Sınavlardan Artık Korkmuyoruz

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


Sınavlardan Artık Korkmuyoruz

Küçük yaşlardan başlayan eğitim yolculuğu ve sınavlar bireyin önemli bir dönemini kaplamaktadır. İlkokul çağlarından başlayan eğitim ve sınav yolculuğu üniversite son sınıfa hatta ilerleyen zamanlara kadar devam etmektedir. Hatta ilerleyen senelerde ALES, KPSS gibi sınavlarla beraber eğitim yolculuğunun devam ettiğini görmekteyiz. Hayatımızı bu kadar kaplayan sınavlar karşısında öğrencilerini ister istemez bir çoğunun stres yaptığını ve korktuğunu görmekteyiz. Bunun sebeplerine baktığımızda öğrencinin kendi bilgilerine olan güvensizliği ve büyük ölçüde çevre baskısıdır. Birde öğrencinin sınavlara yeterli zamanı ayırmayıp ders çalışmamasından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu etkenlerin bir araya gelmesi ile beraber sınav korkmak kendini göstermiştir. Peki bu tip sorunlara nasıl çözümler üretilebilir ? Öncelikle verimli düzenli özverili ders çalışmaların ardından önünde hiçbir sınavın duramayacığını bilmeniz yeterlidir. Sadece ihtiyacınız olan zaman zamanı verimli kullanarak istediğiniz her sonuca ve istediğiniz başarıya varabilirsiniz. Bilgilerine güvenmeyen öğrenciler için yapacağınız deneme sınavları aldığınız notlar sizin gayet bilgili olduğunuzu gösterir. Bu belgelere dayanarak önünüze çıkacak olan üniversite veya liseye giriş sınavlarda korkmadan hakettiği başarıyı elde edebilmektedir. Çevre baskısına geldiğimizde ise burada asıl görev velilere düşmektedir. Veliler sınav senesinde olan öğrencilerin karşılarına çıkacak olan sınavın hayatlarının sonu olmadığı kendilerini deneme imkanlarının olduğu ve sınavların hayatlarının sonu olmadığını onlara aşılamaları gerekir. Veliler çocuklarının her başarı ve başarısızlığı karşısında her zaman yanında yer almaktadır. Bu etapta  öğrencinin bağlı olduğu kurumada büyük görevler düşmektedir. Bünyesinde yer alan öğrencilere hem kaliteli eğitim vermeli hem de öğrencileri psikolojik olarak öğrencileri sınava hazırlamalıdır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bizi diğer kurumlardan ayıran en büyük özellik öğrencilerimizi hem psikolojik olarak hem de verdiğimiz kaliteli eğitimle beraber onları hakettiği başarıyı elde etmelerini sağlıyoruz. Ankara dershanesi olarak hizmet veren kurumumuz  ilk yıllarda butik dershane olarak hizmet veren kurumumuz elde ettiği başarı ile beraber bünyesine temel lise, özel öğretim kursu, yabancı dil kursu ve matematik kursu eklemiştir. Ortadoğulular eğitim kurumlarının bu kadar büyümesinini sebeplerinin arasında verdiğimiz en kaliteli eğitimin yanında verdiğimiz büyük avantaj psikolojik danışmanlık ve eğitim koçluğu desteğidir. Öğrencinin sınavlardan korkmasını engellemek adına verdiği seanslar ve görüşmeler yapmaktadır. Öncelikle Ankara dershanesi olarak hizmet veren kurumumuzun bünyesinde yer alan öğrencilere sağladığı eğitim imkanlarından ardından da psikolojik danışmanlık desteği ile beraber eğitim hizmetlerinden bahsedelim. Ankara dershanesi olarak öğrencilerimize zengin kaynaklar, bireysel etüt imkanları, yarıyıl kampı, matematik yaz kampları, eitim koçluğu desteği, psikolojik danışmanlık desteği, alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadromuz gibi birçok eğitim imkanı sunmaktayız. Az öncede bahsettiğimiz gibi bizi diğer dershanelerden ayıran en büyük özellik psikolojik danışmanlık destekli eğitimdir. Bu doğrultuda öğrencilerin sınavdan korkmalarını engellemek adına düşünülmüş bir programdır. Ankara dershanesi bünyesinde yer alan psikolojik danışmanlık desteği benimsediğimiz butik eğitim anlayışı ile beraber her öğrenciye düzenlediği özel seanslarla beraber öğrencinin sınav stresini yenmelerine yardımcı olmaktadır. Bu doğrultuda eğitim koçları ve aktif rehberlik kadrosuda hizmet vermektedir. Ankara dershanesi olarak sınav korkusunda velileri de dahil ederek sınav senelerinde öğrencilerle arasında ilişkisi nasıl olmasını gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Ankara dershanesi olarak düzenlediğimiz veli toplatınları ve eğitim seminerleri ile veli toplantıları ile velileri gerekli hususta bilgilendiriyoruz.

