Blog

Kızılay Kitapçılar

Ankara Çankaya’nın en önemli ve köklü mahallelerinden Kızılay, Ankara’ da kitap alışverişinin kalbidir. Özellikle Karanfil Sokak kitapçılar çarşısı kitapseverlerin uğrak mekanları arasındadır. Kızılay kitapçılar zengin kitabevleri ile kitap okuma meraklıları, araştırmacılar ve çocukların kitap ihtiyaçlarında ilk koştukları mekanlar arasında…  Ülkemizde internet alışverişinin de gözde  kitapçılarını barındıran Kızılay’ da araştırmadan siyasete, romandan şiire, dünya edebiyatının güncel kitaplarından ders kitaplarına ve sahaflarda antik kitaplara dek her şeye ulaşmak olası.

Ankara Kızılay kitapçılar öğrencisinden koleksiyonculara kitap alışverişinin adeta Ankara’daki merkezi konumunda. Özellikle hafta sonları Kızılay kitapçılarında zaman geçirmek, kitapseverler için adeta bir rutine dönüşmüş durumda. Ankara şehir kültürü içinde karakteristik olarak şehir dışından gelen ziyaretçiler de Ankara’ da geçirdiği günlerde Kızılay kitapçılarını dolaşmak için en az bir günlerini ayırırlar.

Kızılay Dershane

Ankara Kızılay Kitapçılar

Kızılay kitapçılar içinde Ankara’daki ilk sırada Dost Kitabevi gelir. Son yıllarda büyüyen ve yenilenen yüzü ile Dost Kitabevi, kitap severlerin kitapları inceleyerek zaman geçirebileceği ferah atmosferiyle de dikkat çekiyor. Dost Kitabevi’nde kitapseverler için raflar özenle kategorilendirilmiş ve dünya edebiyatı, Türk Edebiyatı, siyaset, Dünya araştırmaları, din bilimleri, çocuk yetiştirme gibi bir çok alanda kitaplar bulmak olası. Dost Kitabevi, güncel yayınları ile kitapseverlerin rutin biçimde alışveriş yaptığı mekanlardan. Kitabevinde güncel dergilere ve geniş bir hobi kitaplığına ulaşmak da mümkün. Ayrıca ajandalar, kitap ayraçları gibi dekoratif ürünler de göz doldururken alt katında çocuklara ayrılan bölüm, çocukların mutlaka ziyaret etmesi gereken alanlardan. 

Kızılay kitapçılar içinde Konur Sokak’ın İmge’side oldukça geniş arşivi ve küçük, şirin cafesiyle kitapseverlerin müdavimi olduğu yerlerden. Dost Kitabevi’nden Konur Sokak’ a doğru geçerken köşede bulunan Turan Kitabevi’ de nadir eserleri rahatlıkla bulabileceğiniz, seçkin kitapların satıldığı bir dükkan. Kızılay Metro Kitabevi’ de hesaplı alışveriş yapmak isteyenlerin tercihi. Kızılay’ da Karanfil Sokak’ın Bilim Kitabevi’ de özellikle sınava hazırlık yayınları arayanlar için geniş  arşivi ile mutlaka bakılması gereken yerlerden. Karanfil Sokak Birlik İş Merkezi’ndeki İşler Kitapevleri’ de  toptan alışverişin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Tıp kitabevi olarak da Kızılay Meşrutiyet Caddesi’nde bulunan Arda ilk akla gelen mekanlardan.  Yapı Kredi yayınlarının Kızılay şubesinde de yayınevinin kitaplarını makul fiyata ve çoğu zaman meşhur %20 indirimleri ile bulabilmek olası.

Ankara’da Ucuz Kitap Satan Yerler

Ankara’da ucuz kitap satan yerler denildiğinde es geçmemek lazım ki hesaplı kitap alışverişi Ankara’ da ciddi bir pazar oluşturmuş durumda. Kızılay’ da ucuz kitabın adresleri daha çok ikinci el dükkanları…  Kızılay kitapçılar ikinci el kitaplar ve sahafları ile de ünlü bir merkez.  İkinci el kitaplar denildiğinde özellikle akla gelen Olgunlar Sokak, ikinci el pazarının uğrak mekanları arasında. Bayırdır Sokak’ın Pala Sahaf’ ı Kızılay’ da oldukça hesaplı kitap alışverişi yapabileceğiniz bir mekan. Bayırdır Sokak kitapçılarından Ecrin Kitabevi’ de ucuz kitap bulabileceğiniz dükkanlar arasında.  Bakanlıklar’ da yer alan Ankara Kitapevi ise Ankara’ da hesaplı kitap alışverişi yapmak isteyenlerin kısa sürede müdavimi olacağı alışveriş merkezleri arasındaki yerini koruyor. Kızılay Akçağ Kitabevi de rutin biçimde yaptığı indirimlerle tanınan ve yılın her dönemi indirimli kitaplar bulunabilen bir yer.  Karanfil 2’nin ünlü kitabevlerinden Evrensel’ de indirimli kitapların rahatlıkla bulunabileceği mekanlar arasında göz ardı edilmemeli…

İlginizi çekebilir: Ankara’nın En İyi Koleji

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir