MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ

Yayımlanma Tarihi 26.9.2018


MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ

Matematiği sevmeyen birçok öğrencinin temel bahanesidir. ‘’Günlük hayatta matematiği nerede kullanacağız.’’ Evet geçmişten günümüze bu bahaneyi sürekli olarak duymaktayız. Bu bahane üzerine matematiğin günlük hayattaki yerine değineceğiz.  Öncelikle matematik olmasaydı, bindiğimiz otomobiller, uçaklar ve gemiler olmazdı olsalar bile bir düzen içinde çalışmazlardı. Çünkü bu tip toplu taşıma araçlarının sistemlerinin çoğu matematiksel hesaplarla oluşturulmuştur. Matematik olmasaydı zaman özelliğini kullanamazdık. Misal olarak bir yılı 365 gün olarak bir saati 60 dakika olarak belirleyemezdik. Bu sebeple gelişi güzel yaşamak zorunda kalırdık. Matematik olmasaydı, yaptığımız alışverişlerde para üstü alamazdık, aldığımız ürüne ne kadar para vereceğimizi hesaplayamazdık. Para hesaplarında karşıklık yaşardık. Matematik eğitimi almasaydık spor karşılaşmalarının sonucu belirleyemezdik. Kaç gol atıldı, kazanan kim hiç bir zaman belirleyemezdik. Matematik olmasaydı kilomuzu, boyumuzu sayısal olarak ifade etmezdik. Ölçme değerlendirme yapılmazdı. Bunun yanında hava sıcaklığı, bir gölün derinliği sayılarla ifade edemezdik. Matematiğin günlük hayattaki yerini daha fazla örnekle çoğaltacak olursak. Eğer matematik günlük hayatta yer almasaydı insanlarda sayısal zeka ilerlemez ve teknoloji gelişmezdi. Sadece tarih ve edebiyat gibi sözel alanlar ilerleyebilirdi. Robotlar, uzay mekikleri, televizyon gibi yenilenen dünyanın teknolojik parçaları olmazdı. Çünkü bunların hepsi matematiksel hesaplar sonucu gelişen araç ve gereçlerdir. Hal böyle olunca matematiği bir kenara atmak yerine üzerinde bir kat daha durulması gereken husus olarak görmemiz gerekmektedir.

Ortadoğululular matematik kursu olarak matematiğin hem günlük hayatta hem de eğitim hayatından yeri öneminin farkında olarak öğrencilerimizi matematik konusunda en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Ortadoğulular matematik kursu olarak öğrencilerimize sağladığımız avantajları sıralayalım. Ortadoğulular matematik kursunda eğitimden önce seviye tespit sınavı uygulanmaktadır. Öğrencilerin eksikleri tamamlama doğrultusunda düşünülmüş bir programdır. Bunun yanında öğrenci merkezli eğitim, butik eğitim anlayışı, VIP sınıflar, bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar sayısız avantajlarımızdan sadece birkaçıdır.

Ortadoğulular matematik kursuna kayıt olarak hem günlük hayatta hem de eğitim hayatınızda matematiği en etkin kullanmak adına sizleri de kurumumuza davet ediyoruz.


Özel Öveçler Anadolu Lisesi Kızılay Temel Lise Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay Özel Öğretim Kursu Kızılay Kişisel Gelişim Kursu Kızılay Matematik Kursu Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz Eğitim Koçluğu Özel Okul Ankara EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ Ankara Kolej ANKARA KOLEJLERİ ANKARA ÖZEL LİSELERİ Ankara`daki Dershaneler Kızılay Dershane Ankara Kolej Ankara Kolej Fiyatları ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU ANKARA ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI Ankara Özel Okullar Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz? DOĞRU SEÇİM ANKARA ÖZEL LİSELER MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK ÖĞRENCİ TAKİP MERKEZİ SINAVLARDAN ARTIK KORKMUYORUZ! Farklı Öğrencilerin Ortak Alanda Bulmasına Nasıl Yardımcı Olunur? Ankara İngilizce Kursu Ankara‘nın En İyi Anadolu Liseleri Ankara`nın En İyi Koleji Ankara Eğitim Kurumları Öveçler anadolu lisesi SİNCANDAKİ ÖZEL OKULLAR Öveçler Anadolu Lisesi Çankaya Anadolu lisesi Öveçler Özel Okul ANKARADAKİ ÖZEL ANADOLU LİSELERİ Öveçler Özel Lise ANKARADAKİ KOLEJLER KIZILAYDAKİ KOLEJLER Öveçlerdeki Kolejler Yenimahalle Kolej ANKARANIN EN İYİ ANADOLU LİSESİ ANKARANIN EN İYİ ÖZEL LİSELERİ Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Kızılay Özel Lise Dikmen’deki Anadolu liseleri ÇANKAYADAKİ ÖZEL OKULLAR Mamaktaki Özel Anadolu Liseleri  Öveçler Özel Anaokulları Ankara’daki En İyi Özel Liseler Ankara Özel Anadolu Lisesi Tavsiyesi ÖVEÇLER KOLEJ ÖVEÇLERİN EN İYİ KOLEJİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER ANKARA ÖZEL ANADOLU LİSELERİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER KIZILAYIN EN İYİ LİSESİ İşkur Altınpark Anfa Stand