Dikmen Anaokulu | Ortadoğulular Eğitim

Dikmen Anaokulu

Ortadoğulular Eğitim Dikmen Anaokulu

26.11.2018       968      


Dikmen Anaokulu

Dikmen Anaokulu

Başkent Ankara 1923 yılında başkent seçilmiştir. Başkent seçilmeden önce yeşil alanların çok olduğu ve nüfusun 30 bini bulduğu çok kalabalık ve çok binalaşma bulunmayan, gecekondulardan oluşan bir kenti. Başkent seçildikten sonra yapılanması ve nüfusunun artması çok hızlı olmuştur. Dikmen anaokulu çocuk gelişimi açısından değerlendireceğiz. Bugün Ankara’nın nüfusu 5 milyon 445 bini aşmıştır. Türkiye’nin 2. Büyük ve kalabalık şehri konumuna sahip olan Ankara hızlı bir şekilde nüfusunun artması ile bu konumunu korumaktadır. Ankara ilinin en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Çankaya ilçesi Ankara’nın metropol ilçeleri arasındadır. İçerisinde yer alan semtlerde tıpkı kendisi gibi oldukça kalabalıktır. Bu semtler arasında yer alan Dikmen semti özellikle son yıllarda çeşitli yatırımların yapıldı hızla kalabalıklaşan ve gelişen bir semttir. Bu semtte yer alan Dikmen Vadisi de Dikmen halkının çok fazla gidip geldiği bir yerdir. Sadece Dikmen halkı tarafından ziyaret edilen bir yer olmamak ile birlikte yeşil alan özlemi içerisinde bulunan Ankara halkının da ziyareti çok sık yaptığı alandır. Eğitim alanında da yatırımlar son zamanlarda Dikmen ve çevresinde hız kazanmıştır. Artık klişe olan ve çok kurumun yer aldığı Kızılay’dan ziyade farklı arayışlar içerisinde bulunan kurucular Dikmen’i tercih etektedir.

Şehir merkezine oldukça yakın ve kalabalık bir nüfusa sahip olan Dikmen semtinde Eğitim alanları en kaliteli şekli ile hizmet vermektedir. Birçok devlet okulu, özel okul ve dershaneler bulunmaktadır. Dikmen anaokulu, kreş, özel okul, devlet okulu ve dershaneler açısından zengin bir semttir. Yeni yapılan çalışmalar ile beraber bu sayıların çokça artması beklenmektedir. Eğitim alanlarının yanı sıra artan nüfusa yetişebilmek adına daire sayıları da hızla artmaktadır.

Anaokullarının eğitimdeki yeri ve önemi

Anaokuları3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren kurumlardır. Dikmen anaokulu sayısı kadınların çalışma hayatına dahil olması ile birlikte artmaktadır. Annelerinin de çalışma hayatına katılması ile beraber çocuklar kendileri ile ilgilenecek bir aile yakını da olmadığı için küçük yaşlara da anaokullarına başlamaktadır. Artık bir zorunluluk haline gelen anaokulları çocukların hem psikolojik hem de fizyolojik gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Zihinsel gelişimlerini desteklemesi ise en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Öğrencilerin yaş aralıklarına özellikle dikkat edilerek çocuklar ile oyunlar oynanmakta, çocukların temel ihtiyaçları karşılanmakta ve temel dersler verilmektedir. Zihinsel gelişimlerini sağlayacak oyunların oynanmasına dikkat edilmektedir.

Çocuklar anaokullarında diğer arkadaşları ile beraber oldukları için paylaşma duygusunu öğrenmektedir. Birlikte birçok aktivite içerisine girdikleri için aynı zamanda sosyalleşmektedirler. Dikmen anaokulu öğrencileri ile ilgilenecek öğretmelerin seçimlerinde çok titiz davranmaktadır. Özellikle de özel anaokulları bu seçimlerde titiz davranmaktadır. Çünkü devlet okullarında seçimleri kurumlar değil Milli Eğitim yapmaktadır. Tizlik ile seçilen öğretmenlerin çok merhametli ve çok ilgili olması gerekmektedir. Pedagojik olarak öğrenciye birçok şey katması beklenen öğretmenlerin pedagojik eğitimleri en iyi şekilde olmalıdır. Çocukların yaşları göz önünde bulundurularak da güvenlik önlemleri en üst düzeyde olmalı ve öğrenci her anında takip edilmelidir.

Bugünkü yazımda sizlere Dikmen anaokulu hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Özel Anaokulu hakkında yararlı bilgiler veremeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Öveçlerin en iyi koleji

Öveçlerin en iyi koleji

Öveçlerin en iyi koleji de Türkiye’nin en iyileri arasındadır. Bir kurumun en iyi olarak anılabilmesi için her şeyiyle en kaliteli eğitimi öğrencil...

← Devamını Oku

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.