Özel Anaokul | Ortadoğulular Eğitim

Özel Anaokul

Ortadoğulular Eğitim Özel Anaokul

27.11.2018       495      


Özel Anaokul

 KALİTELİ  EĞİTİM VEREN ÖZEL ANAOKULLARI

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan Başkent Ankara 5 milyon nüfusa sahiptir.Ankara’nın her semtinde özel anaokullarına fazlasıyla rastlamak mümkündür.Günümüz hayat şartlarıyla çalışan anne babalarımız çoğunluktadır.Küçük yaştaki çocuklarına güvenilir,ulaşım sıkıntısı olmayan  ve iyi bir eğitim aldırabilmeleri için özel anaokullarına talep artmaktadır.

Özel Anaokulu çocuklarımıza neler kazandırır

Çocukların belli bir yaşa geldiğinde anaokuluna gönderilmelidir.Bu çocuğumuza sosyalleşmeyi kazandırır.Çocuklarımız kendi yaş dengi olan çocuklarla bir ara bulunarak anne ve babasıyla bulunduğu ortamdan çıkarak hayata bir adım atması gerekir.Çocuklarımız belli bir yaşa geldiğinde arkadaşlık kavramını öğrenmesi gerekir.Kendi yaş dengi olan arkadaş grubunun içinde kendisinin bir birey olduğunun bilincine varır.Özel anaokul da okul öncesi eğitim alan çocuklar kendine olan öz güveni sağlamış olurlar.Tek başına yemek yemeyi,oyuncaklarıyla oynamayı,dişlerini fırçalamayı,uyku düzeni için saatinde uyumayı ve kalkmayı ve bunun gibi birçok davranışı okul öncesi eğitimde sağlamış olurlar.Çocukların bilişsel becerilerini geliştirmek için özel anaokulu nda oyunlar oynatılıp kesme, boyama, yapıştırma etkinlikleri çocuğun gelişimine katkı sağlamaktadır.Özel anaokul çocuklara okuma, çizim, boyama etkinlikleri sağlayarak çocukların okuma-yazma becerisini geliştirmiş olurlar.Özel anaokul çocuklara spor alışkanlığı kazandırarak onlar için uygulanan spor saatleri vardır.

Çocukların enerjisini artırarak kas gelişimleri için destek olacaktır.Aynı zamanda spor yapma alışkanlığı da erken yaşta çocuklara öğretilmiş olacaktır.Özel anaokul anne ve babalara çocuklarının sosyalleşme içine kapanıklık öğrenme gibi konularda sorun yaşayıp yaşamadığı konusunda erken yaşta öğrenmelerine yardımcı olurlar.Özel anaokul bu gibi durumlarda erken teşhiste velilerin önlem alabilmesi için yardımcı olacaktır.Her çocuk kendi başına farklı ve özeldir.Örneğin; konuşma durumunda  1 yaşına gelen çocuktan tek kelime kurması gerekir birkaç ay sonra kelime sayısı 2 ya da 3 e çıkmaktadır.Çocuklarda 6  aylık gecikme normal olarak kabul edilir.Bu zaman geçtiğinde çocukta hala bir değişiklik yoksa uzman bir hekime başvurulması önerilir.Özel anaokulu bu gibi durumları erkenden fark etmek için oldukça önemlidir.

Bugünkü yazımda sizlere özel anaokul hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Keçiören kolej hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu

Batıkent özel anaokulu öğrencilerin temizliğine ve hijyenik bir ortamda olmaları için bu durumu fazlasıyla özen göstermiştir.Çocuklara fiziksel anl...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankaranın en iyi anadolu lisesi

Ankaranın en iyi anadolu lisesi

Ankara’nın en iyi anadolu lisesi başlıklı yazım ile Ankara’daki devlet okullarından ve özel okulların farkından kısaca bahsettim. Bu dönemlerde Ank...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.