Çankaya okul | Ortadoğulular Eğitim

Çankaya okul

Ortadoğulular Eğitim Çankaya okul

12.6.2019       534      


Çankaya okul

Çankaya okul

Çankaya okul bakımından bireylerin tercih yapmasını zorlaştıracak bir yoğunluğa sahiptir. Bölgede yer alan Çankaya okulları o kadar fazladır ki, hemen her mahallede bir özel okul ya da devlet okuluna rastlamak bölge için hiç şaşırtıcı bir durum değildir. Özellikle Çankayadaki özel okullar neredeyse Ankara’nın geri kalanındaki okul sayısının yarısı kadardır denebilir. Bunda tabi ki; bölgede nüfusun yoğun olmasının büyük oranda etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bölgenin genel ekonomik durumu da özel okulların sayıca fazla olmasında etkili olmaktadır.

Çankayadaki özel okullar

Çankaya bölgesi eğitim kurumları bakımından incelendiğinde; bölgede en çok dikkat çeken kurumların Çankaya Özel Anadolu Liseleri ve devlet Anadolu Liseleri olduğu görülür. Nitelikli ve çok yönlü eğitim programları ile en çok tercih edilen okullar arasında yer alan bu kurumlar her yıl ülkemize donanımlı bireyler kazandırmaktadır. Bu okullar arasında yer alan ve mesleki eğitim veren; Anadolu Sağlık Meslek Liseleri,   Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri hem özel hem de devlet okulları seçenekleri ile yoğun talep almaktadır. Ayrıca Anadolu Fen Liseleri, sosyal Bilimler Anadolu Liseleri gibi bilim alanında eğitim veren kurumlar ile Sanat liseleri gibi yetenek ağırlıklı eğitim veren kurumlar sınavla öğrenci alan, çok kaliteli okullardır.

Anadolu Fen Liseleri

Özel okul seçeneklerinin bu kadar fazla ve bu kadar kapsamlı olduğu bir bölgede, Çankaya okul grubu içinde yer alan devlet okullarının tercih edilme oranının düşük olması elbette ki son derece normal bir durumdur. Bu durum; buradaki devlet okullarının eğitim bakımından yetersiz olduğunun bir göstergesi olarak algılanmamalıdır. Çünkü Çankaya okul seçenekleri arasında yer alan ve eğitim performansı son derece yüksek birçok devlet okulu bulunmaktadır. Özel okulları daha tercih edilir kılan; elbette ki olanaklar bakımından daha zengin oluşu ve bölgede yaşayan ailelerin pek çoğunun özel okul giderlerini rahatlıkla karşılayabilecek ekonomik gelir düzeyine sahip olmasıdır. Bu okul seçimini etkileyen en önemli etkendir aslında. Günümüzde yeterli gelir seviyesine sahip birçok ebeveyn çocukları için özel okulların sağladıkları olanakları hem akademik, hem sosyal, hem de psikolojik gelişimleri açısından daha yararlı bulmaktadır.

Ortadoğulular Eğitim LGS hangi tarihte?

LGS hangi tarihte?

LGS ne zaman sorusu 2019 LGS sınavı için cevabını buldu. 1 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek olan LGS sınavı yüksek bir katılım oranı ile beklene...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Çankaya okullar

Çankaya okullar

Çankaya okullar, kurslar, dershaneler yani kısaca eğitim kurumları açısından Ankara’nın potansiyeli en yüksek ilçesidir. Çankayadaki devlet okullar...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.