Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi | Ortadoğulular Eğitim Kurumları

Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi

6.8.2018       1982       Ömer Mavzer


Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi

Kızılay Bulvar Ortadoğulular Vip Kurs Merkezi

Adres: Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

İletişim:  +90 312 418 20 08

Günden güne küreselleşen dünyamızda, iletişim amacıyla insanlar arasında köprüler kuran İngilizce’nin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür.

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

 

Eğitimin bir yatırım olduğu inancıyla, öğrencilere bugünün ve hiç şüphesiz yarının rekabetçi sektöründe bir adım önde olmayı garantileyen bir kurum olarak hizmetinizdeyiz. Kurumumuz olarak 2002 yılından bu yana İngilizce eğitiminin her aşamasında sizlerle yakaladığımız sayısız başarının haklı gururunu yaşamaktayız.

KURUMUMUZA İLİŞKİN GENEL ÖZELLİKLER

Kurumumuzda İngilizce eğitiminin tüm aşamaları alanında uzman öğretmenlerce verilir.

Öğretmenlerimiz, İngiliz Dili ve Edebiyatı , İngilizce Öğretmenliği ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunudur.

Speaking öğretmenlerimizin tamamı native speaker’dır.

Sınıflarımız 16-18 kişiliktir.

Dersliklerimiz eğitime uygun ortam, genişlik ve donanıma sahiptir.

Tüm eğitim materyalleri ve kitaplar kurumumuzca ücrete dahil olarak ( ücretsiz) temin edilir.

Devam – devamsızlık, sınav takibi, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, ödev takibi, internet programımız aracılığı ile günlük olarak yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz etüt – telafi, özel ders, program saatleri ve takvim konusunda ÖĞRENCİ İŞLERİ tarafından bilgilendirilir.

Öğrencilerimizin her seviyede toplam ders saatinin %10 u kadar ücretsiz telafi dersi hakkı bulunur. Öğrencilerimiz, öğrenci işleri ile iletişime geçerek, öğretmeninin de yönlendirmesiyle uygun gün ve saatte dersini telafi edebilir.

Öğrencilerimizin devamsızlığı toplam ders saatinin %10’unu geçemez.

Her seviyede 2 ana sınav uygulanır. Bu sınavların ortalaması 100 üzerinden 70 olmalıdır. Bu koşulu sağlayan öğrencilerimiz, bir üst seviyeye geçmeye hakkı kazanır.

Her seviyede Yabancı hocalarımızdan eğitim boyunca sınırsız, 3 seviyede, haftada 2 kez düzenlenen (speaking) programlarına katılma imkanı sunulur uygulanır. Seviyeler arasında 1 haftalık dinlenme süresi bulunur.

Kurumumuz MEB’e bağlı olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz eğitim aldığı seviyelere uygun olarak MEB İngilizce Katılım Sertifikasını almaya hak kazanır.

Kurumumuz 7 katlı müstakil bir binada eğitim hizmeti vermektedir. Ulaşım açısından son derece rahat bir konumdadır. Tek girişi bulunan ve güvenlik kameralarıyla 7/24 izlenen güvenli bir eğitim kurumudur.

Dil Okulumuz 15 yıldır kaliteli ve memnuniyet esasına dayalı olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Bu bağlamda kurumunuz personeline hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

 

Genel İngilizce

1. AŞAMA

 

Kurumumuzu tercih eden kursiyerler öncelikle temel eğitim niteliği taşıyan Genel İngilizce seviyelerinden uygun oldukları herhangi birine SEVİYE TESPİT SINAVI ile alınırlar. Seviye Tespit Sınavı internet ortamında, bilgisayarda ya da kağıt üzerinde yapılabilmektedir.

 

Bu sınav yaklaşık 20-30 dakikalık bir sınav olup ;

 

Dinleme (Listening)

Okuma   (Reading)

Dilbilgisi (Grammar)

Kelime bilgisi (Vocabulary)  becerilerini ölçmektedir.

2. AŞAMA

Seviye Tespit Sınavına katılan bir kursiyerimiz daha önce İngilizceyle ilgili bir eğitim almamışsa başlangıç düzeyindedir. Diğer seviyeler için kursiyerimiz bulunduğu seviyede %70 lik bir başarı sağlayarak bir üst seviyeye geçebilir. Bu seviyeler;

 

a) Elementary (Başlangıç düzeyidir. Beginner düzeyini de kapsamaktadır. )

 

Uluslararası düzeyde A1 – A2 seviyesine karşılık gelmektedir. 110 saatlik bir programdır. Bu seviyede 4 beceri (okuma-dinleme-konuşma-yazma) ile ilgili eğitim verilir.

 

b) Pre-Intermediate ( Orta düzeyden bir önceki seviyedir. )

 

Uluslararası düzeyde B1 seviyesine karşılık gelir. 110 saatlik bir programdır. Bu seviyede 4 beceri ( okuma-dinleme-konuşma-yazma) ile ilgili eğitim verilir.

 

c) Intermediate (Orta düzeydir.)

 

Uluslararası düzeyde B2 seviyesine karşılık gelmektedir. 120 saatlik bir programdır. Bu seviyede 4 beceri (okuma-dinleme-konuşma-yazma) ile ilgili eğitim verilir.

