Çankaya okullar | Ortadoğulular Eğitim

Çankaya okullar

Ortadoğulular Eğitim Çankaya okullar

12.6.2019       442      


Çankaya okullar

Çankaya okullar

Çankaya okullar, kurslar, dershaneler yani kısaca eğitim kurumları açısından Ankara’nın potansiyeli en yüksek ilçesidir. Çankayadaki devlet okulları; daha ziyade her ilçe nüfusuna göre dağılım sağlayan kurumlar olarak, burada da nüfusla orantılı bir sayıdadır. Bunun yanı sıra Çankayadaki özel okullar dikkat çekecek oranda fazladır. Bu da buradaki nüfusun büyük kısmının eğitim tercihini özel okullardan yana kullanmasından kaynaklanmaktadır.

Çankaya okullarında eğitim

Halkımız arasında bir deyiş vardır “okuyacak adam her şartta okur” derler. Bu geçmiş zaman şartları düşünüldüğünde, yani herkesin eşit eğitim düzeyine, eşit eğitim şartlarına sahip olduğu dönemler düşünüldüğünde doğruluk payı oldukça yüksek bir sözdür. Ama günümüzde bu sözün pek bir hükmü kaldığı söylenemez.

TYT AYT sınavları

Çünkü eğitim sistemimiz öğrencilerin bireysel çabalarını yetersiz bırakacak bir rekabet ortamı yaratarak, onları amansız bir mücadele içine sokmaktadır. Özel okulların eğitim koçluğu, motivasyon çalışmaları, bireysel eğitim programları, yabancı dil eğitimi ve bunlar gibi sayılabilecek ayrıcalıklı birçok eğitim hizmeti yanında; devlet okullarında sürdürülen kalıplaşmış müfredat ve klişe eğitim metotları ne yazık ki yetersiz kalmaktadır. Bu açık öğrencilerin kendi çabaları ile kapatamayacakları kadar büyüktür ki; LGS sınavları ve YKS, AYT, TYT sınavlarında aradaki bu fark sınav başarılarına yansıyarak; çok net şekilde kendini göstermektedir. Bu da ebeveynleri özel okullara yönlendirmektedir. Çankaya okullar grubu içinde de sözünü ettiğimiz özel okul niteliklerine sahip pek çok özel kurum yer almaktadır. Bunlar eğitim verdikleri alanda başarılı ve çoğu da ismen bilindik kurumlardır. Çankayanın en iyi okulu olarak bilinen pek çok okul da, yine bu özel kurumlar arasında aranabilir.

Birçok veli için en iyi okulu bulmak eğitime iyi bir başlangıç yapmak adına çok önemli bir adımdır. Fakat elbette ki; en iyi okul arayışımızda karşımıza çıkacak kurum ismi eğitimin kapsamına göre değişecektir. Her yerde olduğu gibi burada da okul öncesi eğitiminden başlayarak; ilkokul, ortaokul, lise düzeylerinde eğitim veren pek çok okul vardır. Bunlardan bazıları özel okullar, bazıları devlet okullarıdır. Çankaya okullar grubundan hangi kapsamda yararlanacağınız, kurum belirleyebilmenizde en önemli belirleyici etkendir.

Ortadoğulular Eğitim Çankaya okul

Çankaya okul

Çankaya okul bakımından bireylerin tercih yapmasını zorlaştıracak bir yoğunluğa sahiptir. Bölgede yer alan Çankaya okulları o kadar fazladır ki, he...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz...

Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz...

Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.