TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak? | Ortadoğulular Eğitim

TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak?

Ortadoğulular Eğitim TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak?

15.6.2019       410      


TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak?

TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak?

 

     İlköğretim, ortaokul ve lise derken artık öğrencilerin hayali olan üniversiteler artık yeni öğrencilerini bekliyor. Milyonlarca öğrenci 15-16 Haziran’da yapılacak olan üniversite sınavları için artık son saatleri sayıyor. Adaylar bu süreçte çok çalışıp çok yoruldular ve şimdi bekledikleri gün geldi. Artık çalıştıklarının meyvesini alacakları sınav tarihleri belli oldu. Adaylar sınav yerlerini öğrenmek için ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan sınav giriş belgeleri hizmetine girerek çıktılarını alabilirler. Adaylar aldıkları bu çıktılar ile sınav giriş yerlerine gitmeleri gereklidir. Sınava giriş belgeleri ile sınav yerlerine gitmeyen adaylar okullara alınmayacak! Bu açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Bu yüzden öğrencilerin kesinlikle unutmamaları gerekiyor. Aynı zamanda sınav giriş belgesi ile kimlik kartlarını da yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

    15-16 Haziran’da yapılacak olan üniversite sınavına girecek adayların en geç 1 saat önceden sınava gireceği yerde bulunmaları öneriliyor. Bununla beraber adaylar sabah oturumlarının 10.15’de başlayacağı oturumlara en geç saat 10.00 da gelmeleri gerekiyor. Eğer bu vakti geçirirlerse adaylar sınav yerlerine alınmayacak. Aynı zamanda öğle oturumlarına da en geç 15.30’da gelmeleri gerek. Ayrıca adayların sınav yerlerine gelirken üzerindeki materyallere de dikkat etmeleri gerekir yasak olan bütün eşyalara ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.  Adaylar bu hususlara dikkat ettikleri durumda sınav ile ilgili hiçbir sorun yaşamayacaklardır.

Sınavlar Ne Zaman Başlayacak?

   Öncelikle 2019 YKS sınavı 3 oturumdan oluşacak bunlar Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT). TYT ve AYT sınavları sabah oturumu olacak şekilde planlanmıştır. 15 Haziran Cumartesi günü sabah 10.15’de TYT sınavı olacak. 16 Haziran Pazar günü sabah ise AYT sınavı saat 10.15’de gerçekleşecek. YDT sınavına ise sadece başvuru yapan adaylar girecek, YDT sınavı Pazar günü saat 15.45’de başlayacaktır.

TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak?

   TYT ve AYT’nin açıklanacağı tarihi ÖSYM kendi internet sitesinde 18 Temmuz 2019 olarak duyurmuştur. Adaylar bu sonuçlara yine ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecektir. Bu yüzden tarih gelmese bile önceki yıllardan ettiğimiz tecrübelere göre adaylar siteyi kontrol etmelidir.

Ortadoğulular Eğitim 2019 YKS Ne Zaman Açıklanacak?

2019 YKS Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca öğrencinin hazırlandığı ve beklediği üniversite giriş sınavları artık geldi. Adayların günlerce, aylarca hatta yıllardır çalıştıkları ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Üniversite sınavı soru dağılımı

Üniversite sınavı soru dağılımı

Sınavda sırası ile 4 adet alt sınav bulunmaktadır. Sırasıyla açıklamak gerekirse Türk dili ve edebiyatı, sosyal bilimler 1 ve 2, matematik ve fen b...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.