Çankaya özel okullar | Ortadoğulular Eğitim

Çankaya özel okullar

Ortadoğulular Eğitim Çankaya özel okullar

20.4.2019       438      


Çankaya özel okullar

Çankaya özel okullar

Çankaya özel okullar kapsamında,  en kaliteli kurumları bir arada bulabileceğiniz tek ilçedir. Burada eğitim alanında köklü geçmişe sahip birçok eğitim kurumunun yanı sıra; yenilikçi, dinamik ve henüz adını tam olarak duyuramamış genç eğitim kurumları da yer almaktadır. Birçok alternatif içeren Çankaya özel okullar grubunda, her yaştan bireyin eğitim alabileceği kurumlar mevcuttur. Çankayadaki Özel Anaokulları 2-6 yaş grubu bireyler için bakım ve eğitim desteği verirken, bir takım kolejler ve özel okullar da ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim sağlamaktadır. Bunlara ek olarak yine lise düzeyinde eğitim veren Çankaya Kolejleri ve Çankaya Özel Anadolu Liseleri grubu seçenekler arasındadır. Çankaya özel okullar kategorisinde en geniş yeri Özel Anadolu Liseleri kaplamaktadır. Bu alanda eğitim veren birçok Özel Anadolu Lisesi, Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Anadolu Fen Lisesi bulunmaktadır.

Çankaya’daki özel okullar arasında kolejler ve anaokulları direk kayıt alırken Özel Anadolu Liseleri için durum biraz daha farklıdır. Özel Anadolu Liseleri’ne kayıt yaptırmak isteyen bireylerin öncelikle kurum tarafından belirlenen sınavlara katılmaları ve bu sınav neticesinde en az yine kurum tarafından belirlenen taban puanı almaları gerekmektedir. Bu aşamada; bazı Özel Anadolu Liseleri LGS sınav puanlarını bazıları ise kendi kurumsal sınavlarında alınacak puanları geçerli kabul etmektedir. Taban puan; o kuruma yerleşen öğrenciler arasında alınan en düşük puanı ifade etmektedir. Yani; kurum için yapılan talebin fazlalığına ya da azlığına göre taban puanda artış ya da düşüş gözlenebilir.

Özel Anadolu Liseleri aslında yıllardır varlığını devam ettiren kurumlardır. Buna karşın; 2014 yılında dershanelerin kapatılmasıyla sayıları çok fazla artmış, dershane kimliği ile adını duyurmuş birçok kurum yoluna Özel Anadolu Lisesi formatında devam etmiştir. Çankaya ilçesinde bu tarz kurumların fazla olmasının nedenlerinden biri de budur aslında. Özel Anadolu Liselerinin fazlalaşması ile birlikte kurumlar arası rekabet ortamı oluşmuş, bu rekabet de kurumları kendi reklamlarını yapma mecburiyetine itmiştir.  Dolayısı ile Özel Anadolu Liseleri daha göze çarpar hale gelmiştir.

Ortadoğulular Eğitim Çankayada özel okul

Çankayada özel okul

Çankayada  özel okul araması, internet sitelerinde ve bölgede oturan insanların reelde en çok aradıkları okullardan biridir. Bunun nedeni de tabi k...

← Devamını Oku

Çankaya kolej

Eğitim, bir toplumun gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için gerekli olan en önemli şartları taşımaktadır. Eğitimden uzak veya ol...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.