Ankaranın en iyi anadolu liseleri | Ortadoğulular Eğitim

Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ortadoğulular Eğitim Ankaranın en iyi anadolu liseleri

6.12.2018       904      


Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ankara’nın En İyi Anadolu Liseleri

Anadolu liselerinin eğitim alanlarına bakıldığında genel olarak eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil gibi tüm alanları kapsayan eğitimin verildiği bir lise türü olduğu görülür. Bu liselerin kuruluş amacı ise akademik anlamda üstün nitelikli öğrenci yetiştirilmesi ve buna ilaveten üniversite giriş sınavlarında yüksek başarı oranları elde edilmesidir.

Ankara’nın en iyi Anadolu liselerinin eğitim süresi genel olarak 4 yıl olarak belirlenmiştir. Bu liselerde kimi zaman 1 sene hazırlık sınıfı bulunabilir. Bu nedenle bu liseler 5 sene eğitim veren liseler olarak karşımıza çıkarlar.

Anadolu Liselerinin Avantajları Nelerdir?

Anadolu lisesinin fen lisesi ve sosyal bilimler lisesine karşı avantaja sahiptir. Avantajlı durumda olmasının sebebi Fen Lisesi öğrencisinin sadece sayısal, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi de sadece sözel bölümde okuyabilmesidir. Böylece öğrenciler bir yol ayrımına sürüklenmektedir. Fakat Ankara’da bulunan Anadolu liseleri bu duruma bir çözüm getirerek öğrencilere her iki bölümde de okuma imkanı sunar.

Anadolu liselerinden eğitim alacaksanız, çevrenizde kendi bilgi seviyenize uygun insanalr er alacaktır. Çünkü oraya belirli bir puan aralığında yer aldığınız için yerleştirilmişsinizdir. Bu da çevrenizdeki insanlarında sizinle aşağı yukarı benzer seviyede olduğunu gösterir. Bu nedenle kendi bilgi seviyenize uygun öğrenciler olduğundan derslerde zorlanmanız söz konusu değildir. Böylece Ankara’nın en iyi Anadolu liselerini seçerken aşağı yukarı yaklaşık bir bilgi düzeyine sahip bir ortamda yer alacağınızı bilerek seçim yapmış oluyorsunuz.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları’nın Verdiği Eğitimin Farkı Nedir?

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak, gücümüzü ve konumumuzu yalnızca aynı eğitim seviyesinde yer alan öğrencileri bir arada bulundurmaktan almıyoruz. Bu öğrencilere özel olarak eğitim yöntemleri oluşturuyor, onlara bu yöntemler çerçevesinde en kaliteli eğitimi veriyoruz. Bu yöntemlerden bazıları,

  • İroni yöntemi
  • Tartışma yöntemi
  • Araştırma yöntemi
  • Deney Yöntemi
  • Gezi, gözlem ve inceleme yöntemi
  • Soru - cevap yöntemidir.

Buna ilaveten akademik destek paketi adını verdiğimiz bir uygulamamız var. Bu sayede, öğrencilerimizin akademik olarak yetersiz oldukları gördüğümüz anda müfredat programı içeriğini zenginleştiriyor ve öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Ortadoğulular Eğitim Mamak kolej

Mamak kolej

Mamak Kolej kurulduğu günden itibaren eğitimli bir nesil hedefiyle yola çıkmıştır. Sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen Ma...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara kolej tavsiyeleri

Ankara kolej tavsiyeleri

Ailelerin çocukları için en çok önemsediği konulardan bir tanesi çocuklarının iyi eğitim alabilmesidir. Çünkü iyi bir eğitim, iyi bir iş fırsatı, b...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.