Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

KOLEJ ANKARA

KOLEJ ANKARA

Bir bireyin eğitim öğretim hayatının en temel etkenlerinin başında gittikleri okullar gelmektedir. Birey geleceğine şekil vereceği esnada, ilerleyen hayatının başlangıcı olarak ilkokul, ortaokul, lise yıllarında eğitim gördüğü okullar büyük bir önem taşımaktadır. Çoğu ebeveynlerin çocuklarını için bu süreçte devlet okullarını tercih etmesinin yanında bir kısım bireyin ise kolej başlığı altında özel okulları tercih ettiğini görmekteyiz. Çocukları için okul araştırmasına giren ebeveynlerin akıllarında neden kolej tercih etmeliyim ? Kolejlerin avantajları nelerdir ? gibi soruların oluştuklarını görmekteyiz. Öncelikle kolejin tanımını yapacak olursak. Kolej: genellikle yabancı dil ağırlıklı eğitim veren özel okullardır. Kolejlerin devlet okullarına oranlar verdiği eğitimin daha iyi olduğu gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Kolejlerde az öncede dediğimiz gibi devlet okullarına oranla İngilizce eğitimi daha fazla verilmektedir. Bir öğrencinin İngilizceyi aktif bir şekilde kullanması geleceği için en büyük yatırımlardan biridir. Bunun yanında kolejlerde devlet okullarına oranla sınıflarda az sayıda öğrenci yer almaktadır. bunun nedeni ise öğrencinin aktif bir şekilde derse katılımını amaçlamasıdır. Kolejlerde her öğrencinin başarısı göz önünde bulundurulmaktadır. Kolejler öğrencileri eğitim bakımından en iyi şekilde sağlamanın yanında onlara aktivite olarak çeşitli alanlarda sağlamaktadır. Spor salonu, yüzme havuzu, resim atölyeleri, müzik odaları gibi aktivite alanları ile öğrencinin ders yoğunluğu arasında nefes almasını ve kişisel gelişimine katkıda bulunmasını sağlamaktadır. Günümüzde bu imkanlar çerçevesinde ve nufüsun giderek artması ile beraber kolej sayılarının giderek arttığını söylebiliriz. Başkentimiz Ankara’da da bu doğrultuda pek çok kolej yer aldığını söyleyebiliriz. Kolej Ankara dediğimizde karşımıza çıkan kolejler arasında ilk sıralarda yer alan Ortadoğulular eğitim kurumları siz kıymetli öğrencilerimiz için en doğru şeceneklerden biridir.

Ortadoğulular eğitim kurumları 16 yıllık tecrübesinin ilk yıllarından dershane başlığı altında verdiği kaliteli ve butik eğitim ile beraber her geçen gün artan başarı ivmesi sayesinde bünyesine koleji de dahil etmiştir. Ortadoğulular kolejinin avantajlarının ve bünyesine dahil ettiği öğrencilere sağladığı avantajlardan kısaca bahsedelim. Ortadoğulular koleji olarak az öncede bahsettiğimiz gibi butik eğitim anlayışını benimsemekteyiz. Bu anlayışla beraber sınıflarda 8 – 10 arası öğrenci yer almaktadır. Böylelikle öğrenciler dersin her saniyesine hakim bir süreç geçirirler. Ortadoğulular koleji olarak en büyük ayrıcalıklarımızdan biride alanında kendini geliştirmiş, deneyimli öğretmen kadromuzdur. Öğrencilerimizin en verimli şekilde derse dahil olması hakettiği başarıyı elde edebilmeleri adına en büyük yardımcılarıdır. Ortadoğulular kolejine kayıt olan öğrencilerin en büyük avantajı ise psikolojik danışmanlık ve eğitim koçluğu desteğidir. Ortadoğulular kolejinde yer alan öğrencilerin sınav stresi veya hedef belirleme gibi sıkıntıları bulunmaktadır. Bunun gibi sıkıntıları gidermek adına psikologlar ve eğitim koçları her öğrencile birebir seans düzenleyerek onların eğitim hayatı boyunca karşılarına çıkan sorunları gidermede yardımcı olmaktadır. Ortadoğulular kolejinde yer alan öğrencilerin tatil süreçlerinin verimsiz geçme gibi bir şansı yoktur. Yarıyıl kampları ve matematik yaz kampı ile beraber öğrencilerimiz tatil süreçlerini en verimli şekilde geçirerek rakiplerinden bir adım önde olma imkanı sağlanmaktadır. Ankara’daki en iyi kolejlerden olan kurumumuz sağladığı imkanlar içerisinde öğrencilerimize zengin kaynak imkanı ve düzenli olarak uygulanan deneme sınavları uygulamaktadır. Böylelikle öğrencilerimiz en doğru kaynaklardan en doğru biçimde derslerini çalışmış olur.

Ortadoğulular kolejine kayıt olarak eğitimde kalite imkanlarından yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.