Çankaya özel anaokulu | Ortadoğulular Eğitim

Çankaya özel anaokulu

Ortadoğulular Eğitim Çankaya özel anaokulu

27.11.2018       550      


Çankaya özel anaokulu

Çankaya özel anaokulu

Ankaranın Çankaya ilçesi

1923 tarihinden önce 30 bin nüfusa sahip olan ve günümüzde 6 milyona yaklaşan nüfusu ile başkent Ankara Türkiye’nin gelişmiş, idari, tarihi, kültürel ve eğitim merkezidir. Anıtkabir’i, müzeleri, parkları ile birçok turistin dikkatini çekmekte ve nüfusun hızla artmakta olduğu başkent aynı zamanda birçok öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. En kaliteli devlet üniversiteleri ve birçok özel üniversitelerin bulunması nedeni ile ülke içi ve ülke dışından eğitim amacı ile sayısız öğrenci gelmektedir. Çankaya özel anaokulları geniş bir çevrede karşımıza çıkmaktadır.

Verdiği eğitimin kalitesinin yanı sıra, Ankara’daki yaşam şartları ve imkanları öğrencileri cazip etmektedir. Burada eğitim aldıktan sonra yine buradaki iş imkanlarından faydalanan ya da burada ki devlet kurumlarına atanarak görevini yapmaya başlayan bireyler Ankara’nın nüfusunun artmasına neden olmaktadır. 1923 tarihinde başkent seçilen Ankara o tarihte çok az insanın ikamet ettiği, evlerin çok az olduğu ve gecekondu şeklinde bulunduğu, yeşil alanın yoğunlukta olduğu bir kentti. Ancak zamanla artan nüfus ile beraber yeşil alanlar kendini taş binalara bırakmak durumunda kaldı. İş imkanının fazla olması nedeni ile Ankara’ya olan göç sayılarında her yıl artış yaşanmıştır. Ankara’nın özellik belli başlı, merkeze yakın olan ilçeleri ilk olarak kalabalıklaşmaya başlamıştır. Bu ilçelerin başında yer alan, günümüzde Ankara’nın metropol ilçeleri içerinde bulunan Çankaya gelmektedir. 1936 yılında merkez ilçe yapılan Çankaya zamanla farklı semtlerin kendisine bağlanması sonucunda yüzölçümü ve nüfus bakımından bir büyüme yaşamıştır.

 Semti ve Çankaya ilçesinin adet mahallesi bulunmaktadır. Bir milyona yaklaşan nüfusu ile her geçen gün kalabalıklaşmaktadır. Gündüz iş ve eğitim nedeni ile Çankaya ilçesinin nüfusu iki katına çıkmakta, sanki Ankara’nın yarısı Çankaya ilçesinde yer alıyormuş hissi uyandırmaktadır. Eğitime olan yatırımları ile de özellikle tercih edilen Çankaya ilçesinde birçok özel anaokulu, ilkokul, lise, üniversite ve devlet okullarının yanı sıra dershaneler bulunmaktadır. Çankaya özel anaokulu ya da Çankaya’daki diğer okullar merkezi bir konumda yer aldığından ve kaliteli eğitim verildiğinden öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadırlar.

Çankaya ilçesinde yer alan özel anaokulları

Çankaya özel anaokulu başlığı altında sizlere bu ilçede bulunan özel anaokullarından, bu kurumların ulaşımından ve eğitiminden bahsedeceğim. Çankaya özel anaokulu yöneticileri anne ve babaların içlerinin rahat olması adına özellikle güvenlik konusuna ve ulaşım konusuna dikkat etmektedir. Bu ilçede yer alan özel anaokullarında çocukların kuruma gelmesi ve ders bitimlerinde evlerine rahatlıkla dönebilmeleri için servisler bulunmaktadır. Bu servislerde çocukların yaşları gereği kendilerine dikkat edemeyecekleri için onlara yardımcı olacak bir kişi görevlendirilmektedir. Çankaya özel anaokulu yöneticileri çalışacakları servisleri çok titizlik ile seçmektedirler. Çocukların evlerine ulaşmaları ve güvenli bir ulaşım yaşamaları için servis araçlarını takipte kalmaktadırlar.

Çankaya ilçesi Ankara’nın gelişmiş en büyük ve kalabalık ilçeleri arasında yer almaktadır. Gelişmesinde en büyük katkıyı bu ilçeye eğitim kazandırmıştır. Eğitime yaptığı yatırımların meyvesini alan bu ilçe eğitim denildiğin, eğitim kurumu denildiğinde akıllara gelen belli başlı ilçeler arasındadır. En fazla eğitim kurumuna ve eğitimciye sahip olan ilçe Çankaya ilçesi her semti ve her mahallesinde bu özelliğini devam ettirmeye ve korumaya özen göstermektedir.

Bugünkü yazımda sizlere Çankaya özel anaokulu hakkında yararlı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Çankaya özel anaokulları hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu öğrencilerin temizliğine ve hijyenik bir ortamda olmaları için bu durumu fazlasıyla özen göstermiştir.Çocuklara fiziksel anl...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.