Eryaman kolej ücretleri | Ortadoğulular Eğitim

Eryaman kolej ücretleri

Ortadoğulular Eğitim Eryaman kolej ücretleri

18.4.2019       398      


Eryaman kolej ücretleri

Eryaman kolej ücretleri

Eryaman kolej ücretleri yeni dönem fiyatlarının açıklanmasının ardından, bu ücreti ödeme olanağı bulunmayan ebeveynler bursluluk sınavlarına yoğunluk veriyorlar. Her ne kadar Eryaman kolej ücretleri adını duyurmuş ya da başka bir deyişle eğitimde markalaşmış birçok koleje göre daha makul sınırlardaysa da, günümüz şartlarında birçok ailenin maddi olanaklarını zorladığı da bir gerçek. Burada elbette ki “Eryamandaki kolejler için belirlenen ücretler pahalı” demek yanlış olur. Kolejler her ne kadar eğitim kurumları olsa da; bu eğitim hizmetini devam ettirebilmek adına bir maddi kazanca ihtiyaçları var. Eryaman Kolejleri kapsamlı eğitim sağlayan, geniş olanaklarla bireyleri geliştirmeyi hedefleyen, bu anlamda alanında uzman öğretmenlerle çalışan, teknolojik olanakları öğrencilerin eğitimi için değerlendiren kurumlardır. Ve bunların hepsi aslında ciddi maddi destek gerektiren hizmetlerdir. Bireylerin de Eryaman kolej ücretleri için değerlendirme yaparken tüm bunları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Eryamandaki kolejler

Günümüzün en büyük gerçeklerinden biri de toplumumuzdaki dengesiz gelir dağılımıdır. Bazı aileler asgari ücret gibi yaşamsal ihtiyaçlara bile yetmeyecek maaşlarla geçinmeye çalışırken, bazı aileler de durum tam tersidir. Bu da tabi ki bazı velileri bırakın kolej ücretlerini, devlet okullarının ders kitabı ücretlerini bile karşılayamayacak duruma getirmektedir. Oysaki hepimizin kabul edeceği gibi eğitim her bireyin hakkıdır. Son yıllarda ilköğretim okulları için devlet tarafından yapılan uygulamalara göre ders kitapları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Fakat orta öğretim ve liselerde devlet müfredatı sınavlar karşısında yetersiz kaldığından ek olarak kaynak kitaplara başvurulmaktadır. Bu da ebeveynler için gerçekten maddi bir yüktür.

Bu durumun farkında olan ve her öğrencinin kaliteli eğitim almaya hakkı olduğunun bilincinde olan tüm kolejler ve özel okullar “bursluluk sınavları” adı altında sınavlar düzenlemekte, bu sınavlara ücretsiz katılım sağlamaktadır. Bursluluk sınavını derece ile kazanan öğrencilere ise kurumlar tarafından bir takım ayrıcalıklar tanınmaktadır. Bu genellikle başarı sıralamasında ilk sırayı alan öğrenciye tam bursluluk ve diğer öğrencilere de derecelerine göre indirimler şeklinde olmaktadır. Burada hedef; maddi gücü olmayan, gerçekten bilgili ve yetenekli öğrencilerin de kaliteli eğitim almalarına yardımcı olmaktır.

Ortadoğulular Eğitim Özel okullar Çankaya

Özel okullar Çankaya

Özel okullar Çankaya bölgesinde yoğunlaşan, pek çok öğrencinin başarıya ulaşmasında büyük katkısı bulunan, nitelikli kurumlar olarak bilinmektedir....

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kolej Eryaman

Kolej Eryaman

Kolej Eryaman yeni dönem erken kayıt indirimlerinden yararlanmak isteyen bireyler için geri sayım başladı. Bölgenin en dikkat çekici eğitim kurumla...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.