Özel Anaokul

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Özel Anaokul

27.11.2018    1


Özel Anaokul

 KALİTELİ  EĞİTİM VEREN ÖZEL ANAOKULLARI

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan Başkent Ankara 5 milyon nüfusa sahiptir.Ankara’nın her semtinde özel anaokullarına fazlasıyla rastlamak mümkündür.Günümüz hayat şartlarıyla çalışan anne babalarımız çoğunluktadır.Küçük yaştaki çocuklarına güvenilir,ulaşım sıkıntısı olmayan  ve iyi bir eğitim aldırabilmeleri için özel anaokullarına talep artmaktadır.

Özel Anaokulu çocuklarımıza neler kazandırır

Çocukların belli bir yaşa geldiğinde anaokuluna gönderilmelidir.Bu çocuğumuza sosyalleşmeyi kazandırır.Çocuklarımız kendi yaş dengi olan çocuklarla bir ara bulunarak anne ve babasıyla bulunduğu ortamdan çıkarak hayata bir adım atması gerekir.Çocuklarımız belli bir yaşa geldiğinde arkadaşlık kavramını öğrenmesi gerekir.Kendi yaş dengi olan arkadaş grubunun içinde kendisinin bir birey olduğunun bilincine varır.Özel anaokul da okul öncesi eğitim alan çocuklar kendine olan öz güveni sağlamış olurlar.Tek başına yemek yemeyi,oyuncaklarıyla oynamayı,dişlerini fırçalamayı,uyku düzeni için saatinde uyumayı ve kalkmayı ve bunun gibi birçok davranışı okul öncesi eğitimde sağlamış olurlar.Çocukların bilişsel becerilerini geliştirmek için özel anaokulu nda oyunlar oynatılıp kesme, boyama, yapıştırma etkinlikleri çocuğun gelişimine katkı sağlamaktadır.Özel anaokul çocuklara okuma, çizim, boyama etkinlikleri sağlayarak çocukların okuma-yazma becerisini geliştirmiş olurlar.Özel anaokul çocuklara spor alışkanlığı kazandırarak onlar için uygulanan spor saatleri vardır.

Çocukların enerjisini artırarak kas gelişimleri için destek olacaktır.Aynı zamanda spor yapma alışkanlığı da erken yaşta çocuklara öğretilmiş olacaktır.Özel anaokul anne ve babalara çocuklarının sosyalleşme içine kapanıklık öğrenme gibi konularda sorun yaşayıp yaşamadığı konusunda erken yaşta öğrenmelerine yardımcı olurlar.Özel anaokul bu gibi durumlarda erken teşhiste velilerin önlem alabilmesi için yardımcı olacaktır.Her çocuk kendi başına farklı ve özeldir.Örneğin; konuşma durumunda  1 yaşına gelen çocuktan tek kelime kurması gerekir birkaç ay sonra kelime sayısı 2 ya da 3 e çıkmaktadır.Çocuklarda 6  aylık gecikme normal olarak kabul edilir.Bu zaman geçtiğinde çocukta hala bir değişiklik yoksa uzman bir hekime başvurulması önerilir.Özel anaokulu bu gibi durumları erkenden fark etmek için oldukça önemlidir.

Bugünkü yazımda sizlere özel anaokul hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Keçiören kolej hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu öğrencilerin temizliğine ve hijyenik bir ortamda olmaları için bu durumu fazlasıyla özen göstermiştir.Çocuklara fiziksel anlamda da olanaklar sağlamış,uyku odası,havuz,kapalı spor salonu,bahçesi,etkinlik sınıfları,yemekhanesi,revir bulunmaktadır.  

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankaranın en iyi anadolu lisesi

Ankaranın en iyi anadolu lisesi

Ankara’nın en iyi anadolu lisesi başlıklı yazım ile Ankara’daki devlet okullarından ve özel okulların farkından kısaca bahsettim. Bu dönemlerde Ankara’nın en iyi anadolu lisesi hangileridir bunlardan bahsederek sizlere yol göstermeye çalıştım.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.