Çankayanın en iyi özel okulu | Ortadoğulular Eğitim

Çankayanın en iyi özel okulu

Ortadoğulular Eğitim Çankayanın en iyi özel okulu

17.4.2019       464      


Çankayanın en iyi özel okulu

Çankayanın en iyi özel okulu

Çankayanın en iyi özel okulu, aslında her bölge için merak edilen bir konudur. Örneğin Eryaman’da yaşan bireyler için Eryamanın en iyi özel okulu, Etimesgut’takiler için Etimesgut’un en iyi özel okulu gibi. Haklı olarak tüm ebeveynler çocukları için her şeyin en iyisini istemektedirler. Çankaya’da yaşayan bireyler için bunlardan bir de Çankayanın en iyi özel okulu normal olarak. Çankayanın en iyi özel okulu gibi bir arayış ne derece doğru bu biraz tartışılabilir. Çünkü “en iyi” tam bir karşılığı olmayan bir kavramdır. Bu ne aradığınıza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre değişkenlik gösterebilir.

Çankayadaki özel okulların eğitim kalitesi

Aradığımız şey Çankayadaki en iyi özel okul ise; öncelikle şu soruların cevaplarının belirlenmesi gerekmektedir: 1- Hangi alanda hizmet verecek bir okul arıyoruz? Yani anaokulu mu, lise mi, kolej mi, ilkokul mu, hangisi? 2- Bir okuldan ne bekliyoruz? Aşırı disiplinli olmasını mı, öğrenci odaklı olmasını mı, derslere ağırlık vermesini mi, sınavlarda mutlak başarı sağlamasını mı, kişisel becerileri desteklemesini mi, ya da başka bir şey? 3- Bizim için bir okulu en iyi yapan özellikler neler? Tanınmış bir okul olması mı, markalaşmış olması mı, pek çok alanda hizmet vermesi mi, akademik bir kadroya sahip olması mı, teknolojik olanakların tastamam olması mı, ya da ekleyebileceğiniz bir sürü farklı kriter. 4- Okulun en iyi özel okul olmasında kayıt ücreti oranı etkili mi ya da bizim için belirlenebilir bir kayıt ücret sınırı var mı?

Görüldüğü gibi en iyi özel okul için verilebilecek bir sürü cevap, aranabilecek bir sürü farklı kriter var. Bu cevaplar doğrultusunda bir başkası için en iyi olan özel okul sizin için en iyi olmayabilir. Bu soru şu şekilde olsaydı Çankayadaki En Başarılı Özel Anadolu Lisesi hangisi? Buna cevap bulunabilirdi. Çünkü bir okul söz konusu ise başarı kriteri hemen hemen herkes için ortak bir anlam ifade eder. Bu durumda hemen okulların sınav başarı sıralamasına bakardınız ve başarı oranı en yüksek olan okulu en yüksek olarak nitelendirebilirdiniz. Fakat “en iyisi hangisi” sorusu yalnızca sizin cevabını bulabileceğiniz bir soru. Ve bunu kendimize şu şekilde sorduğumuzda daha sağlıklı bir sonuca varabiliriz sanki “benim çocuğum için en iyi özel okul hangisi?”.

Ortadoğulular Eğitim Eryaman özel liselerinde en kaliteli eğitim kadrosu

Eryaman özel liselerinde en kaliteli eğitim kadrosu

Eğitim hayatımızın her noktasında var olan ve sadece eğitimciler tarafından verilen bir durum değildir. Hayatın geneline bakıldığında annemizden ve...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Çankaya özel okullar listesi

Çankaya özel okullar listesi

Çankaya özel okullar listesi, sizi oldukça zorlayacak bir liste. Çünkü Ankara’nın en fazla özel okulu bu ilçe sınırları içinde yer almakta. Başkent...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.