Yenimahalle özel okul

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Yenimahalle özel okul

6.12.2018    1


Yenimahalle özel okul

YENİMAHALLE ÖZEL OKUL

ÖZEL OKULLARDAKİ ÖĞRETMENLER VE YÖNETİM ANLAYIŞI

Yenimahalle özel okul makalesinde sizlere bugün özel okulların eğitim anlayışından, verdikleri eğitimden, öğretmen seçimlerinden ve yöneticilerinden bahsetmeye çalışacağım. Özel okullar hangi ilde hangi ilçede ya da semtte olura olsun benzer eğitim sistemi ile yönetilmektedirler. Yöneticileri bünyelerinde bulunan öğrencilere en iyi eğitimi sunmak amacı ile çalışmalarını yapmaktadır. Özel okullardaki yöneticilerin en çok dikkat etikleri konular öğretmen seçimleridir. Öğretmenlerin öğrencilerin geleceğini etkilediklerinin farkında ve kaliteli öğretmenin bir öğrenci ne kadar yukarıya taşıyabileceğini görmektedirler. Tabi ki öğrencilerin de kendi azmi ve çalışmaları bu noktada çok önemlidir. Ancak çalışma disiplinini öğrenciye kazandırabilecek olan ve gelişmesine katkı sağlayacak olan kişi öğretmenleridir. Öğretmen kadrosunun en kaliteli, kendi alanlarında daha önce çalışmalar yapmış ve tecrübe kazanmış öğretmelerden oluşturmaya çalışan özel okul yöneticileri öğretmenin seçimlerinde belirli mülakatlar uygulamaktadırlar. Öğretmenler ile çeşitli görüşmeler yapmakta ve uygun görünen öğretenleri belirli bir süre denemeye tabi tutmaktadırlar. Bu süre içerisinde öğretmenler normal kadrolu öğretmenler gibi derslere girebilmektedir. Girdileri derslerde elde ettikleri başarılardan ve öğrencilerden aldıkları geri dönüşlerden yola çıkarak öğretmenleri kadroya dahil etmekte ya da yollarını ayırmaktadırlar. Yenimahalle özel okul yöneticileri de aynı prensipleri uygulamaktadırlar.

ÖZEL OKUL TERCİHİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

Bazı aileler okul kayıt döneminde devlet okullarını tercih ederken bazıları bu seçim şansını özel okullardan yana kullanmaktadırlar. Gerek imkanlarının oluşu gerekse çocuklarının daha iyi eğitim almasından ve çocukları ile ilgilenilmesini istediklerinden dolayı seçimlerini bu yönde kullanmaktadırlar. Peki bu ailelerin özel okul seçimi yaparken hangi konulara dikkat etmesi, hangi noktaları iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir? Bu sorunu yanıtını makalemizde sizlere vermeye çalışacağım. Okulların geçmiş yıllardaki alınan başarıları anne ve babalar için çok önemli bir noktadır. Yani geçmiş yıllarda en derce yapmış, yüksek puanlar almış olan öğrencilerin gittikleri okulların başarılı olabileceği düşüncesi hemen hemen tüm ailelerde hakim. Ancak bu çokta doğru olan bir düşünce değildir. Çünkü alınan bu başarılar bireyselde olabilir. Tabi ki okulların öğrenci başarıların da katkıları bulunmaktadır ancak öğrenci zaten çok başarılı biriyse çok az miktarda bir katkı sağlamış olabilir. Okullar öğrencilere düzenli çalışma prensibi kazandıran, istedikleri noktalara ulaşmaları için onlara yol gösteren kurumlardır. O yolu öğrenci seçmektedir. Yani işin bitirici kısmı öğrenci elindedir. Bu nedenle özel okul seçiminde bulunurken okulun kurucusunu ya da kurucularını iyi bir şekilde araştırmalıyız. Bütçeye uygun olan, ulaşım sıkıntısı yaşamaması için eve yakın konumda yer alan, rehberlik hizmetleri sunan, öğretmenleri alanlarında uzman ve uzun yıllar çalışmış tecrübeli eğitimler olan özel okullar tercih edilmelidir. Ayrıca özel okullar öğrencileri sadece bireysel başarı kazanmaları için sınavlara hazırlamamalıdır. Öğrencilerin kendilerine zaman ayırmaları sağlanmalı ve farklı aktiviteler de bulunma imkanları da öğrencilere sunulmalıdır. Anne ve babalar çocukları için özel okul araştırmasında bulunurken bu konulara özellikle dikkat etmelidir. Yenimahalle özel okul anlayışı bu kriterler doğrultusunda kurulan kurumlardır.

Bugünkü yazımda sizlere Yenimahalle özel okul hakkında faydalı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Balgat anaokulları hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

 

Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankara Özel Anadolu Liseleri Fiyatları

Ankara Özel Anadolu Liseleri Fiyatları

Okul tercihi öğrencilerin geleceğine yön verme konusunda oldukça önemlidir. Doğru okul tercihleri ile öğrenciler iyi bir eğitim alıp, geleceğe dair hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Bundan dolayı aileler çocukları için dikkatli tercihler yapmalıdır.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kurumları  Ankara anaokulu fiyatları

Ankara anaokulu fiyatları

Ankara anaokulu fiyatları, okulumuzda en uygun seviyede olmaktadır ve okulumuzun özellikleri itibari ile en iyi hizmet verilmektedir. Gerekli olarak yaptığımız indirimlerle, siz değerli velilerimizin bütçelerini düşünmekteyiz.

Devamını Oku →

Ortadoğulular Temel Lise

Ortadoğulular Temel Lise

Temel liseler kısaca ; (dershanelerin) kurucuları tarafından açılabilen, MEB tarafından desteklenen ve teşvik edilen ve kısacası dershanecilik faaliyetlerini özel okul faaliyetiyle beraber sunabilen ve öğrencilerine diploma veme yetkisine de sahip olan ortaöğretim özel okullarıdır.

Devamını Oku →
Ortadoğulular Dil Kursu

Ortadoğulular Dil Kursu

Dünyanın önde gelen ülkelerinin resmi dili ve çoğu ülkenin de birinci yabancı dili olması açısından İngilizce öğrenmeye yönelik talep sürekli artmaktadır. Bu talep doğrultusunda, kaliteli İngilizce eğitimi arayışına bir çözüm olarak doğan kurumumuz her tür öğrenci profiline hitap etmesi ve her geçen gün artan başarısıyla öncü kurumlardan biri haline gelmiştir.

Devamını Oku →
Vizyon

Vizyon

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, tüm öğrencilerine gelecek planlarını hazırlarken analiz, sentez yapabilme becerileri sunan, veliler ile şeffaf , dürüst , güvenilir  bir iletişim kanalı kuran bilimsel, yenilikçi eğitim anlayışı ile yeni nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Devamını Oku →
Özel Okul Ankara

Özel Okul Ankara

Ankara özel okulları arasında ilk sırada yer alan Ortadoğulular eğitim kurumlarının başarısının altındaki etkenleri gelin inceleyelim.

Devamını Oku →
Ankara Kolej

Ankara Kolej

Ankara, Türkiye’de eğitimin kalbinin attığı şehirdir. Günümüzde eğitimini iyi kurumda sürdürmek ve sonlandırmak isteyen birçok birey eğitimi için bu ili tercih etmektedir.

Devamını Oku →
Ankara Kolejleri

Ankara Kolejleri

Ankara özel okulların tercih edildiği ve revaçta olduğu büyük bir ilimizdir. Bu tercih edilme il içerisindeki kurumların işini ciddiye alması, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsemesinden ileri gelmektedir.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.