Özel İlkokul

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Özel İlkokul

25.10.2018    4


Özel İlkokul

Sevgili arkadaşlar bir önceki makalemde de bahsettiğim üzere özel anaokul makalemden sonra 2. Makalem olan özel ilkokul başlıklı makalem ile ilkokul nedir, ilkokula kimler gider ve özel ilkokul ile devlete ait ilkokullar arasındaki eğitim sistemi farkından fazlada detaya girmeden, sizleri sıkmadan kısaca bahsedeceğim.

İlkokul zorunlu öğrenim çağına gelmiş kız ve erkek çocuklarının temel eğitim ve öğrenimini sağlamak için devletçe açılan yada açılmasına izin verilen özel ilkokullar gibi 4 yıllık eğitim aldıkları kurumlardır. Her mahallede genellikle 1 ilkokul mevcuttur. Devlete ait ilkokullarda çocuklar 20 ila 45 kişilik sınıflarda bulundukları konuma göre değişiyor bu eğitim almaktadırlar.

Devletçe onay verilmiş ve takibi ve denetlemesi yapılan özel ilkokul olarak eğitim imkanı sunan okullar da ise sınıf sayıları 10 ila 20 arasıdır. Daha güzel ortamlarda özel eğitim imkanı bulunur buralara giden çocuklara. Özel ilkokul maddiyata dayalı olduğu için herkes çocuklarını özel okul olan yerlere gönderemeyebilir. Bir sonraki makalemde özel ortaokul başlığı altında ortaokul nedir ve nasıl bir sisteme sahiptir kısaca anlatmaya çalışacağım sizlere

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Özel Lise

Özel Lise

Özel liseler başlıklı makalem ile lise nedir, özel lise nedir, özel lise ile devlete ait liseler arasındaki fark nedir ve özel liselerin diğer liselerden avantajlı olmasının nedenleri nelerdir kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Özel Anaokulu Etkinlikleri

Özel Anaokulu Etkinlikleri

Özel anaokulu başlıklı yazım ile özel anaokullarının işlevinden ve artılarından bahsetmeye çalışacağım. 

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.