fbpx
Genel Merkez
Genel Merkez
Öveçler Anadolu Lisesi
Mamak Anadolu Lisesi
Eryaman Anadolu Lisesi
Batıkent Anadolu Lisesi
Kızılay Bulvar
Kızılay Karanfil
Kızılay Konur VIP
Mamak
Sanatoryum
Bağlarbaşı
Yenimahalle
Sincan
Eryaman
Aydınlıkevler
Bağlıca VIP
Etimesgut
Batıkent
Ahimesut
Çayyolu VIP
Öğrenci/Veli Girişi

Eğitim Sistemimiz

Kurumsal

Ortadoğulular Eğitim Kurumları

  • Yaygın Şube AğıAnkara içerisinde kolay ulaşım ve merkezi konuma sahip şubelerimiz ile, değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.
  • Profesyonel Eğitmen KadrosuDeneyimli ve alanında profesyonel eğitmen kadromuz ile öğrencilerimize en iyi eğitimi vermekteyiz.
  • Güçlü Yayın DesteğiTürkiye geneli denemeler ve konu anlatımlı kitaplar öğrencilerimizin başarı oranını arttırmaktadır.
  • Yılın En İyi Eğitim MarkasıÖğrenci ve veli memnuniyeti odaklı eğitim kurumumuz yılın en iyi eğitim markası ödülüne layık görüldü.

Eğitim Sistemimiz

Eğitim dosyamızda eğitim vizyonumuzu bulabilirsiniz. Bize göre çocuklarımız dört başlıklı bir gelişim sürecinden sonra arzu ettiğimiz insan özelliklerine sahip olabilir.

1- Akademik Eğitim,

a. Akademik Ders Eğitimi ;
Ortadoğulular 17 yıllık sınavlara hazırlık tecrübesi ile alanında uzman ve yazar eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir. Bu amaçla normal müfredat dışında ek dersler, sınavlara hazırlık sistemi merkezi olarak planlanmakta ve bu tecrübe ile verilmektedir.
Çocuklarımızın hayata hazırlanırken kendilerine gerekli olan ve günümüz ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verebilecek yoğunlukta akademik eğitim veriyoruz. Çocuklarımızı hem hayata hem de sınavlara hazırlıyor güçlü rekabet ortamında onlara gerekli akademik eğitimi veriyoruz. Özel hazırlıklarımız, öğrenme stillerine dayalı öğretim sistemimiz, etüt sistemimiz, danışmanlık sistemimiz bunun için var.
Proje tabanlı öğrenme modeli ile öğrencilerimize akademik, sosyal, kültürel alanlarda proje ürettirmekte ve var olan projelere dahil ederek etkin bir öğrenme sistemi oluşturmaktayız.

b. Dil Eğitimi ;
Almanca, İngilizce eğitimlerimiz 9.Sınıftan 12.Sınıfa kadar ihtiyaca göre yoğunlaştırılmış şekilde hazırlanmış olup, çocuklarımıza sadece grameri değil konuşmayı da öğretmeyi amaçlamaktadır. Sınıflara ve yeteneklere göre dağıtılmış yayın ve öğretim teknikleri, native destekli sistemine ilave olarak yurtdışı eğitim programları (Amerika, Avrupa ve Ortadoğu bağlantılarımız sayesinde) ile desteklenmiş ve bu sayede dil eğitimi bütüncül bir sistemle ele alınmıştır.

2- Sosyal-Kültürel Eğitim,

Çocuğumuzun çevresindeki bireylerle sosyal ilişkiler kurması, toplumumuzun ve evrensel kültürün ilke ve değerlerine uyum sağlaması için gerekli olan, davranış ve yaklaşımları kazanmasını istiyoruz. Kulüpler ve sosyal sorumluluk projeleri,geziler ile çocuklarımızın dünya ile iletişim hâlinde olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Sadece bulunduğu ortamın donanımlarını taşıyan değil tüm dünyayı yorumlayabilen, iletişim kurabilen, dünya ile entegre olmuş dünya vizyonu olan çocuklar hedefliyoruz. Her çocuğun bir hobisinin gelişmesini önemsiyoruz. Her çocuğun bir enstrüman kullanıyor olmasını, bir spor dalında gelişmesini önemsiyoruz.

