EĞİTİM & KALİTE

ORTADOĞULULAR EĞİTİM KURUMLARI

0

Yıllık Eğitim Hayatında
Deneyim

Ortadoğulular Eğitim Ekolü Yaratıyoruz.

Sadece bir iş değil, bir meslek icrası, sorumluluk icrası anlayışıyla eğitimde 2002 yılından beri varolmanın haklı gururunu yaşayan bir markayız.

Yılın En İyi Eğitim Markası

Öğrenci ve veli memnuniyeti odaklı eğitim kurumumuz yılın en iyi eğitim markası ödülüne layık görüldü.

Yaygın Şube Ağı

Kolay ulaşım ve merkezi konuma sahip şubelerimiz ile, değerli öğrencilerimize en modern eğitimi sağlamaktayız

ORTADOĞULULAR EĞİTİM KURUMLARI

Kurucu Mesajı

Eğitim-öğretim süreci oldukça dinamik bir süreçtir ve bu sürecin baş aktörü de öğretmenlerdir.

Uzun yıllar özel eğitim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmış birisi olarak, gerek eğitim verilen okullarda, gerekse sınav maratonuna katkı sunan kurs ve benzeri yapılarda; öğretmen niteliği, yetkinliği, kuruma duyulan güven ya da aidiyet duygusu kurumların kalitesini ve başarısını doğrudan etkilemektedir. Çalışma ortamındaki huzur, profesyonel yaklaşım, eğitim felsefesine olan hâkimiyet, yeni nesil öğretim modellemesi, enformasyon - rehberlik süreçlerindeki samimi ve metodolojik yaklaşım, kurumları kendi segmentlerinde bir adım öne çıkarmaktadır.

Kurumlarımız, akademik bilgiyi doğru bir modellemeyle öğrencilerimize aktarmak anlamında temel bir misyona sahiptir. Bu misyona uygun olarak tüm yeni yaklaşımları modelimize entegre etmek için arkadaşlarımız sürekli çalışmaktadır ve de tüm modellemeler incelenmektedir. Lakin öğrencilerimizin, bir üst eğitim kurumuna hazırlanırken aslında yaşamın zorlu şartlarına da hazırlanması gerekmektedir.

Öğrencilerimizin psiko- sosyal gelişimlerini sağlamak amacıyla genel merkez bünyesinde faaliyet gösteren rehberlik direktörlüğü birimimiz; haftalık ve aylık çalışma planları oluşturmakta ve bu şekilde tüm şubelerimizde eş zamanlı seminer ve de bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca velinin eğitim süreçlerinde aktif rol alması adına veli seminerlerini düzenli gerçekleştirilmektedir. Kurumlarımızda uzman psikolog istihdamına çok önem verilmektedir. Gerek şubelerimizde gerekse genel merkezimizde psikolog arkadaşlarımızın sosyal medya aracılığı ile ya da yüz yüze bilgilendirme yapması ve anlık sorun çözme kapasitemizi arttırması temel önceliğimizdir.

Ayrıca ORTADOĞULULAR AKADEMİ ismiyle Kızılay'da ayrı bir binada akademimiz kurulmuştur. Akademimizde tüm çalışanlarımızın oryantasyon eğitimlerini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda veli eğitim programlarını kendi velilerimize ücretsiz olarak bu merkezdeki uzmanlarımız aracılığı ile sunuyoruz. Öğrencilerimize dönük kişisel gelişim programlarını da içeren hizmetleri öğrencimizin bağlı bulunduğu şubede gerçekleştirerek çağın getirdiği yeni ihtiyaçları, yeni yaklaşımlara uygun eğitim paketlerini öğrencilerimizle, çalışanlarımızla ve velilerimizle paylaşıyoruz.

Mayıs ayında ise Öğretmen Yetiştirme Programını da akademi bünyesine katarak Öğretmen Akademisini de hayata geçireceğiz. Bu şekilde öğretmenlerimizi güncel gelişmelerden haberdar ederek ve kurum içinde ihtiyaç duyulan öğretmen yeterliliklerini de güncelleyerek çağın ruhuna uygun bir modellemeyi güncel tutabileceğiz. Sonuç olarak akademimiz; kurum bünyesindeki tüm paydaşların taleplerini, beklentilerini karşılayabilmektedir. Akademimiz; mevcut yapıyı daha dinamik tutmak ve kurum içi gelişime hizmet sunmak gibi temel bir misyona sahiptir.

Deneme sınavlarında; her öğrencinin kurumda ve şubeler bazında sıralamaları, ülke geneli ortalamalarıyla kıyaslanmakta, veriler anlık izlenmekte, gelişim eğrisi çıkarılmakta, bu veriler ışığında branş ve şube bazlı telafi ve destek programları oluşturulup veliler süreçle ilgili bilgilendirilmektedir. Bu takip - bilgilendirme süreçlerinin proaktif olması ve velilerimizin de sürece dâhil edilmesi, beraberinde velilerimizin de eğitim öğretim süreçlerini öğrenmesine ve çocuklarının gerçek durumunu herhangi bir manipülasyona maruz kalmadan görmelerine katkı sunmaktadır.

Eğitim ailede başlamaktadır ve ailenin içinde olmadığı süreçlerde bilgi dezenformasyonuna maruz kalmak teknolojik gelişmeler de göz önüne alındığında kaçınılmaz görünmektedir.

Ümit CENİK Kimya Öğretmeni Yönetim Kurulu Başkanı

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kurumumuz hakkında merak ettiklerinizi veya dilek öneri ve şikayetlerinizi bize dilediğiniz zaman iletebilirsiniz.

ORTADOĞULULAR EĞİTİM KURUMLARI

Tanıtım
Videolarımız

Eğitim-öğretim süreci oldukça dinamik bir süreçtir ve bu sürecin baş aktörü de öğretmenlerdir.

Videoyu oynat

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Tanıtım

Videoyu oynat

Yılın Eğitim Kurumları Ödülü | Türkiye Lider Marka Ödülleri

Doğru Tercih

Nitelikli eğitim, özgün takip ve akademik rehberlik modeli ile, rakiplerimizden ayrılıyor ve en iyi eğitimi vermek adına ilerliyoruz.

Profesyonel Eğitim

Yeni nesil öğretim modellemesi, enformasyon - rehberlik süreçlerindeki samimi ve metodolojik yaklaşım ile fark yaratmaya devam ediyoruz

Eğitim, Kalite ve Başarının Adresi

Öğrencilerin devam hayatlarında başarılı bireyler olabilmeleri için gelişimlerini en güncel bilgiler ile oluşturulmuş eğitim modeli ile sunarak sağlıyoruz.

Ödüllü Eğitim Kurumu

Yeni nesil öğretim modellemesi, enformasyon - rehberlik süreçlerindeki samimi ve metodolojik yaklaşım ile fark yaratmaya devam ediyoruz

Sosyal İmkanlar

Eğitim alan öğrencilerimizin öğrenimlerinin yanında kendilerini iyi ve huzurlu hissedebilmeleri adına sosyal imkanlar sunmaktayız.

Takip ve Rehberlik

Bünyemizde eğitim alan her bir öğrencinin gelişimlerini takip ederek en doğru eğitim modelini belirleyip uyguluyoruz.