 

d) Upper-Intermediate (Orta üstü düzeydir. )

 

Uluslararası düzeyde C1 seviyesine karşılık gelir. 120 saatlik bir programdır. Bu seviyede 4 beceri (okuma-dinleme-konuşma-yazma) ile ilgili eğitim verilir.

 

e) Advanced (İleri düzeydir. )

 

Uluslararası düzeyde C2 seviyesine karşılık gelir. 100 saatlik bir programdır. Ağırlıklı olarak konuşma (speaking) programı uygulanır. Çalışılan makaleler ( ESSAY ) bu seviyenin kelime bilgisine uygun olarak terminolojik bir içerik taşır. Farklı alanlara ait makaleler üzerinde  çeviri-okuma-anlama çalışmaları yapılır.

 

Kurumumuzda konuşma dersleri (speaking) anadili İngilizce olan (native) öğretmenlerce verilir. Her seviyede eğitimniz boyunca  seviyede yapılan speaking (konuşma) eğitimine katılabilme imkanı sunulur. Bu program anadili İngilizce olan (native ) eğitmenlerce verilmektedir.

 

3. AŞAMA

 

Kurumumuzda Intermediate ya da Upper-Intermediate seviyesini başarıyla ( %70 ) tamamlayan bir öğrenci Advanced seviyesine geçmek yerine sınav gruplarına (YDS / TOEFL / IELTS) yönelebilir.

 

Genel İngilizce Eğitim Programımız

 

a) Elementary (Başlangıç düzeyidir. Beginner düzeyini de kapsamaktadır. ) Uluslararası düzeyde A1 – A2 seviyesine karşılık gelmektedir. 20 Saat Dilbilgisi (Grammar)+ 60 Saat Konuşma (Speaking) olarak özel ders programınız yapılmıştır.

 

b) Pre-Intermediate ( Orta düzeyden bir önceki seviyedir. ) Uluslararası düzeyde B1 seviyesine karşılık gelir. 20 Saat Dilbilgisi (Grammar) + 60 Saat Konuşma (Speaking) olarak özel ders programınız yapılmıştır.

 

c) Intermediate (Orta düzeydir.) Uluslararası düzeyde B2 seviyesine karşılık gelmektedir. 10 Saat Dilbilgisi (Grammar) + 70 Saat Konuşma (Speaking) olarak özel ders programınız yapılmıştır.

 

d) Upper-Intermediate (Orta üstü düzeydir. ) Uluslararası düzeyde C1 seviyesine karşılık gelir. 80 Saat Konuşma (Speaking) olarak özel ders programınız yapılmıştır.

 

15 yıllık tecrübe

Alanında uzman yabancı hoca desteği

Ücretsiz etüd

Uluslararası geçerliliği olan testler

Ücretsiz speaking club (derste görülen speaking haricinde)

Verilen ödevlerin kontrolü ile öğrencinin gelişiminin takibi

MEB onaylı katılım belgesi

Konuşma ağırlıklı eğitim

Kalıcı ve hızlı kelime öğrenme tekniği

Nasıl çalışma yapmanız gerektiği ile ilgili uzman desteği

Avrupa standartlarında dil seviyeleri

A1-A2 Elementary Temel Seviye

B1 Pre-Intermediate Orta Düşük Seviye

C1 Upper-Intermediate Orta Üstü Seviye

C2 Advanced İleri Seviye/ Dilde Yeterlilik

Speaking Club

İş Hayatında İngilizce

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Kızılay Temel Lise

Kızılay Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faal...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, Ankara dershanesi olarak öğrencilerine Eğitim Koçluğu hizmeti sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu 5 psikolojik dan...

Devamını Oku →

Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi

Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs Merkezi

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artma...

Devamını Oku →
Ankara İngilizce Kursu

Ankara İngilizce Kursu

Ülkemizde artık sadece ana dilimizle konuşmanın işe yaramadığı yabancı dilin zorunluluk haline geldiği bir çağda yaşamaktayız. Hatta ana dilimizin ...

Devamını Oku →
Kızılaydaki Kolejler

Kızılaydaki Kolejler

Kızılay eğitim sektörü açısından Ankara için önemli bir konumdadır. Bünyesinde çok fazla kolej bulunur. Kızılaydaki Kolejler için araştırma yaparke...

Devamını Oku →
Kızılay Özel Lise

Kızılay Özel Lise

Kızılay Özel Lise olarak araştırma yapıldığında velilerin karşısına çıkan ilk kurum Ortadoğulular Eğitim Kurumları’dır. 2002 yılından bu yana faali...

Devamını Oku →
Kızılaydaki özel liseler

Kızılaydaki özel liseler

4 yıl önce temel liselerin açılması ile birlikte kat dershanelerin yerini özel okullar ve temel liseler almıştır. Kızılaydaki özel liseler arasında...

Devamını Oku →
Kızılaydaki özel liseler

Kızılaydaki özel liseler

Kızılaydaki özel liseler ağırlıklı olarak temel lise şeklinde eğitim verirken bahçesi bulunan birkaç kurum özel lise ya da özel Anadolu lisesi olar...

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.