Antalya okulları | Ortadoğulular Eğitim

Antalya okulları

Ortadoğulular Eğitim Antalya okulları

3.7.2019       387      


Antalya okulları

Antalya okulları

Antalya okulları için yeni kayıt döneminin başlaması ile birlikte oldukça hareketli günlerde başlamış oldu. Okul seçimi yapacak olan işini şansa bırakmak istemeyen pek çok ebeveyn adres bilgilerini doğrulamak, kayıtlarının hangi okullara düştüğünü öğrenmek için şimdiden araştırmalara başladılar. Biliyorsunuz ki LGS sınavı ile öğrenci alan Antalya nitelikli devlet liseleri dışında kalan tüm devlet okulları adrese bağlı olarak kayıt kabul etmekte. Bu sadece Antalya okulları için değil ülkemiz genelinde aynı kapsamdaki tüm okullar için geçerli olan bir kural. Belirli okullar belirli bölgeler dâhilinde ikamet eden öğrencilere eğitim verirler, net ve kesin. Bu nedenle ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veren devlet okulları arasında tercih yapma gibi bir şansınız yok maalesef.

Antalyadaki özel okulların eğitim kalitesi

Tabi ki tüm bunlara rağmen belirtmek gerekli ki devlet okulları arasında tercih yapmak isteyen ebeveyn sayısı da oldukça fazla. Özellikle sınıf mevcutları daha az olan, öğretmen kadrosu dilden dile dolanan, disiplini ile bilinen okullara kayıt yaptırabilmek için pek çok ebeveyn çareler üretmeye çalışıyor. Bunlardan en kesin ve en masraflı olanı elbette ki kayıt yaptırmak istediğiniz Antalya okulları için uygun olan bir ikamet adresine taşınmak. Bu bir okul için göze alınacak bir durum mu demeyin. Çünkü sadece çocuğu Antalyanın en iyi okulları kapsamında eğitim alabilsin diye taşınan bir sürü aile var. Bunu dışında asla tavsiye etmediğimiz ve öğrenilmesi durumunda cezası olan bazı çözüm yolları da denenmekte ki bu tür yolların burada üzerinde durmamak daha doğru olacaktır. Yalnız bu tür yöntemler deneyecek olan ebeveynleri uyarmadan da geçemeyeceğiz.

Devletimiz artık bu tarz uygulamalar konusunda son derece hassas davranmakta ve düzenli olarak belirtilen adreslere ziyaretler yapılarak beyanın doğru olup olmadığı araştırılmaktadır. Yanlış bir beyan her iki tarafı da mağdur edebilecek sonuçlar doğuracağından ya sizin için uygun olan okula kayıt yaptırmanız ya da az önce de belirttiğimiz gibi bir adres değişikliğine gitmeniz daha güvenli olacaktır. Antalya Anadolu Liseleri için adrese dayalı kayıt sisteminden yararlanacak öğrenciler için durum biraz daha avantajlı. Onlar kendilerine belirtilen okul seçenekleri arasından tercih yapma şansına sahipler. Tercih edecekleri okullarda yığılma olmadığı sürece ilk tercihlerine yerleştirilmeleri de son derece olası.

Ortadoğulular Eğitim Ankara Kolejler

Ankara Kolejler

İyi bir eğitiminin önemini kavrayan ebeveynler için bunu karşılayan bir okul bulmak giderek zorlaşmaktadır. Günümüzde farklı anlayışlarla okul vere...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Antalya kolejler

Antalya kolejler

Antalya kolejler şehri olarak nitelendirilebilecek sayıda kurumun yer alması ile öne çıkmaktadır. Akdeniz bölgesinin eğitim bakımından en çok göze ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.