Kadıköy özel liseler | Ortadoğulular Eğitim Kurumları

Kadıköy özel liseler

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Kadıköy özel liseler

12.7.2019       174       Emir Alabuğa


Kadıköy özel liseler

Kadıköy özel liseler

Kadıköy özel liseler, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için İstanbul’da en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. İstanbul ‘un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kadıköydeki özel okullar arasında da kurumsal geçmişi uzun yıllar öncesine uzanan okul seçenekleri bulunmaktadır. Kadıköy özel liseler ve dengi okulların bir kısmı eğitim sektörü içinde hizmet vermeye dershane formatı ile başlamış; 2014 yılında dershanelerin kapatılması ile birlikte Kadıköy Temel Liseleri olarak eğitim sektörü içinde yer almayı sürdürmüş kurumlardır.

Özel liseler, günümüzde en çok rağbet edilen lise seçenekleridir. Bu okulların eğitim bakımından daha nitelikli olduğunu düşünen pek çok öğrenci çeşitli sınavlara katılarak, özel liselerden eğitim almaya çalışmaktadır. Özel liselerin de tıpkı devlet liseleri gibi farklı kapsamlarda eğitim veren okul seçenekleri bulunmaktadır. Özel Anadolu Fen Liseleri, Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri, Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Özel Anadolu İmama Hatip Liseleri, Özel Temel Liseler bu seçeneklerden bazılarıdır. İstanbul da ülkemizde özel okul seçeneklerine talebin çok fazla olduğu iller arasında yer almaktadır. Özellikle LGS puanı ile öğrenci alan özel liseler neredeyse yurdun dört bir yanından talep görmektedir. İstanbul’un eğitim alanındaki genel başarı düzeyi bu tercihlerde en önemli etkendir. Buradaki çeşitlilik, kurum kalitesi, eğitim standartlarının yüksek oluşu da bunu seçimleri tetikleyen unsurlardır. Yıllardır eğitim, iş gibi olanakları yüzünden yurdumuzun neredeyse tüm illerinden göç alan İstanbul’da; hemen herkesin yakın bir akrabasının bulunması konaklama gibi sorunları ortadan kaldırdığından öğrencilerin bu ilimizdeki okulları tercih etmesi de kolaylaşmaktadır.

İstanbul özel okulları içinde, uygun fiyat alternatifleri ile dikkat çeken Kadıköy özel liseler ve kolejler grubu; hemen her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerine kapsamlı bir eğitim vermek üzere hazırlıklarına başlamış durumda. 2019 Kadıköy özel lise taban puanları barajını aşan ve okula girişi hakkı kazanan pek çok öğrenci kayıtlarını tamamlamışken, ek kontenjanlar için umutla bekleyen öğrenci sayısı da oldukça fazla. Tabi ki sınavlarla herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler için bu her şeyin sonu değil. Onlar için de; adrese dayalı kayıt sistemi üzerinden seçim yapabilme olanağı sürüyor.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Kadıköy en iyi liseler

Kadıköy en iyi liseler

Kadıköy en iyi liseler için okul değerlendirmesi yapan öğrenci sayısı oldukça fazla. 2019 LGS sınav puanlarının açıklanması ile birlikte, beklediği...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Kadıköy Özel Okullar

Kadıköy Özel Okullar

Kadıköy özel okullar bakımından popüler bir ilçedir. Çocukların tüm hayatını etkileyen kararlardan biri de okul seçimidir. Çocukların bütün hayatla...

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.