ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU

Günümüz öğrencilerinin en büyük problemlerinden biride matematiktir. Diğer derslere oranla daha yoğun ve birçok kolu bir ders olduğu için çoğu öğrencinin sıkıntı yaşadığını görmekteyiz. Bu problemin nedenine baktığımızda temel eksikliği ve yeterli sayıda soru çözmemesinden kaynaklı olarak olduğunu söyleyebiliriz. İlk problemi ele aldığımızda matematiğin temel gerektiren bir ders olduğunu görebiliriz. Bir öğrencinin temeli ne kadar kuvvetli olursa ilerleyen yıllarda da matematiğe dair sorununun olmadığını görmekteyiz. Temelde kuvvetli olmanın asıl etkeni öğrencinin ilkokul çağlarında karşısına çıkan matematik öğretmenine dayalıdır. Bir öğrencinin dersi sevmemesinin en temel etkeni o dersin öğretmenine dayalıdır. Matematikte bu durum geçerlidir. İlkokul çağlarında bireyin öğretmeni ne kadar iyi olursa öğrenci ilerleyen çağlarda matematiğe dair bir problem yaşamadığını görmekteyiz. Bir diğer problemi ele aldığımızda ise öğrencinin yeterli sayıda soru çözmemesini öne sürebiliriz. Matematik konularının içine göz attığımızda bir formüle dayalı çeşitli soruların yer aldığını görmekteyiz. Öğrencilerin birkaç soruyu çözdükten sonra konuyu anladıklarını düşündüklerini görülmektedir. Fakat yapılan en büyük yanlışlardan biridir bu tutum. Bir konuya dair ne kadar fazla soru çeşidi görürse öğrenci karşısına çıkacak olan sınavlarda o kadar başarı sağlamaktadır. Bu tip problemleri önüne geçemeyen öğrencilerin matematiği bir kenara bıraktıklarını görmekteyiz. Matematik için hiçbir zaman geç değildir. Öğrenci karşısına çıkacak olan sınavlarda başarıyı elde etmek istediği süreçte sınava kısa bir süre kalada bu problemi halledebilir. Bu tip problemlerin önüne geçmek adına öğrenciye yardımcı niteliğinde birçok matematik kursu yer almaktadır.

Ankara Ortadoğulular matematik kursu olarak öğrencilerimizin matematiğe dair problemlerini gidermek adına 16 yıldır hizmet vermekteyiz. Günümüz sınavlarında matematiğin öneminin farkında olan kurumumuz bünyesinde matematik kursuda barındırmaktadır. Ortadoğulular matematik kursu olarak öğrencilerimize sağladığımız ayrıcalıklarından bahsedelim. Ortadoğulular matematik kursu olarak öncelikle öğrencilerimize seviye tespit uygulamaktayız. Bunun nedeni ise öğrencilerimizin eksikleri doğrultusunda onlara gerekli eğitimleri vermektir. Ortadoğulular matematik kursu olarak öğrencilerimize sunduğumuz diğer imkanlar ise zengin matematik konu anlatımları kitapları, matematiği öğrenciye sevdirebilecek, alanında kendini geliştirmiş ve her öğrencinin seviyesine inebilen matematik öğretmenleridir. Bunun yanında bireysel etüt saatleride matematik sorununa dair problemlerini halletmede en büyük avantajlardan biridir.

Ortadoğulular matematik kursu olarak matematiğe dair probleminin farkında olan öğrencilerimizi kurumumuzu davet ediyoruz.


Özel Öveçler Anadolu Lisesi Kızılay Temel Lise Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay Özel Öğretim Kursu Kızılay Kişisel Gelişim Kursu Kızılay Matematik Kursu Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz Eğitim Koçluğu Özel Okul Ankara EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ Ankara Kolej ANKARA KOLEJLERİ ANKARA ÖZEL LİSELERİ Ankara`daki Dershaneler Kızılay Dershane Ankara Kolej Ankara Kolej Fiyatları ORTADOĞULULAR MATEMATİK KURSU ANKARA ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI Ankara Özel Okullar Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz? DOĞRU SEÇİM ANKARA ÖZEL LİSELER MATEMATİĞİN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK ÖĞRENCİ TAKİP MERKEZİ SINAVLARDAN ARTIK KORKMUYORUZ! Farklı Öğrencilerin Ortak Alanda Bulmasına Nasıl Yardımcı Olunur? Ankara İngilizce Kursu Ankara‘nın En İyi Anadolu Liseleri Ankara`nın En İyi Koleji Ankara Eğitim Kurumları Öveçler anadolu lisesi SİNCANDAKİ ÖZEL OKULLAR Öveçler Anadolu Lisesi Çankaya Anadolu lisesi Öveçler Özel Okul ANKARADAKİ ÖZEL ANADOLU LİSELERİ Öveçler Özel Lise ANKARADAKİ KOLEJLER KIZILAYDAKİ KOLEJLER Öveçlerdeki Kolejler Yenimahalle Kolej ANKARANIN EN İYİ ANADOLU LİSESİ ANKARANIN EN İYİ ÖZEL LİSELERİ Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Kızılay Özel Lise Dikmen’deki Anadolu liseleri ÇANKAYADAKİ ÖZEL OKULLAR Mamaktaki Özel Anadolu Liseleri  Öveçler Özel Anaokulları Ankara’daki En İyi Özel Liseler Ankara Özel Anadolu Lisesi Tavsiyesi ÖVEÇLER KOLEJ ÖVEÇLERİN EN İYİ KOLEJİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER ANKARA ÖZEL ANADOLU LİSELERİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER KIZILAYIN EN İYİ LİSESİ İşkur Altınpark Anfa Stand