Çankaya Kolej

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Çankaya Kolej

19.10.2018    5


Çankaya Kolej

Hayatımda çok fazla iniş çıkışlarım oldu. Değişik hayallerim oldu. Doktor olmak istedim, avukat olmak istedim, asker olmak istedim, bir holdingde genel müdür olmak istedim… Hiç biri henüz gerçekleşmedi. Henüz diyorum çünkü daha ölmedim. Tabi ki hepsini bir ömre belki de sığdıramam, ama şuan şunu farkındayım. Doktor olmak isterken aslında insanlara yardım etmek istedim, avukat olmak isterken aslında sert ve kuralcı tavrımı, ciddi duruşumu kullanmak istedim, holdingde genel müdür olmak isterken aslında yönetici ruhumu yaşamak istedim. Bugün ben bir öğretmenim. Aslında tüm bu duygularımı, yapmak istediğim şeyleri yaşıyorum. Öğrencilerimin geleceğine dokunuyorum bunu koyduğum kurallarla yönetiyorum. Ne zaman yapabilirim bilmiyorum ama sıra dışı fakat gerçekten çok istediğim bir hayalim var.. ‘’KIRMIZI KASABA’’ Bu benim ilerde kurmak istediğim bir eğitim kurumu. Kırmızı en sevdiğim renktir. Bu kurum bina renginden tutun içi dışı her yeri kırmızı olmalı, kasaba dedim çünkü burası bir kasabayı andırmalı. İçinde her türlü imkân bulunmalı. Hayalimdeki bu kurum Çankaya kolejleri biraz sollayabilir bence. Çünkü Ankara’da ikamet eden biri olarak böyle bir kurum Çankaya gibi bir ilçede olması muhtemel olurdu. Çankaya’daki kolejleri araştırdığımda da düşündüğüm özelliklerden bazılarını düşünen kurumları da gördüm. Dışarıdan bakıldığında yemyeşil çamların arasında kıpkırmızı bir bina içinde yapay bir akarsu, içinde her branştan branşında uzman hocalar, dil sınıfları, tiyatro bale sınıfları, dans kursları, farklı yabancı diller. Mucit odası, deney-laboratuvar odaları, çocukların yaptığı değişik fikirlerden türemiş müze, yine öğrencilerle beraber oluşturulmuş halka açık mini bir bilim merkezi. Derslerin bitmesini bekleyen veliler için spor kompleksi, kuaför, oto yıkama, veli toplantıları ya da değişik aktivitelerin yapılabileceği restoran vs. gibi akla ne gelirse tüm bu fikirleri geliştirerek böyle bir yer açmak istiyorum. Çankaya’daki en iyi kolejleri neden sollayacağını sanırım şuan anladınız. Biliyorum çok maliyetli bir kurum bu belki yapabilirim belki de yapamam bilmiyorum ama çok istiyorum. Tüm bunlardan bahsederken kim bilir fiyatları ne olur diye düşündünüz belki de. Evet fiyatları biraz yüksek olur. Ama yaklaşık on tane öğrenciyi yüzde yüz burslu olarak hiçbir karşılık beklemeden burada eğitim almalarını istiyorum. Kurumumda yetişen her öğrenci; yardımsever, hümanist ve vatanına milletine bağlı iyi yetişmiş bir Türk genci olmalı…

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Batıkentteki kolejler

Batıkentteki kolejler

Batıkent’teki kolejler içerisinde kendini kanıtlamış bilindik duyulduk kurumların çoğuna baktığımda bunların sadece ders odaklı olduğunu, soru çözüm ve deneme odaklı olduğunu görüyorum.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Eryamandaki özel liseler

Eryamandaki özel liseler

Eryamandaki özel liseler evlerinin yakın olması durumunda öğrenciler tarafından tercih sebebidir. Yolda vakit kaybı yaşamak istemeyen öğrenciler evlerine yakın olan kurumları tercih ederler.

Devamını Oku →

Çankaya Kolej

Çankaya Kolej

Çankaya’daki kolejleri araştırdığımda da düşündüğüm özelliklerden bazılarını düşünen kurumları da gördüm. Dışarıdan bakıldığında yemyeşil çamların arasında kıpkırmızı bir bina içinde yapay bir akarsu, içinde her branştan branşında uzman hocalar, dil sınıfları, tiyatro bale sınıfları, dans kursları, farklı yabancı diller.

Devamını Oku →
Çankayadaki kolejler

Çankayadaki kolejler

Çankayadaki kolejler de eğitimine bu ilçede devam etmektedir. Kolej sayısı olarak oldukça fazla kolej bulunmaktadır. Talebin bu kadar fazla olmasından dolayı da bu ilçede açılan eğitim kurumları sayılarını her geçen gün artırmaya gayret etmektedir.

Devamını Oku →
Çankayadaki Kolejler

Çankayadaki Kolejler

Ders saatleri normal bir devlet okulunun haftalık ders saatlerinden daha fazladır. Sadece ders saatleri içerisinde değil ders saati dışında da öğrenci ile ilgilenilmekte ve öğrenci dersleri açısından takip edilmektedir. Çankayadaki kolejler öğretmenler öğrenciler ile ders sırasında daha çok ilgilenebilsin ve öğrenciler derslere odaklansın dikkatleri dağılmasın diye az sayıda sınıf mevcutlarından oluşmaktadırlar.

Devamını Oku →
ANADOLU LİSESİ ANKARA

ANADOLU LİSESİ ANKARA

Ankara da eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle lise öğrencileri ve üniversitelerdir. Anadolu lisesi Ankara tercihinde bulunan kişilerin en doğru karar vermiş oldukları şehirdir. Ankara da yer alan Anadolu liseleri alanların ve kendi kademelerinde en başarılı öğrencileri mezun eden okullar arasındadır.

Devamını Oku →
Çankayadaki Özel Anaokulları

Çankayadaki Özel Anaokulları

Anaokulları genellikle 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara hizmet vermektedir. Bu yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalar çocuklarının gün içerisinde yeterli ilgi ve eğitimi almaları için Çankayadaki özel anaokullarını tercih edebiliyorlar.

Devamını Oku →
Ankara Özel Lise Ücretleri

Ankara Özel Lise Ücretleri

Ankaranın 25 tane ilçesi bulunmaktadır ki bunlardan Keçiören ve Çankaya ilçeleri sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin de en büyük 2 ilçesidir. Bu 2 ilçenin ortalama nüfusu 1 milyonar civarındadır. Ankara’da hacıbayram camii, anıtkabir, kocatepe camii ve Ankara kalesi gibi mimari ve tarihi anlamda önemli yere sahip olan ve mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler mevcuttur.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.