Ankara dershanesine kayıt olarak sınavlardan artık korkmuyoruz...!
03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Sistemimiz Franchise İletişim Özel Öveçler Anadolu Lisesi Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz Özel Okul Ankara Ankara Kolej Ankara Kolejleri Ankara Özel Liseleri Ankara Çankaya Kolej Ankara Kolej Fiyatları Ankara Özel Okullar Ankara Özel Anaokulları-Okul Öncesinde Neden Empati Öğretmeliyiz? Doğru Seçim Ankara Özel Liseler Matematiğin Günlük Hayattaki Yeri Üniversiteye Hazırlık Ankara Öğrenci Takip Merkezi Sınavlardan Artık Korkmuyoruz Farklı Öğrencilerin Ortak Alanda Bulmasına Nasıl Yardımcı Olunur? Ankara İngilizce Kursu Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Ankaranın En İyi Koleji Ankara Eğitim Kurumları Öveçler Anadolu Lisesi Sincandaki Özel Okullar Öveçler Anadolu Lisesi Çankaya Anadolu lisesi Öveçler Özel Okul Ankaradaki Özel Anadolu Liseleri Öveçler Özel Lise Ankaradaki Kolejler Kızılaydaki Kolejler Öveçlerdeki Kolejler Yenimahalle Kolej Ankaranın En İyi Anadolu Lisesi Ankaranın En İyi Özel Liseleri Ankaranın En İyi Anadolu Liseleri Kızılay Özel Lise Dikmendeki Anadolu liseleri Çankayadaki Özel Okullar Mamaktaki Özel Anadolu Liseleri  Öveçler Özel Anaokulları Ankaradaki En İyi Özel Liseler Ankara Özel Anadolu Lisesi Tavsiyesi ÖVEÇLER KOLEJ ÖVEÇLERİN EN İYİ KOLEJİ KIZILAYDAKİ ÖZEL LİSELER ANKARA ÖZEL ANADOLU LİSELERİ Kızılaydaki özel liseler KIZILAYIN EN İYİ LİSESİ İşkur Altınpark Anfa Stand BATIKENTTEKİ KOLEJLER Çankaya Kolej ERYAMANDAKİ ÖZEL LİSELER Keçiörendeki anaokulları Ankaradaki anadolu liseleri Batıkentteki Özel Okullar ÖVEÇLERDEKİ ÖZEL ANAOKULLARI ANKARADAKİ ÖZEL OKULLAR Dikmendeki Özel Okullar Ortadoğulular Anadolu Lisesi`nde Seçim Heyecanı Eryamanın En İyi Anaokulları Çankayadaki Özel Okullar Özel Anaokulu Özel Ortaokul Özel Lise Özel İlkokul Özel Anaokulu Etkinlikleri Çankayanın en iyi özel liseleri Dikmenin En İyi Koleji Ankaradaki Özel Okullar Çankaya Özel Lise Dikmen Kolejleri Ankara Özel Anaokulu Ankara Lise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni Özel Okul Keçiörendeki Kolejler Ankaranın En İyi Okulları Çankayadaki En İyi Özel Anaokulu