Mamak özel okullar ve eğitim sistemi | Ortadoğulular Eğitim

Mamak özel okullar ve eğitim sistemi

Ortadoğulular Eğitim Mamak özel okullar ve eğitim sistemi

11.9.2019       311      


Mamak özel okullar ve eğitim sistemi

 

Mamak özel okullar kapsamında eğitim veren bazı liselerin LGS’de üstün başarı elde eden öğrencilere LGS yüzdelik dilimlerine göre indirim sağladığını biliyor muydunuz? Bu tür uygulamalar hem öğrencileri teşvik etmek hem de gelir düzeyi özel okullarda eğitim almaya engel olan başarılı öğrencileri daha kapsamlı bir eğitim programına dâhil etmek açısından son derece yararlı. Özel okullarda ve kolejlerde sağlanan bursluluk olanakları sayesinde eğitim almış ve çok büyük başarılar elde etmiş birçok öğrenci var. Başarılı ve öğrenme potansiyeli yüksek olan öğrencilerin eğitim çarkları arasında körelmesine engel olan bu okullar, aynı zamanda bu yolla kendi isimlerini de duyurmuş oluyorlar tabi ki.

Mamak Özel okullarda sınav sistemi

Herhangi bir platformda; başarılı öğrencilerin isimlerinin hemen ardından, eğitim aldıkları kurumların isimlerinin geldiği hepimizin dikkatini çekmiştir herhalde. Yani; Mamak özel liseler ve eğitim sistemi  kapsamında burslu olarak eğitim alan bir öğrenci üniversite sınavında başarılı bir sonuç elde ettiğinde ya da Mamak özel okullar grubundan herhangi birinde eğitim alan bir öğrenci LGS’de ilk sıralamalara yerleştiğinde kurum direk olarak ön plana çıkıyor ve bu öğrencilerin eğitim aldığı Mamak özel okulları bir anda gündeme oturuyor. Tabi ki burslulukla özel okullara girebilmek oldukça zor. Bu yolla eğitim alabilmeniz için üstün nitelikli bir öğrenci olmanız şart. Zaten öğrenmeye çok açık olan, algısı, öngörüsü, kavrama yetisi çok yüksek olan bu öğrenciler; özel okullarda tabiri caizse yoğrularak şekillendirildiğinde ortaya müthiş bir potansiyel çıkıyor. Yani; kısaca bu durum hem öğrencinin, hem okulun, hem de toplumun yararına bir şekilde sonuçlanıyor. Bu nedenle; Mamak özel okullar ve eğitim sistemi ve kolejler grubu gibi nitelikli eğitim veren okulların bursluluk sınavlarına her yıl yüz binlerce öğrenci katılıyor. Hatta Mamaktaki en iyi özel okullar, özel liseler ve kolejleri araştırarak neredeyse tamamının bursluluk sınavına katılan öğrenciler var. Birçok birey sadece Mamak özel okullar grubu ile sınırlı kalmayarak yakın bölgelerdeki pek çok okul için şansını deniyor.

Çünkü Mamak özel okul fiyatları gibi rakamları ödemek zorunda kalmadan, bu okulların verdiği kaliteli eğitim programlarından yararlanabilmek her öğrencinin hayali. Bu tür okullar, başarı oranları oldukça yüksek kurumlar olduğundan; idealist öğrencilerin de hedefi haline geliyor. Özel okullardaki yabancı dil, robotik kodlama, hızlı okuma ve kavrama gibi eğitimlerden yararlanmak; teknoloji ve bilim atölyelerinde üretmenin hazzını yaşamak, sosyal ve kültürel etkinliklerle keyifli vakit geçirmek, sporla ilgilenmek ve bunlara ek olarak sağlanan birçok olanak; elbette ki bütün öğrenciler için son derece cazip olanaklar.

Ortadoğulular Eğitim Ankara en iyi özel liseler 2019

Ankara en iyi özel liseler 2019

Ankara en iyi özel liseler 2019 listesi açıklandı. Bu da ailelerin okul seçiminde hangi liseyi tercih etmeleri gerektiği konusunda fikir sahibi olm...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara Anadolu Lisesi sistemi

Ankara Anadolu Lisesi sistemi

Ankara Anadolu Lisesi ile daha iyi bir gelecek için çocuklarınız adına iyi bir tercihte bulunabilirsiniz. Okul hayatının önemli ve ciddi bir konu o...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.