Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankaranın en iyi anadolu liseleri

6.12.2018    1


Ankaranın en iyi anadolu liseleri

Ankara’nın En İyi Anadolu Liseleri

Anadolu liselerinin eğitim alanlarına bakıldığında genel olarak eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil gibi tüm alanları kapsayan eğitimin verildiği bir lise türü olduğu görülür. Bu liselerin kuruluş amacı ise akademik anlamda üstün nitelikli öğrenci yetiştirilmesi ve buna ilaveten üniversite giriş sınavlarında yüksek başarı oranları elde edilmesidir.

Ankara’nın en iyi Anadolu liselerinin eğitim süresi genel olarak 4 yıl olarak belirlenmiştir. Bu liselerde kimi zaman 1 sene hazırlık sınıfı bulunabilir. Bu nedenle bu liseler 5 sene eğitim veren liseler olarak karşımıza çıkarlar.

Anadolu Liselerinin Avantajları Nelerdir?

Anadolu lisesinin fen lisesi ve sosyal bilimler lisesine karşı avantaja sahiptir. Avantajlı durumda olmasının sebebi Fen Lisesi öğrencisinin sadece sayısal, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi de sadece sözel bölümde okuyabilmesidir. Böylece öğrenciler bir yol ayrımına sürüklenmektedir. Fakat Ankara’da bulunan Anadolu liseleri bu duruma bir çözüm getirerek öğrencilere her iki bölümde de okuma imkanı sunar.

Anadolu liselerinden eğitim alacaksanız, çevrenizde kendi bilgi seviyenize uygun insanalr er alacaktır. Çünkü oraya belirli bir puan aralığında yer aldığınız için yerleştirilmişsinizdir. Bu da çevrenizdeki insanlarında sizinle aşağı yukarı benzer seviyede olduğunu gösterir. Bu nedenle kendi bilgi seviyenize uygun öğrenciler olduğundan derslerde zorlanmanız söz konusu değildir. Böylece Ankara’nın en iyi Anadolu liselerini seçerken aşağı yukarı yaklaşık bir bilgi düzeyine sahip bir ortamda yer alacağınızı bilerek seçim yapmış oluyorsunuz.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları’nın Verdiği Eğitimin Farkı Nedir?

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak, gücümüzü ve konumumuzu yalnızca aynı eğitim seviyesinde yer alan öğrencileri bir arada bulundurmaktan almıyoruz. Bu öğrencilere özel olarak eğitim yöntemleri oluşturuyor, onlara bu yöntemler çerçevesinde en kaliteli eğitimi veriyoruz. Bu yöntemlerden bazıları,

  • İroni yöntemi
  • Tartışma yöntemi
  • Araştırma yöntemi
  • Deney Yöntemi
  • Gezi, gözlem ve inceleme yöntemi
  • Soru - cevap yöntemidir.

Buna ilaveten akademik destek paketi adını verdiğimiz bir uygulamamız var. Bu sayede, öğrencilerimizin akademik olarak yetersiz oldukları gördüğümüz anda müfredat programı içeriğini zenginleştiriyor ve öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Mamak kolej

Mamak kolej

Mamak Kolej kurulduğu günden itibaren eğitimli bir nesil hedefiyle yola çıkmıştır. Sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen Mamak Kolej, deneyim ve başarılarından güç alarak ülkemizde yetişen yeni nesillerin eğitim ve öğretimine katkıda bulunmuş bir kurumdur. 

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankara kolej tavsiyeleri

Ankara kolej tavsiyeleri

Ailelerin çocukları için en çok önemsediği konulardan bir tanesi çocuklarının iyi eğitim alabilmesidir. Çünkü iyi bir eğitim, iyi bir iş fırsatı, bununla beraber de daha rahat bir yaşam doğurmaktadır.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.