fbpx
Genel Merkez
Genel Merkez
Öveçler Anadolu Lisesi
Mamak Anadolu Lisesi
Eryaman Anadolu Lisesi
Batıkent Anadolu Lisesi
Kızılay Bulvar
Kızılay Karanfil
Kızılay Konur VIP
Mamak
Sanatoryum
Bağlarbaşı
Yenimahalle
Sincan
Eryaman
Aydınlıkevler
Bağlıca VIP
Etimesgut
Batıkent
Ahimesut
Çayyolu VIP
Öğrenci/Veli Girişi

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Bursluluk Sınavları

Ortadoğulular Ankara Bursluluk Sınavı 2021

Ortadoğulular Eğitim Kurumları'nda bursluluk maratonu başladı. Siz de bursluluk sınavlarımıza katılarak ücretsiz eğitim fırsatı yakalayabilirsiniz.

Online bursluluk provası 30-31 Ocak tarihlerinde yapılacaktır.

Yüzyüze bursluluk sınavı 27-28 Şubat tarihlerinde yapılacaktır.

Başvuru formunu doldurarak ön başvuruyu yapabilirsiniz.

Bursluluk Sınavı Başvuru Formu

Online Sınavlara Nasıl Katılabilirsiniz?

Aşağıdaki videodan kayıt sürecini ve online sınavlara nasıl katılacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ankara bursluluk sınavları düzenleyen kurumlar sayesinde ekonomik durumları çok iyi olmayan ve maddi durumu bulunmayan öğrenciler için son derece güzel, önemli imkanlar kazanmaktadır. Malesef ülkemizde her veli çocuğunu özel eğitim kurumlarında okutabilme imkanına sahip değildir. Bu ailelerin çocuklarının adil bir şekilde eğitim görebilmesi ve daha kaliteli şartlarda ancak bursluluk sınavları sayesinde olabilmektedir. Maddi durumu yeterli olmayan ancak başarılı olan öğrenciler kazandıkları burslar sayesinde daha iyi koşullarda öğrenim görebilmektedirler.

Bursluluk sınavları belirlenmiş sayıda öğrenci kontenjanına yönelik gerçekleştirilen öğrencilerin başarı seviyesini belirleyen sınavlardır. Matematik, tükçe, fen bilimleri, sosyal bilgiler vb. gibi temel derslerden test şeklinde hazırlanır, belirli gün ve saatte bir ya da iki oturumda gerçekleştirilir. Her özel eğitim kurumunun düzenlediği sınavlar ayrı ayrıdır. Her eğitim yılının belli zamanlarında özellikle özel okul kayıtları başlamadan önce gerçekleştirilir. Bu zamanlar genellikle ocak, şubat, mart, nisan aylarıdır. Bursluluk sınavları ilkokul kademesinde ara sınıflarda (2-3-4. Sınıflar), ortaokul kademesinde (6-7-8.sınıflar) öğrencilere uygulanabildiği gibi yalnızca başlangıç sınıfları (5.- 8. Sınıflar) için de uygulanabilmektedir. Bursluluk sınavları düzenleyen eğitim kurumları bu sınavları hem kendi öğrencilerine hem de dışarıdan yeni kaydedecekleri öğrenciler için düzenlerler. Kendi öğrencileri için bir yandan motive kaynağı olurken, tüm öğrenciler için ücretsiz ya da indirimden faydalanarak okuma hakkı kazanırlar. Okullarında kontenjanlarına göre öngördükleri sayıda burslu öğrenci alırlar. Sınav sonuçlarına göre %100’den başlayarak eğitim ücretleri üzerinden indirimler verilir. Dershane eğitimi ile başladıkları eğitim hizmetine bünyelerine dört anadolu lisesi de katarak başarılar elde etmeye devam etmektedir. Bu başarılara çalışkan, başarı düzeyi yüksek öğrenciler sayesinde ulaşmakta onların değerini çok iyi bilmektedir. Bu nedenle bursluluk sınavlarının da ne kadar önemli olduğuna inanarak buna yönelik uygulamalar yapmaktadır. Ankara Bursluluk Sınavı Ortadoğulular Okulları da yer almakta, bursiyerlerini her yıl olduğu gibi 2021 eğitim yılında da beklemektedir. Kurum uygulayacağı bu sınav ile başarılı öğrencileri ödüllendirerek gelişmiş ve kaliteli eğitim fırsatlarından onları yararlandırmak ve kendilerini gerçekleştirmelerine destek olmayı amaçlamaktadır.

2020 – 2021 eğitim – öğretim yılında Ortadoğulular eğitim kurumunda eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuru tarihlerini kaçırmaması ve zamanı geldiğinde başvurularını doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Sınavlara hazırlanmak için yoğun bir çalışma programı oluşturmalıdırlar. Düzenlenecek 2021 yılı bursluluk sınavı için temel amaç 2020 -2021 yılında eğitim- öğretim görmek isteyen öğrencilerin, sorumlu oldukları derslerde ne düzeyde başarılı olduklarını ve ne kadar öğrenebildiklerini ölçmek, bunun sonucunda başarılı olanları ödüllendirmektir. Öğrencilerin bu süreçte yapması gereken eğitim kurumlarının sınavdan önce öğrencilerin incelemesi üzerine yayınladıkları geçmiş yıllardaki sordukları incelemektir. Öğrenciler sınav öncesinde bu soruları incelemeli ve çalışmalarını bu soruları analiz ederek gerçekleştirmelidir.

Ortadoğulular Okulları öğretmen – öğrenci- veli iletişimi ve işbirliğini önemsemektedir. Öğrencileri hakkında gelecek konusundaki çalışmaları ve planları aynı zamanda kurumun eğitim sistemi hakkında her türlü soru ve görüşleri almaya açık bir kurumdur. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçları doğrultusunda kazanım eksikliklerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerin bedensel, zihinsel, kültürel, sosyal ve akademik gelişimleriyle bir bütün olduğunun bilinciyle eğitim yaklaşımlarını şekillendirmiştir. Aynı zamanda sosyal-kültürel gelişime önem vermekte, Sosyal kulüp etkinlikleri, sosyal sorumluluk projeleri, sanat ve spor faaliyetleri ve kültür gezileri ile öğrencilerin bireysel yeteneklerinin keşfedilmesini sağlamakta ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine destek olmaktadır.

Ankara bursluluk sınavı başvuru  yapmak isteyen öğrencilerin yarınlarına güvenli bir yol oluşturmaktadır. Onları hayata hazırlamakta, ileride atacakları kariyer adımlarında girecekleri zorlu sınavlar yararlı birer tecrübe olurken, bugün ise onları kaliteli ve nitelikli eğitim olanaklarından yararlanmalarını sağlayacak bir basamak olacaktır.

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ankara icra avukatı ingilizce kursu ankara en iyi seo uzmanı konya avukat mersin avukat