Anaokulu yorumları | Ortadoğulular Eğitim

Anaokulu yorumları

Ortadoğulular Eğitim Anaokulu yorumları

22.1.2019       484      


Anaokulu yorumları

Öğrencilerin iyi bir eğitim alması birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bunlar bulunduğu eğitim kurumu, eğitimcilerin yaklaşımı ve sahip olduğu tecrübe, okulun sağladığı imkanlar ve okul çevresi vb. olabilmektedir. Anaokulu yorumları hakkında biraz araştırma yaptığımızda anaokulunda bulunan öğrencileri etkileyende birçok durum bulunmaktadır ve yaş grubunun da düşmesi okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken durumları da giderek arttırmaktadır. Bu yaşta bulunan çocuklar henüz kendini korumak konusunda gelişemediğinden ortamda bulunan zararlı uyaran ya da maddeleri ortamdan uzaklaştırmak ve düzenleme yapmak gerekebilmektedir. Dikkat edilecek her unsur öğrenciyi ortama daha çok bağlarken aynı zamanda keyifli vakit geçirmesine olanak verecek ve okula karşı duruşunu değiştirebilecektir.


Öğrenciler başta anaokulu dahi olsa farklı bir ortamda bulunmak istemezler. Bunun kendileri için kötü olacağını, ebeveynlerinden ayrı kalmak istemediklerini dile getirip dururlar. Özellikle daha önce bakım vereninden hiç ayrılmamış çocuklar için okula başlangıç tam bir kâbus haline dönmektedir. Bu durumlarda anaokulu, okul karşı önyargıları kırmak için oldukça önemli bir fırsattır. Anaokulu sayesinde bireyler arkadaş çevresi oluşturacak, sınıflarında eğlenirken okula karşı olumlu duygular besleyecektir. Eğlendiği bir ortama gelmekten çekinmeyecek olan çocuk olumlu gelişme yaşayacaktır. Bu gelişmeler için anaokulu yorumlarında yazan ifadelerin kimisi doğrudur ancak daha net bilgi alabilmek adına bireysel görüşme yapmak daha doğru olacaktır.


Gerçek Dünyaya Tanık Olmak

Öğrencilerin bu yaşlarda hayali dünyası oldukça geniştir. Hiç olmayacak şeyleri sanki olması kolay gibi düşünebilir çeşitli şeyler dile getirebilir. Ancak anaokulu yorumları açısından olumlu bir konumda bulunan kurumumuz için öğrencilerimizin gerçek hayatla ve doğayla bütün olmasını da sağlamak önemlidir. Öğrencilerimize bahçelerimizde güzel havalarda suni çim olmadan doğallıktan yana olarak bitkiler ve ufak canlılar hakkında bilgiler vermekteyiz. Yeri geldiğinde çeşitli doğa parklarına, hayvanat bahçelerine ailelerle birlikte geziler düzenlemekteyiz. Bu sayede çocuklar fotoğraflarda tanık oldukları hayvanları gerçek olarak görme fırsatı yakalamaktadırlar. Tüm bunların temel amacı çocuklarda gerçeklik algısını oluşturabilmektir. Onların dünyasını daha da genişleterek farklı alanların da var olduğunu kanıtlamaktayız. Bu sayede yaşının da ilerlemesiyle benmerkezci düşünceden çıkarak büyümekte ve gelişimini sürdürmektedir.

Ortadoğulular Eğitim Çankaya özel Öveçler liseleri

Çankaya özel Öveçler liseleri

Çankaya özel Öveçler liseleri konusunda Çankaya ilçesinde yer alan Öveçler mahallesinde bulunan özel liselerden, Çankaya ilçesinde yer alan özel li...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara özel okul

Ankara özel okul

Maalesef ülke genelinde yüksek oranda olmayan eğitim seviyesini artırmak adına emek sarf etmek sorumluluk sahibi her birey için son derece büyük ön...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.