Çankayadaki kolejler

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Çankayadaki kolejler

30.11.2018    1


Çankayadaki kolejler

Başkent Ankaranın En Kalabalık İlçelerinden Çankaya

Çankaya ilçesi başkent Ankara’nın en kalabalık ve nezih bir semttir. Eğitim denildiğinde ilk olarak akıllar Ankara gelmektedir. Türkiye’nin ikinci kalabalık şehri olan Ankara eğitime verdiği değer, birçok kaliteli okullara kazandırdığı öğrenciler il bilinmektedir. Ankara’da eğitim alan bir çok öğrenci istediği okulları kazanmış, yurt dışında hem eğitim hem de çalışma imkanı bulmuştur. Çankaya ilçesi de Ankara’ya yakışır bir şekilde eğitime destek vermektedir. Eğitim alanın yapılan bir çok yatırım Çankaya ilçesi içerisinde yer almaktadır.  Her geçen gün yeni kurumlar inşa edilmektedir. Devlet ve özel okulların yanı sıra farklı eğitim kurumları da bulunmaktadır. Bunlar arasında normal ve butik dershaneler, etüt merkezleri de vardır. Çankayadaki kolejler de eğitimine bu ilçede devam etmektedir. Kolej sayısı olarak oldukça fazla kolej bulunmaktadır. Talebin bu kadar fazla olmasından dolayı da bu ilçede açılan eğitim kurumları sayılarını her geçen gün artırmaya gayret etmektedir.

Çankayadaki kolejlerde verilen eğitimler

Kolejler paralı eğitim kurumlarıdır. Kolejler eğitimlerini daha çok yabancı diller üzerinde geliştirmişlerdir. Yabancı dil ağırlıklı olarak eğitim veren kolejlerin başarı sıralarında üst sıralara da olduğu araştırmalarımız sonucunda görebiliriz. Yabancı ülkelerde çalışmak isteyen ya da farklı diller öğrenmek ve geliştirmek isteyen kişiler genellikle kolejleri tercih etmektedir. Çankayadaki kolejler de aynı şekilde eğitim verdiği için gerek ilçenin kendi içerisinden gerekse farklı ilçe ve illerden çok fazla tercih edilmektedir. Ücretli eğitim veren bu kurumlar ücretleri karşılığına beklenilen kaliteli eğitimi sunmak için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Çankayadaki kolejler öğrencilerine olabildiğince fazla ilgi göstermektedir. Öğrenciler ile birebir ilgilenmekte ve eksik kaldıkları noktaları takip ederek o noktalarda yardımcı olmaktadır.

Kolejler öğretmen seçimlerini kendileri seçmektedir. İyi bir öğretmen kadrosuna sahip olmak ve çevredeki diğer kolejlerin önüne geçebilmek adına öğretmen seçimlerini büyük bir titizlik içerisinde yapmaktadır. Kendi alanlarında oldukça deneyimli olan, uzman ve gelecekte başarılara imza atmak isteyen görevini severek yerine getiren öğretmen adayları ile görüşmeler sağlamaktadırlar. Çankayadaki kolejler öğretmenlerin seçiminde bu kadar titiz davranırken aynı zamanda öğrenci uygulayacakları eğitim programında da aynı titizliği göstermektedirler. Devlet okullarında o kademede işlenen dersler aksatılmadan öğrenciye daha yararlı ve faydalı olabilmek adına ek dersler verilmektedir. Ders saatleri normal bir devlet okulunun haftalık ders saatlerinden daha fazladır. Sadece ders saatleri içerisinde değil ders saati dışında da öğrenci ile ilgilenilmekte ve öğrenci dersleri açısından takip edilmektedir. Çankayadaki kolejler öğretmenler öğrenciler ile ders sırasında daha çok ilgilenebilsin ve öğrenciler derslere odaklansın dikkatleri dağılmasın diye az sayıda sınıf mevcutlarından oluşmaktadırlar. Kalabalık sınıflarda yaşanan olayların yaşanmaması adına da bu şekilde yapılmaktadır. Kolejlerde derslerin boş geçmesi gibi bir durum yoktur. Her hangi bir edenden dolayı bir ders işlenmeyecek ise eğer mutlaka farklı ders ya da farklı aktiviteler ile çocukların zamanı boşa geçmeden değerlendirilmeye çalışılmaktadır.

Bugünkü yazımda sizlere Çankayadaki kolejler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda Dikmen’deki kolejler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Çankayadaki özel anaokulları

Çankayadaki özel anaokulları

Çankayadaki özel anaokulları olsun diğer ilçelerde ya da illerdeki özel anaokulları olsun ücretli olarak eğitim sunan kurumlardır. Bu kurumlar genel belli başlı eğitimleri ortak vermekte ancak farklı etkinliklerde öğrencilere sunmaktadır. Bulundukları semtlerin, ilçelerin ya da illerin konumlarına göre, o semtte ikamet eden kişilerin gelir durumlarına göre ve öğrenci ve ailelere sunmuş oldukları imkanlara göre fiyatlar belirlemektedirler.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Çankayadaki Kolejler

Çankayadaki Kolejler

Ders saatleri normal bir devlet okulunun haftalık ders saatlerinden daha fazladır. Sadece ders saatleri içerisinde değil ders saati dışında da öğrenci ile ilgilenilmekte ve öğrenci dersleri açısından takip edilmektedir. Çankayadaki kolejler öğretmenler öğrenciler ile ders sırasında daha çok ilgilenebilsin ve öğrenciler derslere odaklansın dikkatleri dağılmasın diye az sayıda sınıf mevcutlarından oluşmaktadırlar.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.