Çankayadaki özel anaokulları | Ortadoğulular Eğitim

Çankayadaki özel anaokulları

Ortadoğulular Eğitim Çankayadaki özel anaokulları

30.11.2018       554      


Çankayadaki özel anaokulları

ÇANKAYADAKİ ÖZEL ANAOKULLARI

Çankaya özel anaokullarındaki öğretmen kalitesi

Özel anaokulları ada devlet anaokulları hangisi olursa olsun bu kurumlarda bu kademede eğitimcilere özellikle dikkat edilmektedir. Çocukların yaşları gereği öğrenmeye en açık olduğu dönem aralığı bu dönemdir. Gerek öğretmenlerinin, gerek anne baba ve çevrenin davranışlarını hafızaya en kısa zamanda atmakta ve öğrenme gerçekleştirmektedir. Bu nedenle bu yaş aralığında öğrencilere eğitim veren öğretmenlerin özellikle seçilmesi ve pedagojik olarak donanımlı olması gerekmektedir. Çankayadaki özel anaokulları bu durumların farkında olan kurumlar oldukları için ve eğitimde belirli noktada yer aldıkları için 3 ile 6 yaş aralığında hizmet verdikleri öğrencilere eğitim verecek öğretmenlerin seçiminde bulunurken özellikle dikkat etmektedir. Bu kurumlar öğretmen seçiminde bulunurken kendi alanında uzman, daha öncesinden uzun yıllar tecrübe sahibi olmuş bireyleri tercih etmektedirler. Ayrıca öğrencilerinde sürekli farklı öğretmenlere alışmasının önüne geçmek adına bu kademedeki sınıflara öğretmenler uzun yıllar kalacak şekilde kadrolu olarak alınmaktadır. Direk kadroya geçmeden önce özel kurumlarda deneme süreleri verilmektedir.

Çankayadaki özel anaokulları sundukları imkan verdikleri kaliteli eğitim ile hem Çankaya ilçesinde hem de çevredeki yakın ilçelerden öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. Çevre ilçelerden gelen öğrencilerine kolaylık sağlamak adına özel servisleri de bulunmaktadır.  Çankayadaki özel anaokullarında öğrenciler ile birebir şekilde yakından ilgilenmek, gelişimlerini takip etmek ve daha iyi bir eğitim imkanı sunmak için sınıflardaki öğrenci ayıları az tutulmaktadır. Devlet anaokullarındaki gibi kalabalık sınıflar mevcut değildir. Öğrencilerin anne ve babalarının her an takipte kalmaları için şeffaf bir şekilde talepleri üzerine bilgi aktarılmaktadır. Yönetimde aynı şekilde hem öğrencileri takip etmekte hem de çocukların aileleri ile sürekli iletişim halinde olmaktadır.

Özel anaokullarında değişen fiyatlar

Çankayadaki özel anaokulları olsun diğer ilçelerde ya da illerdeki özel anaokulları olsun ücretli olarak eğitim sunan kurumlardır. Bu kurumlar genel belli başlı eğitimleri ortak vermekte ancak farklı etkinliklerde öğrencilere sunmaktadır. Bulundukları semtlerin, ilçelerin ya da illerin konumlarına göre, o semtte ikamet eden kişilerin gelir durumlarına göre ve öğrenci ve ailelere sunmuş oldukları imkanlara göre fiyatlar belirlemektedirler. 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren buy kurumlarda bazı çeşitlilikler olabiliri. Bazı kurumlar yemek ücretlerini talep etmiş oldukları ücret içerinde bulundururken bazı kurumlar çocuklara verdikleri yemekler için ekstra para talebinde bulunmaktadırlar. Çocukların zihinsel gelişimlerini desteklemek için onlara çeşitli zeka geliştirici oyunlar oynatılmaktadır. Bazı anaokullarında bu oyunların yanı sıra fiziksel gelişimlerini desteklemek amacı ile farklı sportif etkinlikler de sunulmaktadır. Yüzme, futbol ya da farklı etkinlikler sunan bu kurumların göstermiş oldukları ilgi ve farklı aktiviteler yine ücrete ek olarak yansımaktadır. Ancak bu kurumları tercih eden aileler çocuklarının spor ile uğraşmasını da istiyor ise bunun için farklı kurumlara göndermek zorunda kalmayacaktır. Çankayadaki özel anaokulları da bu şekilde farklı aktivite imkanları sunan kurumlar ile donanmıştır. Aileler bu durumdan oldukça memnundur. Spor ile uğraşmak çocuğa sadece fiziksel olarak bir katkı sağlamamakta aynı zamanda zihinsel olarak da gelişmesine katkıda bulunmaktadır. 

Bugünkü yazımda sizlere Çankyadaki özel anaokulları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Çankaya’nın en iyi anaokulu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

 

Ortadoğulular Eğitim Öveçler Kolej

Öveçler Kolej

Öveçler kolej adı altında hedefimiz; araştıran, sorgulayan, farkındalığı yüksek, farklı düşünebilen, düşüncelerini özgürce ve net şekilde dile geti...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Çankayadaki kolejler

Çankayadaki kolejler

Çankayadaki kolejler de eğitimine bu ilçede devam etmektedir. Kolej sayısı olarak oldukça fazla kolej bulunmaktadır. Talebin bu kadar fazla olmasın...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.