Mersin okulları | Ortadoğulular Eğitim

Mersin okulları

Ortadoğulular Eğitim Mersin okulları

6.7.2019       651      


Mersin okulları

Mersin okulları

Mersin okulları tek bir başlık altında toplansa da; aslında birbirinden farklı formatta, birbirinden farklı nitelikte kurumların oluşturduğu bir gruptur. Mersin devlet okulları, Mersin özel okullar ve özel okullar kategorisine dâhil olan fakat özel okullardan ayır bir kategori içinde incelenmeyi gerektirecek potansiyele sahip olan Mersin kolejleri. Bunlar tek bir çatı altında toplanan fakat aralarında çok belirgin farklar bulunan okul seçenekleridir.

Mersin devlet okulları; MEB tarafından uygun bulunan müfredatlarının senkronize bir şekilde verildiği, öğretmenlerinin büyük bir kısmı akademisyen kimliklerinin yanı sıra KPSS gibi zorlu bir sınavı aşabilmiş nitelikte olan, olanakları ayırılan devlet bütçesi ile kısıtlı okullardır. Mersin okulları arasında yer alan devlet okulları imkânlar bakımından yetersiz olsa da; pek çok ebeveyn bu okulları son derece güvenilir bulmaktadır. Burada okulların öğrenciden bir talebi ya da beklentisi bulunmadığından; notların daha gerçekçi ilişkilerin ise daha samimi olduğu düşünülmektedir. Bu da ebeveynlerin devlet okullarına olan güveninde haklı olduklarının bir göstergesidir.

Özel okullar; devlet okulları ile kolejler arasında bir çizgidedir. Yani eğitim ve imkânlar bakımından devlet okullarından bir basamak yukarıda, kolejlerden ise bir basamak aşağıda. Mersin okulları arasında sayıca en fazla olan grup özel okullar grubudur. Bu okulların ücretleri kolejlere göre çok daha uygundur. Mersin’de özel okul kapsamında eğitim veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seçenekleri yer almaktadır. Bunlar içinde sayıca en üstün olan ise özel liselerdir. Bu kapsamda eğitim veren Temel Liseler ve özel Anadolu Liseleri grubu lise düzeyindeki öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullardır.

Mersin kolejleri ise; ücret bakımından en yüksek rakamların konuşulduğu okullardır. İlk bakışta bu yüksek rakamlardan dolayı kolejlere rağbetin az olacağı düşünülse de, eğitim başarısını kanıtlamış kolejler fazlasıyla talep görmektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyi eğitim veren kolejler, her yaş grubundan öğrenciye nitelikli eğitim sağlamakta; onları eğitim hayatı içinde aktif olarak rol alan bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Mersin okulları arasında en geniş ve modern olanaklara sahip olan okullar yine Mersin kolejler grubudur.

Ortadoğulular Eğitim Bursa özel liseler

Bursa özel liseler

Bursa özel liseler arasında seçim yaparken sadece eğitim odaklı bir tercih yapmayın, aynı zamanda sosyal hayata yön verecek detaylarla hizmet veren...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Mersin özel liseler

Mersin özel liseler

Mersin özel liseler alanında değerlendirme yaparken en iyisini seçebilmek için ince ayrıntıları gözden kaçırmamanız gerekir. Hem eğitim kapsamında ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.