LGS sınavı ne zaman | Ortadoğulular Eğitim

LGS sınavı ne zaman

Ortadoğulular Eğitim LGS sınavı ne zaman

10.6.2019       421      


LGS sınavı ne zaman

LGS sınavı ne zaman

LGS sınavı ne zaman diye son günler de çok sorular soruluyor. Yakın zamanda olması nedeni il de öğrenciler çok büyük stres yaşıyor. 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan LGS sınavı yani Liseye Geçiş sınavı öğrencilere zorlu günler geçirtiyor. Az zaman kalmasının yanı sıra örnek olarak yayınlanan kitapçıklarda soruların zor olması da öğrencilerin zorlu günler geçirmesine neden oluyor. Ancak yine de iyi tarafından bakılmalı. Çünkü bu sistem daha önce uygulanmıyordu. Ekim ve Kasım ayların öğrencilere örnek olarak yayımlandı. Böylelikle öğrenciler sınavlarda nasıl sorular sorulacağını, mantığının nasıl olduğunu görmüş oldu. Öğrenciler bu sınavda başarılı oldukları taktirde nerede otururlarsa otursunlar, adres gözetmeksizin istedikleri okullarda eğitim alabilecekler. Başarılı olan öğrenciler için tüm okulların kapıları onlara açılmış olacak. Sözel ve sayısal bölüm olarak ikiye ayrılan LGS de sınav süresinde sayısal alanın süresi uzatıldı. Öğrenciler için avantaj sağlayacak olan bu durum öğrencileri de memnun etmiştir. Sözel bölümde öğrencilere 50 soru sorulacak  bu 50 soru için öğrencilere verilen süre ise 75 dakika. Sözel bölüm için yeterli görülen süre üzerinde bir değişiklik yapılmadı. Ancak sayısal alanda öğrencilere sorulacak olan 40 soru için geçmişte belirlenen 40 dakikalık süre de 60 dakika olarak değiştirildi.

LGS sınavında süresinin uzatılması öğrencileri oldukça memnun etmektedir. Sınava girmeden bile öğrencilerin rahatlamasına sebep olmaktadır. Az zaman kala öğrenciler süre uzatımının ardından soruları yetiştirebileceklerini düşünmektedir. Bu da kendilerinin daha  iyi bir şekilde motive olmasını sağlamaktadır. Motive olarak sınava giren öğrenciler ise daha iyi başarılar elde edecek, kendi potansiyellerini daha iyi bir şekilde ortaya koyacaklardır.

LGS sınavı

LGS sınavı ne zaman ana başlığı altında sizlere yukarıda sınav ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Burada ki paragrafta ise LGS sınavı ile ilgili yapılacak olan değişimlerden bahsetmeye çalışacağım  LGS sınavı bu yıl gibi önümüzde ki yıl da kesin olarak uygulanacak. Bu durum bakanlığın yaptığı açıklama ile kesinlik kazanmış bir durum. Ancak sonraki yıllarda hala devam edip etmeyeceği kesin değil. Muhtemelen devam etse bile bazı değişiklikler yapılacaktır. Şuan bakanlık bu konu üzerinde çalışmalar yapılar. Sürekli olarak değişen ve yenilenen sistemler öğrencilerin de tedirginlik yaşamalarına neden oluyor. Ancak sürekli sistem hakkında bilgilerin verilmesi ve her şeyin öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için yapıldığına inanmaları onları rahatlatıyor. Sınav sisteminde yapılacak olan değişikliklerden en önemlisi adrese dayalı olması. Bu konu da yapılacak değişikler ile öğrenciler daha da rahatlayacak gibi duruyor.

Bugün ki yazım da sizlere LGS sınavı ne zaman hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonra ki yazım da sizlere LGS sınavına nerede gireceğim hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Ankara özel okullar ve kolejler

Ankara özel okullar ve kolejler

Ankara özel okullar ve kolejler çok sayıda yer almaktadır. Ankara büyük ve gelişmiş bir şehir olduğu için Türkiye`nin en çok özel okulunun ve kolej...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara LGS sonuçları

Ankara LGS sonuçları

Ankara LGS sonuçları, tüm illerle birlikte LGS sınavından kısa bir müddet sonra açıklanmaktadır. Yaklaşan 2019 LGS sınavı için de 2019 LGS sınav so...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.