fbpx
Genel Merkez
Genel Merkez
Öveçler Anadolu Lisesi
Mamak Anadolu Lisesi
Eryaman Anadolu Lisesi
Batıkent Anadolu Lisesi
Kızılay Bulvar
Kızılay Karanfil
Kızılay Konur
Mamak
Sanatoryum
Bağlarbaşı
Yenimahalle
Sincan
Eryaman
Aydınlıkevler
Etimesgut
Batıkent
Ahimesut
Çayyolu VIP
Öğrenci/Veli Girişi

Psikolojik Destek Hizmetlerimiz

Psikolojik Destek Hizmetlerimiz

1. Bireysel Danışmanlık Hizmeti: Akademik gelişim yanında psiko-sosyal gelişimde başarıyı etkileyen önemli bir faktördür. Öğrencilerin sınav süreçlerinde karşılaşabileceği sınav kaygısı, yönlendirme gibi hizmetler verilmektedir. Davranış problemleri, Ergenlik Dönemi gibi konularda öğrenci ile görüşmeler yapılarak motivasyonları artırılır.
2. Grup Danışmanlığı: Akademik süreçlerde öğrencilerin karşılaştığı sorunlar genelde ortak sorunlardır. Bu anlanmada ortak olan sorunları kapsayan grup danışmanlığı hizmeti verilir.
3. Seminerler: Sınav hazırlık süreçlerinde öğrencilere sınav tanıtımı, sınav kaygısı, meslek tanıtımları gibi seminerler verilerek sınav süreçlerinin tam olarak yürütülmesini sağlanır.
4. Kullanılan Ölçek ve Envanterler: Öğrencilerin sınav sürecinde karşılaşabileceği sorunları önceden belirlemek, gerekli tedbirleri almak, öğrencinin öğrenme sürecini geliştirmek için birtakım envanterler yapılır.

  • Sınav Kaygısı Ölçeği
  • Holland Meslek Envanteri
  • Çalışma Davranışını Değerlendirme Ölçeği
  • Öğrenme Stilleri
  • Problem Tarama Testi

Rehberlik Hizmetlerimiz

1. Bireysel Danışmanlık Hizmeti: Rehber öğretmen her öğrenci ile haftalık periyotlarda görüşerek akademik başarısını takip eder, başarı durumun etkileyen diğer faktörleri de gözlemler.
2. Eğitsel Rehberlik: Her öğrenciye özel çalışma programı yapılır ve takip edilir. Öğrenci ile yapılan bu çalışmalar aynı zamanda veliye de bilgi olarak sunulur.
3. Mesleki Rehberlik: Meslek ve bölüm tanıtımları, okul tanıtımları yaparak öğrencinin hedef belirlemesine yardımcı olunur. Üniversite ve Nitelikli okul gezileri ile öğrencinin hedefleri netleştirmesi ve odaklanması sağlanır.
4. Tercih Rehberliği: Sınav sonrasında öğrenci ve velilerin doğru tercih yapmaları adına tercih randevusu verilir. Öğrencinin sıralaması yanında ilgi ve yetenekleri dikkate alınarak tercih yönlendirmesi yapılır.
5. Etüt: Öğrencilerin sınav sonuçları değerlendirilerek ihtiyaç duyduğu konular otomasyon sistemi vasıtası ile belirlenir. Sonrasında öğrenci ile görüşerek etüt planlaması yapılır. Etüde katılmayan öğrenci uyarılır ve velisine bilgi verilir.
6. Ödev Takip Sistemi: Branş öğretmenlerinin verdiği ödevler dışında her ay idari ödevler verilir. İdari ödevlerin verilmesi, takibi ve kontrolü rehber öğretmen vasıtasıyla sağlanır. Hem branş öğretmeninin verdiği ödev hem idari ödev kontrolleri yapılarak, ödevini yapmayan öğrencinin velisine bilgi verilir.
7. Veli Görüşmeleri: Rehber öğretmen her ay en az 1 defa öğrenci velilerini arar ve bilgi alışverişinde bulunur. Velilerden gelen bilgileri otomasyon sistemine işler.
8. Sınav Değerlendirme: Sınav Takvimine uygun olarak sınavların yapılması ve değerlendirmesi işlemlerini yürütür. Sınava katılma yönünde öğrencileri teşvik eder. Sınavlara katılmayan öğrencilerin velisine aranarak bilgi verilir. Sınav sonrası sonuçlar değerlendirilerek öğrenci ve veliye dönüt verilir. Başarı durumları kontrol edilerek gerekli tedbirler alınır.

Hikayemiz

2002

Ümit Cenik tarafından ORTADOĞULULAR Eğitimin Kurumlarının ilk şubesinin açılması

2002-2006

Marka adının tescillenerek, ‘’ORTADOĞULULAR Eğitim Kurumları’’ adının patentinin alınması.

2006-2009

Butik eğitim anlayışından sıyrılarak, şubeleşme sürecine geçiş.

2006-2019

LGS Türkiye 1.’liği ile, ülkemizde adımızın duyulması.

2019-2021

14 Kurs Merkezi, 4 Anadolu Lisesi ile Ankara’nın en yaygın şube ağı olan eğitim kurumu ünvanına erişilmesi.

2021-…

Türkiye geneli şubeleşmeye gidilmesi.

Daha Fazlası

Anadolu Lisesi

Daha Fazlası

Kurs Merkezi

Daha Fazlası

Mutlu Öğrenci

Daha Fazlası

Yıllık Deneyim

Kurumumuz ve eğitim yerlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ortadoğulular Eğitim Kurumları 2006 tarihinde tescillenmiştir.

Görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ankara ingilizce kursları
ceza avukatı
özel eğitim merkezi ankara
medwoox cerrahi bone