Üsküdar liseleri | Ortadoğulular Eğitim Kurumları

Üsküdar liseleri

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Üsküdar liseleri

13.7.2019       171      


Üsküdar liseleri

Üsküdar liseleri

Üsküdar liseleri arasında LGS sınavında ülkemizin birçok farklı ilinden tercih almış okullar yer almaktadır. ilk defa 2018 yılında TEOG sınavının farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkan LGS sınavında, düzenlenmeye başlamasından itibaren en çok tercih edilen okul grupları Anadolu Fen Liseleri ve Anadolu Sosyal Bilimler Liseleri olarak belirlenmiştir. Bu anlamda; Üsküdar Liseleri kapsamında eğitim veren Üsküdar Fen Liseleri de en çok tercih edilen okullar olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki; bu tercihlerde Üsküdar Liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimleri son derece etkin olmaktadır. Sadece fen liseleri değil; İmama Hatip Liseleri, Mesleki ve Teknik Liseler de Üsküdar’da en sık rastladığımız lise türleridir.

Özellikle şehir dışından tercih yapan öğrenciler; okul tercihi yapmadan önce konaklama olanaklarını çok iyi değerlendirmelidir. Üsküdar Liseleri arasında konaklama olanaklarının yani öğrenci pansiyonlarının yer aldığı okul seçenekleri ve yatılı okul seçenekleri de yer almaktadır. eğer öğrencinin İstanbul’da kalabileceği uygun ve güvenli bir yer yoksa bu tür okulları araştırarak tercihlerini bu okullar yönünde kullanması çok daha uygun olacaktır. İstanbul oldukça büyük, kalabalık ve karmaşık bir şehirdir. Ulaşımın ne derece zor olduğu konusunda bu şehirde yaşayan yaşamayan herkes az çok bilgi sahibidir. Bu nedenle; İstanbul’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için ilk belirlenmesi gereken nokta kesinlikle kalabileceği konaklama alternatifleridir. Sonrasında; okul tercihi yaparken, buradan kolay ulaşım sağlayabileceği okullar öncelikli olarak değerlendirilmelidir. Ayrıca göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta da Üsküdar Anadolu Liseleri gibi nitelikli okullar için yapılan tercihlerin diğer illerimizde aynı nitelikte eğitim veren liselere göre daha fazla olmasıdır. bu da doğal olarak buradaki nitelikli liselerin taban puanlarının da diğer okullara göre çok daha yüksek olacağını işaret etmektedir. Eğer, hedef olarak bu okullardan birini belirlediyseniz; sınavdan birkaç yıl öncesinden başlayarak, çok ciddi, disiplinli ve sistemli bir çalışma düzeni içine girmeniz gerekmektedir. Çünkü bu okullara girebilmeniz için LGS sınavından çok iyi bir puan alarak onbinlerce kişiyi arkanızda bırakmanız gerekebilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi İstanbul nitelikli liseleri, ülkemizde en çok talep alan liselerdir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Maltepe özel okullar dershaneler

Maltepe özel okullar dershaneler

Maltepe özel okullar dershaneler, Maltepe ve İstanbul’un çevresinde ikamet eden kişiler arasında çok tercih edilen dershaneler arasındadır.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları    Üsküdar okul

Üsküdar okul

Üsküdar okul arayışı içinde olanlar için oldukça uygun bir bölgedir. Özellikle İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha sakin ve nezih bir yapıya sah...

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.