3- Kişilik Gelişimi Eğitimleri,

Hedefimiz her şeyden önce insandır. Eğitim okul merkezli, okul insan merkezli olmalıdır. Her şeyden önce insan ahlaklı olmalıdır.
Kişilik gelişimi programları ile çocuklarımızın zihinsel, fiziksel, sosyal, ahlaki ve manevi yönden gelişimini hedefliyor ve buna uygun programlar geliştiriyoruz. Bu sayede akademik ve sosyal yönden gelişmiş çocuğumuza kendi kimliğini kazandırmayı hedefliyoruz.
Çocuklarımıza yaşadıkları toplumun kodlarını ve davranış kurallarını öğretiyor ve karşılaştıkları yeni kültürleri yorumlama ve anlama kabiliyeti kazandırmayı hedefliyoruz.
Bireyin eğitim evrelerini dört ana başlıkta değerlendirir, buna göre felsefi alt yapıları hazırlar, bu dönemler;
“Hayata Dokunma” dönemi (Okul Öncesi Eğitim)
“Hayatı Okuma ” dönemi, (İlkokul )
” Hayatı Anlama” dönemi, (Ortaokul)
” Hayatı Yorumlama” dönemi, (Lise)

ÖZEL ANADOLU LİSELERİ
Kurslar
VIP Kurslar

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Dünyaya açık, akademik alanda yetkin bireyler yetiştirebilen, etkin yabancı dil eğitimi yapabilen, spor, kültür ve sanat alanında çeşitli imkânlar sunarak öğrencilerinin ilgi ve beceri gelişimini sağlayabilen bir eğitim kurumu oluşturmak için yola çıktık. Öğrencilerin bilgiye ulaşmayı bilen ve bilgiyi işleyerek hayata geçirebilen, bilgi teknolojilerini etkin biçimde kullanabilen, kurumlarımızda iletişim becerilerini kazanmış, çağdaş bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Kurum olarak neden seçebileceğiniz okullar arasında yer alıyoruz bundan biraz bahsetmek istiyoruz. Bizler kurum olarak eğitimin önemini kavrayabilmiş ve bu doğrultuda hareket eden bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktayız. Bu nedenle de Özel Kurslar arasında önemli bir yere ve konuma sahip olmaktayız. Bölgede bir okul seçmek istediğiniz de ve gerekli araştırmayı yaptığınız da bunu zaten kendiniz rahatlıkla görebileceksiniz. Bizler bu konuda insanların bizim hakkımız da ki düşüncelerini ve nasıl bir kurum olduğumuzun bilincin de olduklarından çok emin olmaktayız.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Vip kurslarımız ile alanında uzman ve bu işi severek yapan öğretmenlerimizin enerjisi sayesinde öğrencilerin okul başarısı artacak ve aynı zamanda sınav sürecine hazırlanırken iyi puanlar elde edecektir. En temel amacımız ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin geri kalan hayatlarında mutlu olması ve bunun için en güzel üniversiteleri kazanmasıdır. Derslerini ihmal etmeyip aynı zamanda sosyalleşme açısında da belli yerleri gelen öğrencilerimizin genel olarak daha başarılı olduğunu görmekteyiz.

Hikayemiz

2002

Ortadoğulular Eğitim Kurumları 2002 yılında Ümit CENİK tarafından, bir öğretmen kuruluşu olarak modern eğitim anlayışı ve öğrenci odaklı yaklaşımı ile hayata geçirilmiştir.

2002-2006

Her geçen gün eğitim kalitesini artıran Ortadoğulular Eğitim Kurumları 2006 yılında kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atarak “Ortadoğulular Eğitim Kurumları” markasını patentlemiştir.

2006-2016

Eğitim alanında her daim yenilikleri takip eden Ortadoğulular Eğitim Kurumları, başarısını katlayarak devam ettirmiştir. 2016 yılına kadar butik eğitim anlayışı ile hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumları, 2016 yılından itibaren şubeleşmeye giderek eğitim düzeyini artırmıştır.

2016 – 2019

Her yıl onlarca mezun öğrencisi ile gurur duyan Ortadoğulular Eğitim Kurumları, 2019 yılında başarılarına bir yenisini ekleyerek LGS 1.sini çıkarmıştır. Her zaman en iyisini hedefleyen Ortadoğulular Eğitim Kurumları, öğrencilerinin geleceğini düşünerek eğitim hayatına devam etmektedir.

2019-Günümüz

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübeye sahip eğitmen kadrosu ile her yıl daha iyisi için çalışmaktadır. 14 Kurs, 4 Anadolu Lisesi ile Ankara’da eğitim kurumları denildiğinde akla gelen firmalar sıralamasında ilk 3’te yer alıyor.

Daha Fazlası

Anadolu Lisesi

Daha Fazlası

Kurs Merkezi

Daha Fazlası

Mutlu Öğrenci

Daha Fazlası

Yıllık Deneyim

Kurumumuz ve eğitim yerlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ortadoğulular Eğitim Kurumları 2006 tarihinde tescillenmiştir.

Görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ankara icra avukatı ingilizce kursu ankara en iyi seo uzmanı konya avukat mersin avukat