlu şekilde ilerleyen bu program, öğrencilerin yetersiz oldukları alanlarda başarılarının arttırılması için bir uygulamadır.

Ankara’daki özel okullar arasında önemli bir yere sahip olan kurumumuza çocuklarını kaydettirmek isteyen veliler kurum ile iletişime geçerek hem detaylı bilgi alabilmekte hem de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankaranın en iyi kreşleri

Ankaranın en iyi kreşleri

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak Ankara’da kaliteli ve profesyonel kreş hizmeti sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet kapsamında çocuklara yaratıcılıklarını geliştirmelerine yönelik eğitimler veriyor ve gelişimlerini destekliyoruz. Kreşlerimizde yer alan uzman danışman öğretmenler ile çocukların hayallerini ve ilgilerini öğreniyoruz ve her çocuğa ayrı özel eğitim imkanı tanıyoruz.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Okul öğrenci konseyimizin düzenlediği, Lösev Vakfı konferansı

Okul öğrenci konseyimizin düzenlediği, Lösev Vakfı konferansı

Düzenlenen seminer kapsaminda lösev vakfından Zeynep hanim ve Ayfer hanım anadolu lisemize gelerek seminer verdiler.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.