Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

ÖZEL ANADOLU LİSESİ

ÖZEL ANADOLU LİSESİ

Liseye giriş sınavının ardından kimi öğrenci yeterli puanı alarak fen liseleri ve Anadolu liseleri arasında tercihte bulunurken kimi öğrencide yeterli puanı alamayarak meslek liselerinin yolunu tutmaktadır. Bu esnada öğrencilerin karşısına özel Anadolu liseleri çıkmaktadır. Özel Anadolu liseleri öğrencinin yeterli puan almaması dahilinde devlet liselerine oranla daha düşük puan ve belirli bir ücret talep eden özel kuruluşlardır. Meslek lisesinin mesleki ağırlıkları derslerleri ile üniversite sınavına katkıda bulunmayacak ders yoğunuluğu arasında sıkışmamak adına özel Anadolu liseleri en büyük avantajlardan biridir. Bunun yanında liseye giriş sınavından yeterli puanı alarak özel Anadolu liselerinin avantajlarından yararlanmak adına bazı öğrencilerinde tercih ettiğini söyleyebiliriz. Özel Anadolu liseleri öğrencilerin lise esnasında en büyük avantajlarından biri olmasının yanında öğrencinin geleceklerne şekil verecekleri dönemde onları en iyi şekilde yetiştirmektedir. Devlet liselerine oranla özel Anadolu liselerinin imkanları ve öğrenciyi üniversiteye hazırlanan öğrenciler için büyük bir olanaktır. Devlet okullarında müfredata bağlı yoğun derslerinin yerine özellikle son sene içerisinde öğrencilerin üniversite sınavında kullanacakları akademik başarılarına katkı sağlayacak derslerin ağırlıkta olduğu bir program izlemekle beraber sınıflarda az sayıda öğrenci barındırarak derslerin daha verimli geçmesini ve öğrencilerin hakettikleri başarıya ulaşmasını sağlamaktadır. Özel Anadolu liselerinin öğrencilerin karşısında avantajlı bir seçenekleri olmasının yanında günümüzde pek çok sayıda yer aldığını görmekteyiz. Üniversite sınavına en iyi biçimde hazırlanmak isteyen öğrencilerin bu konuda kapsamlı bir araştırmanın ardından kendisine en uygun eğitmine en güvendiği özel Anadolu lisesini bulabileceğin söyleyebiliriz.

Lise tercihi olarak özel Anadolu lisesini tercih edecek olan öğrenciler için Ankara’dak en iyi özel Anadolu lisesi dediğimizde ilk akıllara gelen Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır. 16 yıllık tecrübesinin yanında verdiğ kaliteli eğitimle ilk sıralara oturan kurumumuz pek çok öğrenciyi hakettikleri üniversiteye ve bölümlere yerleşmiştir. Bir öğrenci veya ebeveyn kurumdan başarıyı birlikte garantilemelerini ister. Ortadoğulular özel Anadolu liseside bu doğrultuda eğitimlerini sürdürerek bünyesinde yer alan öğrencilerle başarıyı garantilemektedir. Çünkü Ortadoğulular özel Anadolu lisesi butik eğitim anlayışını ve öğrenci merkezli eğitimi benimsemiş bir kurumdur. Bu doğrultuda öğrencinin başarısını ve hakettiği üniversiteye gitmesini ilk sırada tutmuştur. Ortadoğulular özel Anadolu lisesi olarak kaliteli eğitimimizin en büyük sırrı kaliteli öğretmen kadromuzdur. Ders esnasında her öğrenci ile birebir ilgilenerek onların eksiklerini tamamlamada ve sınavlara en iyi şekilde hazırlamaktadır. Eğitim hayatı inişli çıkışlı bir süreçtir. İçerisinde sınav stresi, kaygı, üzüntü, sevinç, gurur gibi pek çok duyguyu barındırır. Ortadoğulular özel Anadolu lisesi olarak öğrencilerimizin bu etkenlerden etklenmemesi adına bünyesinde psikolog ve eğitim danışmanları barındırmaktadır. Sınav sisteminin her yıl düzenli olarak değiştiğini görüyoruz.  Bu düzen içerisinde öğrenci kaynak bulmada çoğu zaman sıkıntılar yaşamaktadır. Ortadoğulular özel Anadolu lisesi olarak öğrencilerimize zengin kaynaklar ve düzenli olarak uygulanan deme sınavları ile kaynak sıkıntısı yaşadıkları vakitte en büyük kurtacıları haline geliyoruz. Ortadoğulular özel Anadolu lisesinin diğer avantajlarına baktığımızda yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, birebir etütler olduğunu söylebiliriz.

Geleceğinin doğru yönde ilerlemesini isteyenlerin en doğru adresi Ortadoğulular özel Anadolu lisesisidir. Kendini özel hissetmek isteyen her öğrenciyi kurumumuza davet ediyoruz.